Na wczorajszej sesji duże spadki na R22. Główny akcjonariusz skupuje akcje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
21 wrz 2018, 10:41

Na wczorajszej sesji duże spadki na R22. Główny akcjonariusz skupuje akcje

Na wczorajszej sesji akcje holdingu spółek technologicznych R22 (właściciela H88, Vercom, Oxylion) potaniały o ponad 7%. Według naszych informacji, akcji prawdopodobnie pozbywał się jeden z większych funduszy. Duży pakiet - o równowartości ok. 2/3 wczorajszych obrotów - skupił Jacek Duch, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej R22.

Na wczorajszej sesji zmieniło właściciela aż 141 tys. akcji R22. Większe obroty były na tym walorze tylko podczas debiutu w grudniu 2017 roku. Spółka poinformowała dziś w komunikacie, że główny akcjonariusz - posiadający niemal 30% akcji i jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej spółki - nabył na wczorajszej sesji 90 tys. akcji w cenie 16 zł za akcję, na łączną kwotę 1,44 mln zł. Nabyty pakiet stanowi równowartość ok. 2/3 całkowitego wczorajszego obrotu na akcjach spółki.

Zobacz także: "Podtrzymujemy wolę wypłaty dywidendy za bieżący rok obrotowy" - relacja z czatu z Jakubem Dwernickim, prezesem i akcjonariuszem R22

R22

W ostatnich tygodniach inwestorzy mogli zaobserwować kilka podobnych - gwałtownych, dziennych - spadków cen na akcjach m.in. PBKM, Tower Investments, Synektik, Mex Polska, T-Bull, czy Cherrypick Games, po których kurs odbił. W tym ostatnim przypadku akcji pozbywał się  fundusz Altus, zaś skupował Tar Heel Capital i prezes spółki. 

Zobacz także: Mocne zmiany w akcjonariacie Cherrypick Games. Altus sprzedaje, a Tar Heel Capital i prezes spółki kupują

Akcje R22 w piątek rano powoli odrabiają straty. Spółka jest obecnie notowana po 16 zł (+0,88%)

Notowania R22 - 3 miesiące

r22_kurs

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.