Gra Fishing Clash od Ten Square Games mogła zarobić w październiku 2,7 mln USD
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
05 lis 2018, 12:02

Gra Fishing Clash od Ten Square Games mogła zarobić w październiku 2,7 mln USD - wynika z szacunków Sensor Tower

Gwiazdą dzisiejszej sesji są akcje Ten Square Games, Notowania spółki z segmentu free to play zyskują na wartości prawie 15% przy dużych obrotach. To efekt szacunków zysków gry Fishing Clash za październik jakie opublikował serwis Sensor Tower, który zajmuje się analizą danych gier mobilnych. Według serwisu gra Ten Square Games mogła zarobić w październiku 2,7 mln USD, po uwzględnieniu prowizji dla Google i App store.

Ten Square Games z szansą na rekordowe przychody w 4 kwartale 2018

Duże zmiany w szacunkach za październik odnotowała gra Fishing Clash. Po raz pierwszy Senso Tower oszacował, że w miesiąc, tylko na androidzie, gra mogła odnotować 2 mln USD dochodu.
 

Android


Znaczące wzrosty produkcja Ten Square Games odnotowała również na urządzaniach Apple. Według szacunków Senso Tower Fishing Clash na iPhonach zarobiła 700 tys. USD
 

Apple


W sumie to oznacza 2,7 mln USD dochodu z gry w październiku 2018. Według szacunków analityka DM BOŚ Tomasza Rodaka to oznacza całkowite przychody miesięczne z gry w wysokości 14,3 mln zł gdyż serwis Senso Tower publikuje dane po uwzględnieniu prowizji dla Google i Apple. Kwota bardzo wysoka i bez wątpienia rekordowa. Jeżeli tego rodzaju poziomy spółce by się udało utrzymać to Ten Square Games ma szansę osiągnąć rekordowe przychody w czwartym kwartale 2018 roku. Warto pamiętać o tym, że według opublikowanych na początku października szacunków w całym trzecim kwartale 2018 Ten Square Games osiągnął całkowite przychody w wysokości 35,3 mln zł.

Zobacz także: Akcje Ten Square Games w 2,5 miesiąca od IPO wzrosły 115%. Na naszych oczach rodzi się lider nowego segmentu spółek gamingowych na GPW

Akcje Ten Square Games mocno w górę

Akcje Ten Square Games na dzisiejszej sesji zyskują ponad 14%. Publikowane przez Senso Tower zyski nie uwzględniają jednak kosztów marketingowych jakie spółka ponosi na reklamę gry. Dokładne wyniki finansowe za październik spółka opublikuje dopiero w przyszłym roku, ale tendencja jest wzrostowa i to doceniają obecnie inwestorzy.
 

Notowania Ten Square Games rok 2018

Ten Square Games

Zobacz także: Premiera My Beauty Spa od Cherrypick Games doceniona przez Amazona

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.