Kurs akcji CD PROJEKT mocno w górę po tym jak Morgan Stanley dał rekomenduje kupna
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
23 sty 2019, 14:18

Morgan Stanley rekomenduje kupno akcji CD PROJEKT. Kurs rośnie o 10%

W środę, 23 stycznia kurs akcji największego polskiego producenta gier, spółki CD PROJEKT eksplodował. To za sprawą pozytywnej rekomendacji Morgan Stanley. Spółka została wyceniona znacznie wyżej aktualnej ceny rynkowej.

Morgan Stanley: Przeważaj

Jak podaje agencja Bloomberg, Morgan Stanley rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki CD PROJEKT z zaleceniem "przeważaj". Agencja podała, że wyznaczona cena docelowa dla akcji wynosi 240 zł.

Spółka gamingowa została wyceniona na 23 mld zł. Jest to wycena zdecydowanie wyższa od ustalonej na zamknięciu wtorkowej sesji, która wynosiła 16,7 mld zł. Morgan Stanley zakłada wzrost wyceny spółki o ok. 38%. Jest to też cena wyższa niż najwyższy odnotowany poziom w historii spółki (222,40 zł).

Zobacz także: Marshall Wace powiększa pozycję na spadki kursu CD PROJEKT. Co to za firma, która shortuje twórców gry Wiedźmin?

Kurs akcji szaleje, oczekiwanie na wyniki

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na rekomendację. Kurs akcji CD PROJEKT wystrzelił w górę. Spółka notowana jest ok. 10% wyżej.

Wykres cen akcji CD PROJEKT

CD PROJEKT

Jeszcze przed rekomendacją nastąpiły wzrosty. Kurs spółki rósł powoli od początku roku ze 150 zł do obecnej wartości 191 zł. Inwestorzy oczekują, tak jak w poprzednim roku, na raport roczny CD PROJEKT. W 2018 roku spółka, przy okazji wyników rocznych, rozpoczęła oficjalną komunikację dotyczącą najnowszej produkcji, gry Cyberpunk 77. Opublikowany kilka miesięcy później niemal godzinny gameplay obejrzało 13 mln widzów.

Zobacz także: Obniżka prowizji przez Steam to nie jest tak dobra wiadomość dla CD PROJEKT jak się powszechnie uważa

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.