Ten Square Games jednak nie wejdzie do mWIG40. Zaskakująca pomyłka GPW
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 mar 2019, 12:39

Zamieszanie wokół Ten Square Games. Spółka jednak nie wejdzie do indeksu mWIG40

28 lutego GPW w komunikacie informowało, że od połowy marca nastąpią zmiany w portfelach indeksów. Ten Square Games miało awansować z indeksu sWIG80 do mWIG40. Dzień później GPW wycofała się z zapowiadanej zmiany i zamiast Ten Square Games do mWIG40 ma wejść spółka Getin Holding.

Zobacz także: Dino i Play w WIG20. Jakie jeszcze zmiany nastąpią 15 marca w indeksach?

Pomyłka, która nie powinna mieć miejsca

Od 15 marca akcje spółki Ten Square Games miały należeć do indeksu mWIG40. Jednak jej awans nie nastąpi i pozostanie w sWIG80. Według informacji podanych w sobotę wieczorem, obok Vistuli przejście z sWIG80 do mWIG40 przejdzie spółka Getin Holding. Ponadto, BSC Drukarnia Opakowań opuści indeks sWIG80. Nastąpi to po zamknięciu sesji giełdowej 15 marca.

GPW opublikowało oświadczenie w przedmiotowej sprawie. Obecnie przeprowadza analizę, dlaczego doszło do takiej pomyłki. Otrzymaliśmy informację, że możemy się spodziewać kolejnych wyjaśnień w przyszłości.

Komunikat GPW Ten Square Games

Sukcesy Ten Square Games

Zarząd spółki Ten Square Games nie chce się odnosić do sprawy:

„Zarząd spółki Ten Square Games S.A. nie komentuje sposobu kwalifikowania spółek do indeksów ani decyzji GPW z tym związanych. Jesteśmy przekonani że dla naszych akcjonariuszy ważne są dotychczasowe wyniki oraz dobre perspektywy rozwoju na kolejne okresy związane, m.in. z dobrymi wynikami naszych gier oraz przygotowywanymi debiutami nowych tytułów. ” - komentuje wiceprezes zarządu Ten Square Games, Arkadiusz Pernal.

Warto wspomnieć, że GPW doceniła Ten Square Games. W ubiegłym tygodniu spółka otrzymała nagrodę za największą wartość oferty spółki debiutującej na Głównym Rynku GPW w 2018 roku.

Sprawa jest tym bardziej zaskakująca, że spółka cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. W zeszłorocznym debiucie zapisy na akcje złożyło ok. 2 tys. inwestorów indywidualnych, zaś stopa redukcji zapisów wyniosła 36%. Kurs akcji Ten Square Games w piątek odnotowywał wzrosty nawet do 4,6%. Sesja zakończyła się 3% na plusie. Dziś o 12:00 akcje spółka spadają o 2,3%.

Zobacz także: Dywidendowe El Dorado na NewConnect. Oto 11 spółek z małej giełdy, które regularnie i hojnie dzielą się zyskami

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.