Polska spółka Data Walk wdroży platformę analityczną na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
05 cze 2019, 12:19

Akcje DataWalk mocno w górę. Spółka ma list intencyjny na wdrożenie platformy analitycznej na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA

DataWalk spółka, która zbudowała i opatentowała autorską technologię, służącą do analizy połączeń pomiędzy ogromnymi zestawami danych, poinformowała o podpisaniu memorandum z Research Innovation Inc. To integrator technologii będącym liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Departament Sprawiedliwości USA wybrał konsorcjum do pięcioletniej współpracy w zakresie dostarczania systemów i rozwiązań analitycznych. Kurs akcji DataWalk otworzył się w środę 18% luką, a obecnie jest o 24% wyżej od wtorkowego zamknięcia.

Udział w konsorcjum na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA

DataWalk pośrednio przez konsorcjum, którego liderem jest Research Innovation Inc., wdroży autorską platformę analityczną na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA.

„Zakłada się, że Projekty będą realizowane w formule prawnej BPA (Blanket Purchase Agreements), co oznacza iż Konsorcjum będzie odpowiadać na zgłaszane zapotrzebowanie Departamentu Sprawiedliwości USA i ofertować poszczególne zamówienia w ramach Projektów, wraz z 5 innymi konsorcjami dopuszczonymi do Projektów.” - czytamy w komunikacie spółki

Okres współpracy jest przewidziany na 5 lat. Departament Sprawiedliwości szacuje, że wartość wieloletniego budżetu z udziałem innych konsorcjów będzie oscylował na poziomie ok. 500 milionów USD.

Zobacz także: Analiza gigantycznych złóż danych - polska spółka wchodzi w niszę rynkową wartą miliardy

Współpraca istotna dla rozwoju spółki

Zarząd spółki uznał fakt podpisania memorandum za istotną informację, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca może mieć pozytywny wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą, majątkową i finansową DataWalk. Współpraca przy wdrożeniu rozwiązania dla Departamentu Sprawiedliwości USA potwierdza wartość technologiczną rozwiązań oferowanych przez Data Walk i może stanowić pierwsze poważne przychody z komercjalizacji produktu nad którym od dłuższego czasu pracuje spółka.

Informacja została podana po wtorkowej sesji. Rano, w środę, kurs spółki otworzył się 18% luką. Wzrost kursu sięgnął w pewnym momencie ceny 23,30 zł za akcję, czyli był o 29% wyżej od wtorkowego zamknięcia.

Zobacz także: DataWalk na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA wdroży platformę analityczną


Kurs akcji DataWalk rok 2019

DataWal

Zobacz także: Notowania DataWalk w serwisie Strefa Inwestorów

DataWalk w tym roku przeniósł notowania na główny rynek GPW. Wcześniej, przez 6 lat spółka była notowana na NewConnect. Debiutowi towarzyszyła emisja akcji przy cenie emisyjnej w wysokości 22 zł za akcję. Spółka pozyskała ok. 10 mln zł właśnie na rozwój działalności w USA, czyli na budowę zespołu sprzedażowo-marketingowego i stworzenie struktur sprzedażowych.

Według spółki te działania miały doprowadzić do zdobycia referencji, które z kolei miały umożliwić sprzedaż produktu DataWalk do największych globalnych klientów. Można więc uznać, że podpisane we wtorek memorandum stanowi pierwszy etap realizacji najważniejszego celu emisyjnego.

Zobacz także: DataWalk rozpoczyna IPO i planuje debiut na GPW. Co warto wiedzieć o spółce

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.