Akcje DataWalk mocno rosną drugi dzień z rzędu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
06 cze 2019, 11:00

„To prawdopodobnie największa umowa ramowa, w której uczestniczy polska firma informatyczna” - Akcje DataWalk rosną drugi dzień z rzędu

We wtorek, 4 czerwca, polska spółka technologiczna DataWalk poinformowała o podpisaniu memorandum z Research Innovation Inc. To integrator technologii będącym liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Jest to prawdopodobnie największa umowa ramowa, w której uczestniczy polska firma informatyczna.

Potwierdzenie przyjętej strategii przez DataWalk

Uczestnictwo w konsorcjum na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA stanowi potwierdzenie strategii marketingowej DataWalk. Spółka, która zbudowała i opatentowała autorską technologię, służącą do analizy połączeń pomiędzy ogromnymi zestawami danych, potwierdziła tym samym swoją obecność w niszy wartej 5-10 mld USD.

- Zyskaliśmy zaufanie Research Innovation Inc, czyli firmy, która jest liderem naszego konsorcjum i partnerem z ogromnym doświadczeniem w realizowaniu projektów publicznych - na początku maja np. pozyskali kontrakt z amerykańską armią o wartości ponad 37 miliardów dolarów – wyjaśnia Paweł Wieczyński, prezes DataWalk

- Jesteśmy w konsorcjum z Research Innovation dlatego, że technologia DataWalk idealnie wpisała się w wymagania stawiane przez Departament Sprawiedliwości względem potencjalnych dostawców. Z naszej perspektywy, to oczywiście kolejne potwierdzenie, że tworzony przez nas produkt - platforma DataWalk - jest światowej klasy rozwiązaniem, które odpowiada na krytyczne wyzwania w obszarze analityki inwestygacyjnej. - dodaje Wieczyński

Zobacz także: Akcje DataWalk mocno w górę. Spółka ma list intencyjny na wdrożenie platformy analitycznej na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA

Referencje i przyspieszenie negocjacji

Konsorcjum, w którym znalazł się DataWalk będzie realizować różne projekty dla Departamentu Sprawiedliwości i podległych mu agencji (np. FBI, DEA).

- To prawdopodobnie największa umowa ramowa, w której uczestniczy polska firma informatyczna - zaznacza prezes Wieczyński

Udział w nim jest dla DataWalk bardzo istotnym krokiem ku dalszym kontraktom. Spółka zdobyła przede wszystkim referencje i została zauważona przez istotne instytucje w USA. W przyszłości ułatwią one DataWalk pozyskiwanie kolejnych klientów i partnerów.

- To potwierdzenie, że jesteśmy dostrzeganym graczem na rynku i rozpoznawalną alternatywą wobec rozwiązań konkurencyjnych – dodaje Paweł Wieczyński

Ponadto, udział w konsorcjum może znacznie przyspieszyć proces sprzedaży rozwiązań DataWalk. Negocjowanie umów w projektach rządowych trwa zazwyczaj 2-3 lata. Posiadając dostęp do projektów w ramach umowy ramowej, spółka może walczyć o zamówienia, które mogą być realizowane znacznie szybciej.

- Dla nas ważne jest to, że zdobywanie zleceń w projektach rządowych trwa zazwyczaj 2-3 lata. Ponieważ teraz mamy dostęp do projektów Departamentu Sprawiedliwości w ramach umowy ramowej, możemy pozyskiwać zamówienia, które mogą być realizowane dużo szybciej. - dodaje Wieczyński.

Zobacz także: Analiza gigantycznych złóż danych - polska spółka wchodzi w niszę rynkową wartą miliardy

Kurs rośnie drugi dzień z rzędu

Informacja o dołączeniu do konsorcjum została podana we wtorek już po zamknięciu notowań. Następnego dnia notowania otworzyły się luką, o 18% wyżej. Ostatecznie środowa sesja zakończyła się 25% wzrostem. W czwartek kurs akcji nadal rośnie. Obecnie akcje DataWalk wyceniane są na 26,5 zł, czyli o 18% wyżej od środowego zamknięcia i 47% wyżej od czasu poinformowania o podpisaniu memorandum z Research Innovation Inc.

DataWalk
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost