cyber_Folks ma wynieść R22 na nowe poziomy. Kurs akcji najwyżej w historii
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
28 kwi 2020, 11:19

Akcje R22 najwyżej w historii. Integracja marek w jeden brand cyber_Folks ma wynieść spółkę na nowe poziomy

cyber_Folks to nowa marka R22, która integruje w jeden brand ponad 15 marek hostingowych i domenowych grupy. Zarząd zapewnia, że nowy brand ma być docelowo wart 1 mld zł i ma to nastąpić stosunkowo szybko.

Grupa R22 w swoim kluczowym obecnie obszarze działalności związanym z domenami, hostingiem i certyfikatami SSL obsługuje ponad 260 tys. klientów w trzech krajach. Spółka jest numerem jeden w Rumunii, numerem 2 w Chorwacji i znajduje się w top 3 spółek w Polsce. Do tej pory wszyscy klienci korzystali z usług ponad 15 marek grupy R22, ale od teraz to się zmienia.

Marka cyber_Folks ma być warta ponad 1 mld zł

Wiele mniejszych marek hostingowych w portfelu produktowym R22 było efektem realizowanej od lat przez spółkę strategii. W obszarze hostingu i domen, Grupa R22 rozwijała się od lat poprzez przejęcia. W ostatnich dwóch latach polska spółka przejęła w Rumunii 6 spółek i stała się numerem jeden na tamtejszym rynku. Oprócz tego R22 realizowała przejęcia w Chorwacji oraz na rynku polskim. Integracja marek na wszystkich rynkach w jeden europejski brand ma przynieść spółce efekt skali i zwiększyć wartość dysponowanych przez spółkę aktywów.

W trakcie Capital Market Week Online prezes spółki R22, Jakub Dwernicki zapowiedział, że marka cyber_Folks ma się wyróżniać od konkurencji aby grupa nie musiała konkurować ceną i móc dalej zwiększać ARPU z posiadanych ponad 260 tys. klientów.

- Zmiana nazwy to nie tylko rebranding, a strategiczna zmiana komunikacji usług hostingowych, sprzedaży domen i wsparcia firm w obecności i sprzedaży online. cyber_Folks to marka tworzona przez ludzi dla ludzi, dlatego w jej centrum jest właśnie człowiek – klient korzystający z naszych usług i nasz zespół, jako jego przyjaciel i specjalista, który zapewni mu najlepsze wsparcie. Do tej pory mieliśmy już bardzo dobry produkt, wyróżniający się jakością techniczną i podejściem do klienta. Wierzymy, że taki produkt zasługuje na najlepsze opakowanie, czytelnie komunikujące kim jesteśmy. Opakowanie oddające ducha naszej relacji z rynkiem. To dlatego stworzyliśmy markę cyber_Folks – komentuje Jakub Dwernicki, prezes R22.
 

Wycena rynkowa R22 oraz wskaźnik EV/EBITDA na tle konkurencji

R22 wycena

Źródło: prezentacja R22

Według danych publikowanych przez R22 oraz prognoz analityków, grupa jest wciąż wyceniana dosyć nisko w stosunku do największych konkurentów, zwłaszcza na zachodzie. Integracja webhostingowych usług w jedną markę i osiągnięcie docelowo statusu lidera Europy Centralnej ma zniwelować ten dystans.

Zobacz także: R22 notuje mocny wzrost przychodów z akwizycji i rozwoju organicznego, a kurs akcji atakuje historyczne szczyty

Kurs akcji R22 najwyżej w historii

Notowania R22 w szybkim tempie odrobiły wszystkie straty wywołane pogorszeniem nastrojów rynkowych związanych z epidemią koronawirusa.

Kurs akcji R22 od początku 2019 roku

R22

Przejęcia oraz integracja marek w jeden brand cyber_Folks to jeden z silników wzrostu spółki R22. Oprócz tego spółka rozwija coraz silniejsze ramię usług sprzedawanych w formule SaaS w skład których wchodzi platforma do marketingu User.Com, system do rejestracji hotelowej Profitroom oraz platforma e-commerce Blugento.

Zobacz także: R22 przejmuje dostawcę aplikacji dla hoteli Profitroom. To trzeci podmiot oferujący usługi w formule SaaS w portfelu grupy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost