Czym są Świece Japońskie i dlaczego mogą być tak bardzo skuteczne w inwestowaniu? | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
15 lis 2007, 13:20

Czym są Świece Japońskie i dlaczego mogą być tak bardzo skuteczne w inwestowaniu?

Świece japońskie - skrywany sekret Japończyków?

Początki analizy świecowej sięgają według niektórych źródeł nawet 1600 roku. Historia mówi, że już wtedy w Japonii istniał rynek handlu ryżem, który przypominał w pewnym stopniu dzisiejszy handel kontraktami terminowymi. Podobno już wtedy niektórzy spekulanci tego rynku nanosili na papier zmiany cen za pomocą świec i rozpoznawali formacje świecowe na wykresie. Cała teoria świec japońskich rozwija się od kilku stuleci dzięki czemu obecnie istnieją setki rodzajów formacji oraz sposobów ich nazewnictwa. Teoria świec nigdy nie była skrywanym sekretem Japończyków, ale na zachód do szerszego grona odbiorców trafiła dopiero ćwierć wieku temu dzięki Stevenowi Nisonowi. Osoby, które chcą szybko pojąć podstawy świec japońskich odsyłam do jego książki "Świece i inne japońskie metody analizowania wykresów". Książka świetnie prezentuje podstawową wiedzę na temat tej metody analizowania wykresów. Często można się spotkać z dwoma różnymi nazwami określającymi jedną formację. Ciekawostką jest to, że do dnia dzisiejszego japońscy inwestorzy w dużym stopniu kierują się tymi technikami. Mimo postępu technologicznego w postaci automatycznego generowania wykresów świecowych, techniki te się sprawdzają. Można z powodzeniem wykorzystywać je na wszystkich rodzajach rynków, niezależnie czy są to waluty, towary czy też akcje.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja OTWARTA: Tylko do 18 stycznia 2018 r. do godziny 23:59 trwa nabór do Strefy Inwestorów. Od 19 stycznia 2018 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Raport "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych na 2017 rok.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.
  • Szczegółowe analizy IPO: konkretne, punktowe oceny spółek, debiutujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.