Premiera 4 sezonu serialu Billions już w tą niedzielę. Będziesz w TeamTaylor czy TeamAxe
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
15 mar 2019, 09:21

Jesteś w TeamTaylor czy TeamAxe?! Już w niedzielę startuje 4 sezon serialu Billions

Już w niedzielę, 17 marca 2019 na Showtime odbędzie się premiera 4 sezonu serialu Billions. Fanów popularnej produkcji z USA, której akcja toczy się na Wall Street, czeka sporo zmian. Dawni wrogowie stają się sprzymierzeńcami, a przyjaciele wrogami. W najnowszym sezonie widzowie będą świadkami starcia dwóch podejść do inwestowania – tradycyjnego i nowego, opartego o algorytmy.

Wrogowie stają się przyjaciółmi

Bobby Axelrod, grany przez Damiana Lewisa, multimiliarder, który dorobił się swojego majątku zarządzając funduszami typu hedge połączy swoje siły z największym dotychczasowym wrogiem. Mowa oczywiście o Chucku Rhodes'ie, w którego wciela się Paul Giamatti. Dawnych przeciwników połączy wspólny interes. Chuck będzie potrzebował Axelroda, aby zdobyć wysoką posadę publiczną, za co Bobby będzie oczekiwał od niego pomocy w skazaniu Mason i doprowadzeniu do jej uwięzienia.

Chodzi o Taylor Mason, czyli dotychczasową inwestycyjną prawą rękę Axelroda. Pod koniec 3 sezonu, Taylor decyduje się pójść na swoje i uruchamia własny fundusz. Przy okazji zabiera klientów Axelroda oraz niektórych jego pracowników. Mason chce w swoim funduszu, kierować się innymi wartościami niż Bobby.

Z kolei Chuck, zamierza "zewrzeć pięści" ze swoim niedawnym podwładnym Bryanem Connerty, w którego wciela się Toby Moore. Connerty zajął miejsce Chucka i zdeptał jego dumę oraz ambicje. Axelrod chce wtrącić swoją przeciwniczkę do celi, a Chuck zniszczyć karierę Bryana. Mocno poturbowani po sezonie 3 serialu wrogowie, aby tego dokonać, postanawiają połączyć siły.

TeamTaylor vs TeamAxe czyli wojna algorytmów z zarządzającymi

Starcie Taylor z Axelrodem ma drugie dno. Mason w swoim nowym funduszu będzie stosować całkowicie odmienne podejście inwestycyjne do tego wykorzystywanego w Axe Capital. Jako geniusz matematyczny rozwinie podejście algorytmiczne i maszynowe w inwestowaniu. Co ciekawe, Bobby będzie z tego powodu odczuwał presję - jak nigdy dotąd.

Do tej pory, przez całą swoją karierę, konkurował bowiem z innymi inwestorami, ale zawsze z ludźmi. Tym razem będzie musiał stawić czoła maszynom i automatom. Na pewno niezwykle ciekawe będzie to kto ostatecznie wyjdzie zwycięsko z tej potyczki i w jaki sposób tego dokona. Czy przypadkiem Bobby nie będzie musiał przyznać wyższości algorytmom i nie zmieni swojego funduszu w kierunku automatyzacji? Dlatego też od samego początku producenci 4. sezonu serialu zachęcają do tego, aby stanąć po którejś ze stron i określić się, w której jest się drużynie: #TeamTaylor czy #TeamAxe.

Zobacz także: Serial Billions opowiada o istocie Wall Street. Wysokie oceny potwierdzają, że warto go obejrzeć!

4 sezon Billions dostępny w ShowTime i HBO GO

W związku z tym, że w styczniu 2019 roku Showmax zakończył swoją działalność w Polsce, to serial będzie dostępny na HBO GO. Można go również obejrzeć na ShowTime rejestrując konto.

Zobacz także: De Niro jako Madoff, czyli 10 najlepszych filmów fabularnych o inwestorach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.