Podtrzymuję cenę docelową CD PROJEKT na poziomie 500 zł za akcje po premierze gry Cyberpunk 2077
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
11 gru 2020, 10:01

Podtrzymuję cenę docelową CD PROJEKT na poziomie 500 zł za akcję po premierze gry Cyberpunk 2077 – mówi Vladimir Bespalov z VTB Capital Research

Mimo błędów w grze i dość licznych negatywnych komentarzy z nimi związanych jestem przekonany, że Cyberpunk 2077 wciąż ma wielkie szanse być grą, która odniesie duży sukces sprzedażowy – mówi Strefie Inwestorów Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research.

Piotr Rosik (Strefa Inwestorów): Co Pan sądzi o grze Cyberpunk 2077? Po premierze pojawiło się wiele negatywnych ocen i komentarzy od graczy, którzy narzekają na błędy. Niektórzy mają nawet problem z uruchomieniem gry na PS4. Jak to może wpłynąć na sprzedaż gry?

Vladimir Bespalov (analityk VTB Capital Research): To nie jest istotne, co ja sądzę o grze. Oczywiście, co sądzą gracze jest bardzo istotne. Ale mimo dość licznych negatywnych komentarzy i pomimo odczuwalnego lekkiego rozczarowania licznymi bugami, myślę, że Cyberpunk 2077 wciąż ma wielkie szanse być grą, która odniesie duży sukces. Jestem przekonany, że będzie się ona bardzo dobrze sprzedawać.

Konsensus analityków przed premierą mówił o sprzedaży 30,4 mln kopii w rok od premiery. Uważa Pan, że to realne?

Tak. Myślę, że do końca 2021 roku z pewnością sprzeda się ponad 30 mln kopii Cyberpunka. Oczywiście, przez błędy być może sprzedaż w 2020 roku nie będzie tak wysoka, jak zakładano. Część sprzedaży może się przesunąć na rok przyszły. W 2021 roku sprzedaż będzie dobra, bo jestem przekonany, że CD PROJEKT naprawi większość błędów.

Zobacz także: Należności z przedsprzedaży gry Cyberpunk 2077 przewyższyły nakłady związane z jej produkcją i promocją - CD Projekt

To jaka jest Pańska dokładna prognoza sprzedażowa dla gry Cyberpunk 2077?

Moja estymacja zakłada sprzedaż do końca 2021 roku na poziomie 33 mln sztuk gry. W 2020 roku powinno się sprzedać 16 mln kopii, a 17 mln w 2021. Jeśli popatrzymy na sprzedaż pre-orderów na poziomie 8 mln sztuk, to sądzę, że moje prognozy są osiągalne.

Jak będą wyglądały wyniki finansowe CD PROJEKTU w 2020 i 2021 roku?

Zakładam, że przychody sięgną 2,7 mld zł w 2020 roku i 3,1 mld zł w 2021 roku. Zysk netto powinien wynieść 1,6 mld zł w 2020 roku oraz 2 mld zł w 2021 roku.

Jaka jest Pańska rekomendacja i cena docelowa akcji dla CD PROJEKT na dziś?

Podtrzymuję „kupuj” i cenę docelową na poziomie 500 zł za papier. Czuję się z tym komfortowo po premierze, nie zamierzam tej rekomendacji korygować. Wiem, że obecnie mamy dużą zmienność na kursie, ale uważam, że to przejściowe.

Konsensus analityków dot. CD PROJEKT

konsensus cdr

Źródło: Market Screener

Jaki jest według Pana główny cel dla CD PROJEKTU na rok 2021?

Oczywiście, muszą poprawić Cyberpunka. I to najszybciej, jak się da. Ta gra nie może mieć tyle błędów, co teraz. Ale jestem pewien, że sobie poradzą. Jeśli nie, to… no cóż, gra może sprzedawać się gorzej, niż zakładam. Moje prognozy opieram na wierze w profesjonalizm CD PROJEKTU.

Czy praca nad poprawkami Cyberpunka może przesunąć w czasie premierę wersji online?

To możliwe. Zwracam jednak uwagę, że data premiery wersji online nie została jak dotąd podana.

Dziękuję za rozmowę.

Vladimir Bespalov – Od 2008 roku analityk VTB Capital Research pokrywający sektor mediów, IT i przemysłowy. Wcześniej pracował w Deutsche Banku i rosyjskiej firmie inwestycyjnej United Financial Group (UFG). Absolwent University of Missouri-Kansas City (USA), doktorat zrobił na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym im. M.W. Łomonosowa.

Zobacz także: Premiera Cyberpunk 2077: LIVE BLOG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.