Piotr Kwestarz - blog | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Piotr Kwestarz - blog

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Dobre spółki dywidendowe – jak je znaleźć i stworzyć portfel dywidendowy [WIDEO]

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru specjalnego skierowanego do członków Strefy Inwestorów, który był poświęcony inwestowaniu w spółki dywidendowe na GPW. W trakcie spotkania, które odbyło się w czwartek, 26 maja 2022 r. o godz. 20:00, omówiliśmy sposoby wyszukiwania najlepszych spółek dywidendowych oraz przyjrzeliśmy się najciekawszym z nich.

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Dobre spółki dywidendowe – jak je znaleźć i stworzyć portfel dywidendowy [Webinar Specjalny dla członków Strefy Inwestorów]

Wraz z dojrzewaniem rynków giełdowych, dywidendy odpowiadają za coraz większą część całościowych stóp zwrotu z akcji na giełdzie. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnich 10 latach indeks WIG20 (cenowy) stracił na wartości 12.6%, a WIG20 TR (dochodowy) w tym samym okresie zyskał 21.5%. Różnica ponad 33 punktów procentowych to efekt dywidend, które spółki wchodzące w skład WIG20 w tym czasie wypłaciły.

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Do czego służy narzędzie Sindicator.net, do którego otrzymałeś dostęp

Każdy członek społeczności Strefy Inwestorów z aktywnym kontem otrzymał bonus w postaci miesięcznego dostępu do serwisu Sindicator.net. Jest to narzędzie niezbędne do skutecznego inwestowania w spółki z polskiej giełdy. W jaki sposób można je wykorzystać by poprawić wyniki inwestycyjne i co oferuje narzędzie Sindicator.net? Wyjaśniam w tym wpisie.

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Trend boczny czy w końcu wzrosty? Czyli najważniejsze indeksy oczami Sindicator.net.

Od początku roku mamy istną huśtawkę głównego indeksu GPW, który zdążył przejść przez wszystkie fazy trendów. Poczynając od wzrostowego poprzez wiosenny trend spadkowy by obecnie znów powrócić do wzrostowego. W związku z tym trend długoterminowy w tym roku możemy uznać za boczny.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Co dalej z sektorem budowlanym? Czyli analiza ostatnich 10 lat i wnioski na przyszłość oczami Sindicator.net

Sektor budowlany ma obecnie dość złą prasę. Powszechne jest przekonanie o jego problemach i braku perspektyw. Czy rzeczywiście koniunktura w tym sektorze jest taka zła? Czy możemy na podstawie historii wyznaczyć prawdopodobny trend na najbliższe lata? Czy w przeszłości były podobne okresy i jak poradził sobie z nimi ten dział gospodarki? Jaka jest perspektywa na przyszłość? Które spółki z tego sektora są obecnie warte uwagi? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Miesiąc bez emisji akcji na Petrolinvest to miesiąc stracony

Petrolinvest, spółka prowadząca działalność usługową związaną z eksploatacją złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, cieszy się w mediach mianem "producenta akcji". Kolejna emisja akcji, o której dzisiaj dowiedzieli się inwestorzy skłoniła mnie do wnikliwego przyjrzenia się historii zmiany liczby akcji spółki. Podstawowe wnioski są jasne, ale pojawiła się też ciekawostka - interesujący zbieg okoliczności.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Nic nie wskazywało na to, że moje akcje miały zbankrutować.

Mam nadzieję, że nikt z nas Strefowiczów i użytkowników Sindicator.net nie musiał w zeszłym roku użyć tego stwierdzenia.

Średnio raz na rok tworzę zestawienie spółek zagrożonych bankructwem. Nie jest ono oparte na subiektywnych odczuciach związanych z daną spółką lecz na suchych wyliczeniach popartych danymi udostępnianymi przez samych zainteresowanych, czyli spółki notowane na GPW.

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Co Pan sądzi, w co dziś warto by było NIE zainwestować pieniędzy?

Bardzo często zaawansowani inwestorzy tacy jak np. Paweł Biedrzycki czy choćby Pan Jacek Borawski są zasypywani pytaniami, czy w daną spółkę warto obecnie zainwestować. Oczywiście specyfika rynku papierów wartościowych powoduje, że w większości przypadków, w proponowane przez pytających walory NIE warto inwestować. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości a w wielu wypadkach nigdy.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Jakie spółki z branży informatycznej są warte uwagi?

Szukając niedocenionych, ale zdrowych i silnych fundamentalnie spółek, warto zwrócić uwagę na branżę informatyczną. Oprócz analizy spółek, w tym wpisie przedstawiam także, w jaki sposób, mając określoną branżę przeszukać ją pod kątem interesujących spółek.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Prawdziwa wartość Petrolinvest

Co jakiś czas w prasie pojawiają się, często sensacyjne doniesienia na temat inwestycji spółki Petrolinvest w Kazachstanie. Oczywiście, powoduje to zawirowania w jej notowaniach. Dzieje się to na tyle często, że można określić tę firmę mianem „celebryty giełdowego”. Także w Strefie Inwestorów wiele osób żywo interesuje się jej akcjami. Lecz ile tak naprawdę powinny być warte akcje tej spółki? Czy dziś już przepłacamy za nią, czy wręcz kupujemy jej akcje po okazyjnej cenie? Jaka może być cena akcji jeśli rzeczywiście dokopią się do ropy? Załóżmy, że NIE interesują nas zyski spekulacyjne i chcielibyśmy mieć w portfelu tę spółkę na dłużej, niż na kilka wysoko ryzykownych sesji. Czy warto brać ją pod uwagę w długim terminie?
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Analiza spółki Netia S.A.

Spółka Netia jest jedną z najlepszych spółek pod względem fundamentalnym. Czy warto rozważyć ją pod względem inwestycji długoterminowej? Czy obecna koniunktura na rynku sprzyja takim inwestycjom?
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Plaza Centers wskaźniki fundamentalne

Wpis z SIndicator.net na temat spółki Plaza Centers.