Ruszają zapisy na akcje Proacta w ramach emisji serii N nieobjęte w wykonaniu prawa poboru | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 lip 2024, 15:55

Ruszają zapisy na akcje Proacta w ramach emisji serii N nieobjęte w wykonaniu prawa poboru

Spółka bioinformatyczna Proacta w ramach przeprowadzanej oferty publicznej akcji serii N z zachowaniem prawa poboru przystępuje do tzw. Transzy Zarządu, czyli zaproszeń do oferty kierowanych przez zarząd Proacta. W terminie od 23 lipca do 6 sierpnia inwestorzy za pośrednictwem Domu Maklerskiego INC mogą składać zapisy na akcje serii N nieobjęte w wykonaniu prawa poboru po cenie emisyjnej 0,50 zł za akcję. Proacta planuje pozyskać do 2,02 mln zł na dalszy rozwój i promocję produktów własnych, w szczególności platformy „Dbam o siebie Smart LAB”.

Proacta S.A. przeprowadza obecnie ofertę publiczną akcji z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. 10 lipca zakończył się etap zapisów z jednostkowych praw poboru. Termin przyjmowania zapisów na nieobjęte akcje serii N, został wyznaczony od 23 lipca do 6 sierpnia 2024 r. Inwestorzy, którzy odpowiedzą na zaproszenie zarządu Spółki mogą składać zapisy za pośrednictwem Firmy Inwestycyjnej - Domu Maklerskiego INC.

- Proacta od lat rozwija swoje kompetencje w segmencie bioinformatyki, czego efektem jest szereg gotowych produktów własnych, które są na różnych etapach komercjalizacji. Aktualnie mamy duże oczekiwania względem naszej platformy „Dbam o siebie Smart LAB”, która została uruchomiona z początkiem lipca i jest skierowana do użytkowników indywidualnych. Stale obserwujemy rynek i widzimy, że nasz produkt ma ogromny potencjał do dalszego skalowania. Widzą to również inwestorzy, z którymi kontaktujemy się w ramach trwającej transzy. Niedługo ruszamy z kampanią platformy i liczymy, że część pozyskanych środków w ramach trwającej emisji posłuży dodatkowym działaniom promocyjnym skierowanym do użytkowników indywidualnych. – mówi Arkadiusz Zachwieja, wiceprezes zarządu Proacta S.A.

Platforma „Dbam o siebie Smart LAB” jest sklasyfikowana jako wyrób medyczny i wspiera pacjentów w analizie wyników badań laboratoryjnych krwi. W początkowym etapie komercjalizacji platforma została udostępniona klientom indywidualnym (pacjentom), którzy dzięki spersonalizowanym raportom zdrowotnym mogą zidentyfikować potencjalne ryzyka oraz otrzymać wytyczne w dalszym postępowaniu. Kolejnym etapem komercjalizacji platformy jest nawiązanie współpracy z placówkami prywatnej opieki zdrowotnej. W tym celu Proacta zawarła umowę ramową z firmą Medidesk, z której rozwiązań korzysta prawie 700 placówek medycznych. Strategiczna współpraca obejmie wsparcie w sprzedaży oraz promocji produktów i usług Proacta do klientów B2B.

- Co roku w Polsce wykonuje się ponad 200 mln badań krwi, jest to zatem ogromny rynek, który daje nam przestrzeń do zastosowania naszych rozwiązań. Zgodnie z założeniami w połowie roku uruchomiliśmy „Dbam o siebie smart LAB” do szerokiej grupy użytkowników indywidualnych, jednocześnie prowadzimy rozmowy w celu dalszej komercjalizacji, czego dowodem jest podpisanie umowy z Medidesk. Podmiotów zainteresowanych wykorzystaniem możliwości platformy, jest znacznie więcej i liczę, że niedługo będziemy mogli zaprezentować kolejne efekty naszych działań – dodaje Paweł Ciesielka, prezes zarządu Proacta S.A.

Wśród produktów Proacta, które spółka chce rozwijać w kolejnych etapach jest „Portal Pacjenta”, służący do monitorowania stanu zdrowia, zarządzania danymi medycznymi i wspierania procesu leczenia. Kolejnym autorskim rozwiązaniem jest „Digital Breast Cancer Unit” - innowacyjna platforma wykorzystująca zaawansowane technologie do optymalizacji procesu leczenia raka piersi.

Źródło: Spółka, #PAC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost