Barometr Ofert Pracy w lipcu wzrósł o 1,1 pkt. do 259,8 pkt. - BIEC, KM WSIiZ | StrefaInwestorow.pl
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 sie 2024, 09:02

Barometr Ofert Pracy w lipcu wzrósł o 1,1 pkt. do 259,8 pkt. - BIEC, KM WSIiZ

Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, wyniósł w lipcu w Polsce 259,8 pkt., co oznacza wzrost o 1,1 pkt. wobec czerwca - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Autorzy raportu podają, że był to już drugi z rzędu oraz szósty w ciągu bieżącego roku wzrost wartości wskaźnika. W ciągu całego bieżącego roku jedynie w maju wakatów nieznacznie ubyło.

"Mimo obserwowanych wzrostów sytuacja na polskim rynku pracy nie uległa wyraźnemu ulepszeniu. Wzrosty są jednak wyjątkowo niewielkie. W relacji do stycznia wartość wskaźnika wzrosła zaledwie o 6 proc" - napisano w komentarzu do badania.

Z badania wynika, że stosunkowo dobra sytuacja utrzymuje się w niektórych kategoriach ofert z zakresu usług, pracy fizycznej oraz w branży budowlanej.

Spadkowa tendencja wciąż występuje w IT.

Autorzy raportu podają, że w lipcu, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, wzrost liczby internetowych ofert zatrudnienia notujemy w połowie województw.

Z badania wynika, że spośród szerokich grup zawodowych w lipcu relatywnie najwięcej nowych ogłoszeń zatrudnienia przybyło w usługach.

"Z wyjątkiem lutego, w którym liczba wakatów w niewielkim stopniu zmalała, liczba ogłoszeń o pracy w usługach sukcesywnie zwiększa się od początku roku. Co więcej, w ostatnich miesiącach tempo wzrostu liczby wakatów było stosunkowo duże. Na skutek trwającego ożywienia liczba wakatów w usługach wróciła do poziomu sprzed ubiegłorocznych spadków, ale utrzymuje się nieco poniżej wartości ze szczytu w 2022 r" - napisano.

Więcej niż przed miesiącem, choć nieznacznie, wakatów również ukazało się dla pracowników wykonujących prace fizyczne oraz dla absolwentów nauk społecznych lub prawnych.

W pracach fizycznych liczba ogłoszeń zatrudnienia ustawicznie wzrasta od sześciu miesięcy, a z wyjątkiem grudnia, w którym spadki miały powszechny charakter, wakatów sukcesywnie przybywa od roku. (PAP Biznes)

map/ gor/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost