DZIEŃ NA RYNKACH: Kontrakty w Europie głównie na minusach, podobnie jak indeksy w Azji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 sie 2024, 08:30

DZIEŃ NA RYNKACH: Kontrakty w Europie głównie na minusach, podobnie jak indeksy w Azji

Wśród kontraktów w Europie przeważają spadki, podobnie jak na giełdach w Azji. Inwestorzy oceniają perspektywy dla stóp procentowych na świecie, licząc na kolejne obniżki w tym i przyszłym roku.

Kontrakty na Stoxx 50 Europe spadają o 0,2 proc., na FTSE 100 idą w górę o 0,64 proc., na CAC 40 zniżkują o 0,02 proc., a na DAX tracą 0,22 proc.

W Japonii Nikkei 225 spadł o 0,66 proc. W Chinach indeks SSEC traci 0,27 proc. W Hongkongu indeks Hang Seng zwyżkuje o 0,88 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI spadł o 0,1 proc. W Indiach indeks Sensex zwyżkuje o 0,74 proc.

Ludowy Bank Chin (PBoC) pozostawił bez zmian stopę procentową 1-rocznych kredytów MLF na poziomie 2,30 proc. PBoC zaoferował w czwartek 300 mld juanów w ramach swojej średnioterminowej linii kredytowej wobec 200 mld juanów miesiąc wcześniej.

Kontrakty terminowe na stopę funduszy federalnych w pełni wyceniają obniżkę o 25 pb. na posiedzeniu 18 września i implikują 38 proc. szans na cięcie o 50 pb. Rynek ma również wycenione 103 pb. łagodzenia na ten rok i kolejne 122 pb. na 2025 r.

„Wciąż spodziewamy się, że FOMC przeprowadzi początkową serię trzech kolejnych obniżek o 25 pb. na posiedzeniach we wrześniu, listopadzie i grudniu. Nasza prognoza opiera się na założeniu, że sierpniowy raport o zatrudnieniu będzie mocniejszy niż raport lipcowy, ale nadal uważamy, że jeśli zamiast tego sierpniowy raport będzie słabszy niż się spodziewamy, to prawdopodobne będzie obniżka o 50 pb. we wrześniu” — podali analitycy z Goldman Sachs.

„Moim zdaniem gospodarka Stanów Zjednoczonych zmierza w kierunku miękkiego lądowania. Myślę, że jesteśmy gotowi na silny rajd i odbicie walut azjatyckich w trakcie tego cyklu łagodzenia polityki pieniężnej przez Fed” - powiedział Khoon Goh, szef badań Azji w ANZ Group Holdings.

Rynki w pełni wyceniają obniżkę stóp proc. o 25 pb. przez Europejski Bank Centralny w przyszłym miesiącu i łącznie 163 pb. łagodzenia do końca 2025 r.

„Możemy zobaczyć kolejne epizody zmienności rynku, ponieważ inwestorzy znajdują się na nieco nieznanym terytorium. Japonia znajduje się w nieco innym cyklu. Rynki muszą zrozumieć, co to wszystko oznacza, a rynki reagują przesadnie. Dlatego będziemy mieć dalszą zmienność” - powiedział główny ekonomista MFW Pierre-Olivier Gourinchas.

Inwestorzy oczekują na wyniki finansowe firmy Nvidia, które zostaną opublikowane, w środę, aby sprawdzić, czy firma sprosta wysokim oczekiwaniom rynku.

Akcje firmy wzrosły o około 150 proc. od początku roku, co stanowi około jedną czwartą 17-proc. wzrostu indeksu S&P 500 od początku roku.

„Nvidia przebije oczekiwania konsensusu, zawsze tak jest, ale inwestorzy oczekują przychodów przekraczające konsensus analityków o 2 mld USD, dlatego możemy łatwo zobaczyć wyprzedaż” — powiedział Chris Weston, szef działu badań w brokerze Pepperstone.

Weston dodał, że aby zadowolić rynki, Nvidia musiałaby zgłosić przychody na poziomie 30 mld USD lub więcej i prognozę na trzeci kwartał na poziomie 33 mld USD lub więcej.

W piątek Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 1,14 proc., do 41.175,08 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 1,15 proc. i wyniósł 5.634,61 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,47 proc. i jest na poziomie 17.877,79 pkt.

Kontrakty na indeksy w USA są w przedziale od -0,05 proc. do +0,05 proc.

Dolar osłabia się o 0,02 proc. wobec koszyka walut do 100,70 pkt.

Kwotowanie USD/JPY osłabia się o 0,26 proc. do 144.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na październik zwyżkują o 0,69 proc. do 75,34 USD za baryłkę, a październikowe futures na Brent rosną o 0,69 proc. do 79,57 USD/b. (PAP Biznes)

kek/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost