Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Założyciel FTX korumpował chińskich urzędników. Sam Bankman - Fried z nowymi zarzutami

Oskarżenie przeciwko założycielowi FTX, Samowi Bankman-Friedowi, wciąż się rozszerza. Prokuratorzy federalni przedstawili kolejne oskarżenie przeciwko Samowi Bankman-Friedowi, założycielowi FTX, twierdząc, że naruszył on amerykańskie prawo antykorupcyjne, autoryzując płatności w wysokości co najmniej 40 milionów dolarów w kryptowalucie dla jednego lub więcej chińskich urzędników państwowych.

Luna, Solana, FTX - to był rok hańby dla kryptowalut. Istotne dane dla tego rynku, aby lepiej zrozumieć przyszłość w 2023

W sprawie oskarżeń prowadzone jest postępowanie przez prokuratora Południowego Dystryktu Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych.

Nowe oskarżenia przeciwko Bankman-Friedowi, założycielowi FTX

Według 43-stronicowego aktu oskarżenia opublikowanego we wtorek, Bankman-Fried skierował płatności w 2021 roku w celu odmrożenia kont przechowujących ponad 1 mld USD kryptowaluty w siostrzanej firmie FTX - Alameda Research.

Prokuratorzy twierdzą, że Bankman-Fried próbował wielu sposobów na odmrożenie kont, w tym wynajęcie adwokatów, komunikację z chińskimi giełdami i otwarcie nowych fałszywych kont na chińskich giełdach i próbę przeniesienia kryptowaluty z zamrożonych kont.

Warren Buffett w transie zakupów. Berkshire Hathaway wykorzystuje słabość rynku ropy i gazu

Po miesiącach bezskutecznych prób odmrożenia kont, Bankman-Fried „ostatecznie zgodził się na i skierował wielomilionową łapówkę, aby dążyć do odmrożenia kont" - powiedzieli prokuratorzy.

Bankman-Fried już stoi przed zarzutami, że nielegalnie wykorzystał depozyty klientów w nieistniejącym już FTX, aby wspierać operacje i inwestycje FTX i Alameda Research, finansować inwestycje i wzbogacić się. Prokuratorzy twierdzą również, że Bankman-Fried skierował dziesiątki milionów dolarów w kampaniach wyborczych do amerykańskich ustawodawców z obu partii, aby spróbować wpłynąć na przepisy dotyczące kryptowalut.

Jack Ma wrócił do Chin. Akcje Alibaby zareagowały na to wzrostem

Bankman-Fried przyznał się do winy w związku z początkowym oskarżeniem, że ukradł miliardy dolarów funduszy od klientów FTX i wprowadził w błąd inwestorów i kredytodawców. Nie został jeszcze postawiony w stan oskarżenia w związku z drugim aktem oskarżenia, w którym zarzuca się mu konspirację w celu popełnienia oszustwa bankowego i prowadzenia nielicencjonowanej działalności w zakresie przekazywania pieniędzy. 

Kryzys bankowy w Europie dopiero się zaczyna. Europejskie banki, z Deutsche Bank na czele, szukają alternatywnych źródeł finansowania

udostępnij: