Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Metale wracają do trendu wzrostowego, zdaniem analityka Saxo. To efekt słabnącego USD

Złoto i inne metale zyskują dzięki konsekwentnemu osuwaniu się dolara amerykańskiego z jego wieloletnich maksimów. Ruchy metali szlachetnych zbiegły się z przeciwnymi ruchami dolara amerykańskiego. Towary wyceniane w tej walucie są warte więcej w dolarach, gdy greenback się osłabia, i odwrotnie.

Kim Cramer Larsson, analityk Saxo Banku, twierdzi, że to koniec korekty na metalach i powrót do trendu wzrostowego.

Ten rok to był duży rajd dolara amerykańskiego, ponieważ Rezerwa Federalna podnosiła stopy procentowe szybciej, niż wiele innych banków centralnych. Perspektywy gospodarcze USA wydawały się bardziej obiecujące. To sprawiło, że aktywa amerykańskie stały się bardziej atrakcyjne, niż wiele aktywów zagranicznych, zwiększając popyt na dolara i podnosząc jego wartość w stosunku do innych walut.

US Dollar Index (DX.F) wzrósł od początku roku ponad 10%. Kiedy dolar jest bardziej wartościowy, uncja złota jest warta mniej dolarów. Jeśli rentowność amerykańskich obligacji ponownie wzrośnie, perspektywy gospodarcze w Europie lub Chinach pogorszą się, lub inne siły popchną dolara w górę, spodziewaj się, że metale szlachetne oddadzą swoje ostatnie zyski. Z drugiej strony, wciąż słabnący dolar amerykański może pomóc w utrzymaniu cen złota.

Kiedy złoto zacznie rosnąć, te spółki zyskają najbardziej

Techniczny punkt widzenia Larssona

Złoto spadło poniżej poziomu wsparcia 1.735, ale szybko odbiło się od poziomu 0.382 Fibonacciego przy 1.722. RSI jest nadal byczy bez dywergencji wskazującej na prawdopodobieństwo wyższych poziomów.
Złoto może przetestować kluczowy opór na poziomie 1.808. Jeśli złoto zamknie się powyżej 1.808, to odwróci średnioterminowy trend spadkowy. Zobacz wykres tygodniowy
Jeśli złoto spadnie i przebije się poniżej 1.720, prawdopodobnie spadnie do poziomu 0.618 retracement w okolicach 1.680, który jest również poprzednim pivotem dla Byków i Niedźwiedzi, a obecnie kluczowym wsparciem.

saxo złotozloto-weekly

34 zagraniczne spółki, których zakup rekomendują analitycy, a stopa dywidendy przekracza 10% - znalezione skanerem Saxo Bank

Srebro XAG/USD odbiło się od poziomu 0,382 w okolicach 20,65 i 200 dziennej SMA. Obecnie unosi się wokół poziomu oporu/wsparcia przy 21,25. Trend jest wzrostowy wspierany przez pozytywny sentyment RSI i kluczowy opór przy ok. 22,30 będzie prawdopodobnie testowany. Wybicie powyżej mogłoby napędzić dalszy rajd do poziomu 0,618 retracement przy 23,35. Jednakże, jeśli srebro zejdzie z powrotem poniżej 20.57, może spaść do poziomu 0.618 retracement przy około 19.67.

a

Miedź wydaje się odbijać od poziomu 0,618 w okolicach 355 i może być gotowa do kontynuacji trendu byczego. RSI nadal wykazuje pozytywny sentyment i odbija się od linii trendu wzrostowego. Brak dywergencji wskazuje, że wyższe poziomy powyżej 396 są prawdopodobne. Potencjalny cel to 421-427
Jeśli Miedź nie wznowi trendu wzrostowego i zamiast tego zamknie się poniżej 354, to szykuje się wyprzedaż do okolic 330.

Dywergencja RSI: Kiedy cena robi nowy high/low, ale wartości RSI nie robią nowego high/low w tym samym czasie. Jest to oznaka braku równowagi na rynku i osłabienia trendu wzrostowego/spadkowego. Dywergencja lub brak równowagi na rynku może trwać przez dłuższy czas, ale nie wiecznie. Jest to oznaka wyczerpania się trendu.

Oto 5 spółek z amerykańskiej giełdy, które mogą w 5-10 lat urosnąć 10-krotnie

udostępnij: