Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

George Soros napełnił portfel akcjami Tesli. Sprawdzamy co jeszcze kupił znany inwestor w Q422

Startuje sezon kwartalnych zgłoszeń inwestycyjnych dużych inwestorów takich jak George Soros czy Warren Buffett. Zakupy są obserwowane pod kątem trendów inwestycyjnych, chociaż dane są publikowane z opóźnieniem i mogą nie pokazywać aktualnych pozycji funduszu. 

George Soros krytykuje BlackRock. To tragiczny błąd inwestować miliardy w Chinach

Raport 13F jest do wglądu pod tym linkiem.

W czwartym kwartale 2022 roku rodzinny fundusz miliardera Soros Fund Management kupił 242 399 akcji Tesli, zwiększając pozycję do 332 046 akcji, które od początku roku wzrosły ponad 55%.

Inflacja wywoła ogólnoświatowy kryzys, ostrzega George Soros w Davos

Fundusz nabył ponad 83 mln akcji Peloton Interactive (PTON), zwiększając swoje udziały do ponad 105 mln akcji. Peleton to amerykański producent sprzętu i aplikacji do ćwiczeń, który w trakcie pandemii podbijał rynek. W 2022 roku akcje spółki staniały o 60%. Natomiast obecnie YTD wynosi +71%.

Oprócz Tesli i Peletonu, Soros Fund objął udziały dilera używanych samochodów Carvana (CVNA) oraz spółki Lyft (LYFT). Na rynku motoryzacyjnym dodatkowo fundusz nabył 500 tys. akcji General Motors (GM). 

Kolejne zakupy dotyczą branży kryptowalut: firma wydobywająca kryptowaluty Marathon Digital (MARA) i przyjaznym dla kryptowalut banku Silvergate Capital (SI) oraz zwiększając swój udział w MicroStrategy (MSTR).

Soros Fund natomiast już w portfelu nie ma Twittera, po tym jak Elon Musk przejął platformę, a także w ciągu ostatniego kwartału fundusz pozbył się udziałów Zoom Video Communications (ZM) i Airbnb Inc (ABNB.O). Natomiast tylko zmniejszył swoje udziały w Amazon.com (AMZN.O) o 54,5%, do 901 mln akcji. 

Niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) nowym zagrożeniem dla inwestorów zainteresowanych chińskimi spółkami

udostępnij: