Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Dzisiaj wyniki Apple. Analitycy wierzą w przyszły wzrost firmy, szczególnie na rynku chińskim

Akcje Apple'a od początku roku wzrosły już 50%, więc rośnie również presja co do wyników giganta za drugi kwartał tego roku, które poznamy dzisiaj (w czwartek) po zakończeniu sesji giełdowej w Nowym Jorku. 


Rynek czeka na kolejne ruchy inwestycyjne Warrena Buffetta. Już wkrótce publikacja raportu Berkshire Hathaway

Byczy optymizm

Wall Street przewiduje, że w trzecim kwartale fiskalnym firma zgłosi sprzedaż w wysokości 81,9 mld USD, co oznacza spadek o około 1% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, a zysk wyniesie 1,19 USD na akcję, spadając o jednego centa w porównaniu z rokiem poprzednim.

Według danych FactSet, prognozowana sprzedaż iPhone'ów wyniesie 40,3 mld USD, co stanowi spadek o około 1%, a sprzedaż komputerów Mac i tabletów iPad wyniesie odpowiednio 6,6 mld USD i 6,5 mld USD, oba segmenty zanotują spadek o 10%. Jednakże, spadki te mają być zrekompensowane przez kategorię „akcesoria”, gdzie przewidywana sprzedaż wynosi 8,3 mld USD, co oznacza wzrost o 3%, oraz przychody z usług w wysokości 20,8 mld USD, zyskując 6%.

Hossa na giełdzie w USA się rozkręca! Analitycy prognozują nowy rekord dla indeksu S&P 500

Kluczowa rola rynku „Greater China” dla Apple

Jednym z kluczowych czynników dla wyników kwartału będzie wynik segmentu „Greater China”, który obejmuje obszar Chin kontynentalnych, a także Tajwanu, Hongkongu i Makau. Szacuje się, że przychody z tego obszaru wyniosą 13,6 mld USD, co oznacza spadek o 7%. Przychody z Ameryki są szacowane na 38 mld USD, co stanowi wzrost o 1,5% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W wynikach za pierwszy kwartał, dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, powiedział, że wyniki sprzedaży w czerwcu będą porównywalne z wynikami w marcu, które były niższe o 2,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Maestri zaznaczył wówczas, że kurs wymiany walut obniży przychody o około 4 punkty procentowe, a dział usług będzie nadal borykał się z makroekonomicznymi trudnościami związanymi z reklamą cyfrową i grami.

Microsoft przebija konsensus analityków w II kwartale, a Wall Street oczekuje dalszego rozwoju spółki w kierunku AI

Warto zauważyć, że w tym kwartale zarówno wyniki działalności reklamowej Alphabet (GOOGL) („Google ciągle rośnie. Spółka wypracowała miliardy zysku i zwiększyła inwestycje w AI") jak i Meta Platforms (META) („Meta osiąga rekordowe przychody, a liczba użytkowników przekroczyła kolejny miliard. Mark Zuckerberg wprowadzi nowe produkty oparte o AI") przewyższyły oczekiwania rynku, co może wpłynąć pozytywnie na Apple. Dodatkowo, stabilizacja dolara może oznaczać mniejszy wpływ kursu walut niż zakładał to Maestri.

Analityk Piper Sandler, Harsh Kumar, napisał w swojej analizie, że „obawy dotyczące chińskiego rynku telefonów komórkowych dla Apple są lekko przesadzone”. Uważa, że konferencja po wynikach zostanie dobrze przyjęta, głównie dzięki wytrwałości na rynku chińskim i w segmencie iPhone'ów. Kumar w poniedziałek powtórzył swoją rekomendację dla akcji Apple i podniósł cenę docelową z 180 do 220 USD.

Akcje Apple są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem.

apple akcje

Apple zmaga się ze spadkiem sprzedaży iPhone'ów. Czwartkowe wyniki będą kluczowe dla spółki i Wall Street

Analityk Wedbush, Dan Ives, uważa, że Apple powinien przedstawić co najmniej wyniki w linii oczekiwań, jeśli chodzi o przychody z iPhone'ów, a być może nawet lepsze, biorąc pod uwagę „wyraźny wzrost popytu w kluczowym regionie Chin w tym kwartale” na iPhone'y.

Prognozy dla Apple na drugi kwartał nie są obiecujące, ale liczni analitycy wierzą w przyszły wzrost firmy, zwłaszcza na rynku chińskim, co może przyczynić się do dalszych zysków akcji tej technologicznej gigantki. Inwestorzy z niecierpliwością oczekują wyników i komentarzy zarządu firmy, które mogą wywrzeć znaczący wpływ na cenę akcji w najbliższym czasie.

Warren Buffett nie jest już zainteresowany akcjami Activision Blizzard. Wyrocznia z Omaha reaguje na kolejne ruchy Microsoftu

udostępnij: