Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Google ciągle rośnie. Spółka wypracowała miliardy zysku i zwiększyła inwestycje w AI

Wtorkowa sesja przyniosła wzrost akcji Alphabet po publikacji pozytywnych wyników kwartalnych giganta wyszukiwania. 


Microsoft przebija konsensus analityków w II kwartale, a Wall Street oczekuje dalszego rozwoju spółki w kierunku AI

Alphabet odnotowuje wzrost akcji i reorganizuje zarząd

Spółka ogłosiła, że wyniki finansowe za drugi kwartał okazały się lepsze od oczekiwań, co zaowocowało zapowiedzią nowego stanowiska dla jej dyrektora finansowego we wrześniu. Ruth Porat, dyrektor finansowy, przejmie rolę dyrektora ds. inwestycji w Alphabet i Google, pozostając jednocześnie na stanowisku szefa finansów. Jednocześnie firma rozpocznie poszukiwania pełnoetatowego zastępcy dyrektora finansowego. Porat będzie miała odpowiedzialność za portfel Other Bets.

Sundar Pichai, CEO Alphabet, powiedział w komunikacie prasowym: „W swojej nowej roli Ruth wzmocni naszą współpracę z decydentami politycznymi i ukształtuje nasze inwestycje korporacyjne, aby miały maksymalny wpływ ekonomiczny na ludzi i gospodarki na całym świecie”.

Spotify bije rekordy w pozyskiwaniu użytkowników, ale straty finansowe ciągną akcje spółki w dół

Pozytywne wyniki finansowe w drugim kwartale dla Alphabet

Wyniki finansowe za drugi kwartał przekroczyły prognozy analityków, zysk na akcję wyniósł 1,44 USD, w porównaniu do oczekiwanego 1,34 USD.

Firma zanotowała przychody w wysokości 74,6 mld USD, przewyższając prognozy, które wynosiły 72,85 mld USD według danych FactSet. Przychody z wyszukiwarki Google i innych wzrosły o 4,8% do 42,63 mld USD, podczas gdy przychody z reklam w serwisie YouTube wzrosły o 4,4% do 7,67 mld USD. Natomiast przychody z sieci Google spadły o 5% do 7,85 mld USD.

Akcje Alphabet są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem.

ALPHABET WYKRES

 

Również sektor Google Cloud zanotował znaczący wzrost, przychody wzrosły o 28% do 8,03 mld USD. Dział chmury odnotował rekordowy dochód operacyjny w wysokości 395 mln USD w porównaniu z ubiegłoroczną stratą operacyjną w wysokości 590 mln USD. Ruth Porat podkreśliła, że wyniki odzwierciedlają odporność branży wyszukiwania, a także rosnący wpływ reklam w wyszukiwarce oraz na platformie YouTube. „Nasze produkty i firma odnotowują ekscytujący wzrost, który przyczynił się do świetnych wyników w tym kwartale” - stwierdził Sundar Pichai. „Nasza wiodąca pozycja w dziedzinie sztucznej inteligencji, inżynierii i innowacji napędza kolejną ewolucję wyszukiwania oraz wzmacnia wszystkie nasze usługi”.

Netflix bije rekordy pod względem liczby nowych subskrybentów. Mimo to przychody spółki rozczarowały Wall Street

Sukcesy w dziedzinie reklam i rozwój inwestycji w sztuczną inteligencję

Podczas rozmowy dotyczącej wyników finansowych, Pichai podkreślił znaczenie inwestycji w sztuczną inteligencję. Porat wyraziła również zadowolenie z tempa wzrostu reklam w wyszukiwarce. W dziale chmury, Porat zaznaczyła, że kierownictwo jest podekscytowane zainteresowaniem klientów ofertami zoptymalizowanymi pod kątem sztucznej inteligencji, dużymi modelami językowymi, platformą AI i innymi nowymi rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji.

Warren Buffett nie jest już zainteresowany akcjami Activision Blizzard. Wyrocznia z Omaha reaguje na kolejne ruchy Microsoftu

udostępnij: