Przejdź do treści
ark cathie wood
Kategoria::
Kategoria

Cathie Wood znowu stawia przeciwko większości i kupuje akcje Tesli

Cathie Wood, znana inwestorka i zarządzająca funduszem ARK Invest, podjęła odważny krok, kupując akcje Tesli w tym tygodniu. Decyzja ta stoi w kontrze do słabej postawy spółki w ostatnim kwartale i panujących na rynku obaw.

[PODCAST] Gospodarka Argentyny po wygranej Javiera Millei. Czy warto tam inwestować? Dr Marcin Chmielowski

Fundusz ARK Innovation ETF, którego Wood jest zarządzającą, nabył 65 514 akcji Tesli za kwotę około 14 milionów dolarów. Wcześniej, w poniedziałkowej aktualizacji, fundusz zwiększył swoje zaangażowanie w Teslę, kupując 133 334 akcje producenta pojazdów elektrycznych za kwotę około 28 milionów dolarów.

Tesla jest obecnie drugą co do wielkości pozycją w funduszu ETF, spośród 38 spółek.

Decyzja Wood o zakupie akcji Tesli może być interpretowana jako wykorzystanie przez nią okresu turbulencji na rynku. W pierwszym kwartale 2024 roku akcje Tesli zanotowały najgorszy wynik w indeksie S&P 500, spadając o 29%. Był to najgorszy kwartał spółki od grudnia 2022 roku i najgorszy pierwszy kwartał w historii.

Akcje Tesli są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

 

Złoto bije rekordy, a spółki wydobywcze pozostają tanie. Lista spółek, których akcje, według analityków, mogą wzrosnąć nawet kilkaset procent

Słabe wyniki Tesli w ostatnim czasie to efekt m.in. rozczarowujących wyników finansowych za styczeń oraz obaw o spowolnienie tempa wzrostu sprzedaży samochodów w 2024 roku. Dodatkowo, agencja Bloomberg podała w zeszłym tygodniu, że Tesla ogranicza produkcję w swojej fabryce w Szanghaju, co sugeruje spadek popytu na pojazdy elektryczne.

Pomimo słabości Tesli, Cathie Wood pozostaje optymistycznie nastawiona do przyszłości spółki. W wywiadzie dla CNBC w styczniu powiedziała: „Gdy akcje szybują i wszyscy są podekscytowani dobrymi wiadomościami w związku z przejściem na pojazdy elektryczne, będziemy czerpać zyski".

Wood wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat większość sprzedawanych samochodów zostanie zdominowana przez elektryki, co stawia Teslę w znakomitej pozycji do dalszego wzrostu.

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie, a serwis czerpie z nich korzyści finansowe.

udostępnij: