Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Microsoft zaskakuje zyskiem, a przychody przewyższają prognozy analityków. To dobry znak dla Wall Street

Wtorkowy wieczór przyniósł dobre wieści dla akcjonariuszy Microsoftu, którzy zobaczyli gwałtowny wzrost notowań po opublikowaniu wyników finansowych za ostatni kwartał.


Sztuczna inteligencja to jedyny segment napędzający przychody Microsoft. Wall Street czeka na wyniki giganta technologicznego

Gigant technologiczny zanotował wyniki lepsze niż oczekiwano, co stanowi pozytywny sygnał dla inwestycji w branży IT, szczególnie w czasie sezonu wynikowego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że chmura Microsoftu zyskuje na znaczeniu i zaczyna nabierać rozpędu, co może mieć wpływ na przyszłe wyniki finansowe firmy.

Rynek towarowy pozostaje silny, a miedź i złoto są na drodze do rekordów cenowych. Najnowsze prognozy Saxo Banku

W trzecim kwartale fiskalnym, kończącym się 31 marca, Microsoft osiągnął przychód w wysokości 52,9 mld USD, co oznacza wzrost o 7% w porównaniu z rokiem poprzednim lub o 10% po skorygowaniu o walutę, co przekracza konsensus Wall Street wynoszący 51 mld USD. Jednym z zaskoczeń była jednostka More Personal Computing, która odnotowała sprzedaż w wysokości 13,3 mld USD, znacznie przewyższając prognozy firmy, które wynosiły 11,9-12,3 mld USD. Co ważne, Azure, segment działalności chmury, zwiększył przychody o 31% po skorygowaniu o walutę, co jest przynajmniej o punkt lepsze od większości szacunków Wall Street.

Spotify odnotowuje stratę, ale wzrost liczby użytkowników przekracza oczekiwania

Całkowity przychód z chmury Microsoftu wyniósł 28,5 mld USD, co oznacza wzrost o 22% lub 25% po korekcie walutowej. Przychody z gier spadły o 4%, a przychody ze sprzętu Xbox spadły o 30%. Przychody z wyszukiwania i reklamy informacyjnej bez uwzględnienia kosztów pozyskania ruchu wzrosły o 10% lub 13% po korekcie walutowej. Przychody z urządzeń spadły o 30% lub 26% po wspomnianym skorygowaniu.

Microsoft wykupił w tym kwartale akcje o wartości 4,6 mld USD.

Wyniki finansowe Microsoftu za marcowy kwartał przerosły oczekiwania analityków i świadczą o dobrej kondycji biznesowej firmy. Wzrost przychodów w segmencie chmury i inteligentnych rozwiązań oraz w działalności komercyjnej Windows zapowiadają dobry czas dla producentów komputerów i firm produkujących chipy. Dodatkowo, wzrost rezerwacji komercyjnych i wykup akcji przez firmę wskazują na zaufanie inwestorów do dalszego rozwoju Microsoftu. Przy prognozach na kolejny kwartał firma także przewiduje wzrost w trzech segmentach biznesowych, co daje nadzieję na dalsze pozytywne wyniki finansowe.

Saxo Bank na liście instytucji systemowo istotnych - co to oznacza dla klientów banku?

udostępnij: