Przejdź do treści
reddit ipo
Kategoria::
Kategoria

Debiut Reddita bardzo udany. Akcje na pierwszej sesji wzrosły klikadziesiąt procent

Reddit  zanotował imponujący debiut giełdowy, a jego akcje wzrosły o 48% w pierwszym dniu notowań. Sukces ten przypisywany jest w dużej mierze wykorzystaniu sztucznej inteligencji przez platformę.

Duże zainteresowanie IPO Reddita. Analitycy widzą duży potencjał wzrostu

Reddit oferował 22 miliony akcji po 34 USD za sztukę, z czego 15,3 miliona stanowiły nowe akcje. Pozostałe akcje zostały sprzedane przez dotychczasowych akcjonariuszy. Po debiucie cena akcji wzrosła do 47 USD, a dzień zakończyła się na poziomie ponad 50 USD. Oznacza to, że Reddit wyceniany jest na około 9,6 miliarda dolarów, czyli 10-krotność przewidywanych przychodów na 2024 rok.

Debiut Reddita był testem apetytu giełdy na nowe oferty 

Wzrost na debiucie odbiór platformy może zachęcić inne firmy do wejścia na rynek. Obecnie Reddit wyceniany jest wyżej niż Snap i Pinterest, a zbliża się do wyceny Meta Platforms.

Reddit działa jak cyfrowa tablica ogłoszeń, obejmująca szeroki wachlarz tematów. W 2023 roku przychody firmy wzrosły o 21%, a sztuczna inteligencja otwiera nowe możliwości dla dalszego wzrostu.

Dyrektor finansowy Reddit Drew Vollero wyróżnił trzy główne modele biznesowe firmy:

Reklama: Reddit dociera do unikalnej bazy konsumentów, co stwarza atrakcyjne możliwości dla reklamodawców. Licencjonowanie danych: Reddit udostępnia swoją bogatą bibliotekę postów do szkolenia modeli sztucznej inteligencji. W ciągu najbliższych trzech lat powinno to wygenerować ponad 200 milionów dolarów przychodu. Ekonomia użytkowników: Reddit planuje stworzyć platformę, na której użytkownicy będą mogli zarabiać na sprzedaży towarów i usług.

Akcje w Europie dużo tańsze niż w USA. Inwestorzy zaczynają szukać okazji inwestycyjnych na Starym Kontynencie
 

Analitycy są optymistyczni co do przyszłości Reddita

Dan Salmon z NewStreet Research ustalił cenę docelową akcji na 54 USD, przewidując wzrost przychodów o 44% w 2024 roku i o kolejne 34% w 2025 roku.

Do największych inwestorów Reddita należą: Advance Magazine Publishers (26,5%), CEO OpenAI Sam Altman (7,6%), Fidelity (7,4%), fundusze venture Quiet Capital i Tacit Capital (6,0%), chińska firma internetowa Tencent (9,7%) oraz Vy Capital (4,5%).

Należy jednak pamiętać, że 82% akcji podlega okresowi blokady. W pewnym momencie na rynku pojawi się więc znacznie więcej akcji Reddita.

Rheinmetall największym beneficjentem inwestycji KE w produkcję amunicji artyleryjskiej. Akcje niemieckiego producenta broni najwyżej w historii

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: