Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Wielka fuzja na giełdzie. Połączenie WWE i UFC o wartości 21,4 mld USD

W poniedziałek Endeavor Group Holdings potwierdził połączenie World Wrestling Entertainment (WWE) i Ultimate Fighting Championship (UFC) w jedną nową spółkę, dążąc do stworzenia wagi ciężkiej w branży rozrywki na żywo. Obie marki będą teraz działać razem, tworząc potężne przedsięwzięcie rozrywkowe.


Apple wprowadza usługę „Pay Later”. Akcje producenta iPhone'a ponownie atakują historyczne maksima

Endeavor Group połączyło siły z WWE i UFC w nową, potężną spółkę

Endeavor (EDR) ogłosił, że nabycie WWE i UFC stworzy firmę o wartości 21,4 mld USD, z odpowiednimi wycenami przedsiębiorstw w wysokości 9,3 mld USD dla WWE i 12,1 mld USD dla UFC.

Prezes WWE, Vince McMahon, ogłosił, że nowa firma, która jeszcze nie posiada nazwy, będzie mogła czerpać korzyści z większych kontraktów sponsorskich, rozwijać nowe formy treści oraz poszukiwać kolejnych fuzji w celu wzmocnienia swoich marek. Informacje o połączeniu zostały opublikowane w niedzielę.

Bank centralny Australii zatrzyma cykl podwyżek stóp procentowych, bo gospodarka kraju mocno zwolniła - ocenia Saxo Bank

WWE i UFC tworzą nową firmę

Powody dla połączenia UFC z WWE są proste. Połączona firma zyska większą siłę negocjacyjną, ponieważ platformy streamingowe starają się wyświetlać więcej wydarzeń na żywo. W zeszłym roku Netflix rozważał nabycie praw do transmisji tenisa, które kosztowałyby miliardy dolarów, zgodnie z Wall Street Journal. W czerwcu Apple (AAPL) podpisał 10-letnią umowę na transmitowanie każdego meczu Major League Soccer.

Akcje WWE są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

WWE

Akcje Endeavor są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

endeavor

Zakład może okazać się bardzo opłacalny. Coraz więcej osób przegląda treści na żywo, co sprawia, że taka oferta jest coraz bardziej wartościowa. Według raportu Nielsen, połowa grudnia zeszłego roku przyniosła najwyższe wyniki oglądalności, a w szczególności niedziela w styczniu, podczas której ponad 107 miliardów minut zostało przeznaczonych na oglądanie transmisji trzech meczów NFL Wild Card.

„To tylko kwestia liczby oglądających”, powiedział Chris Stafford, partner w grupie fuzji i przejęć w firmie konsultingowej West Monroe.

Połączenie WWE i UFC: jakie konsekwencje dla branży sportowej i rozrywkowej?

W trakcie prezentacji, Endeavor i WWE podkreślili wartość sponsorowania streamingu wydarzeń sportowych. Firmy przedstawiły dane rynkowe stron trzecich, które sugerują, że globalne wydatki na treści będą prawdopodobnie rosły z roczną stopą 10% od 2023 do 2025 roku.


Mark Shapiro, który zostanie dyrektorem operacyjnym zarówno Endeavor, jak i nowej firmy, powiedział, że UFC i WWE mają wspólną możliwość tworzenia i dystrybucji najlepszych w swojej klasie, żywych i oryginalnych treści.

Akcje WWE zyskały 26% w tym roku, co nastąpiło po zaskakującym powrocie McMahona w styczniu, kiedy to powiedział, że rozważa „strategiczne alternatywy" dla firmy.

Planowane zamknięcie transakcji do końca 2023 roku zależy od zatwierdzenia regulatorów. Jednak Brad Haller i Chris Stafford z West Monroe uważają, że regulatorzy powinni niezwłocznie zatwierdzić transakcję, ponieważ UFC i WWE zajmują się różnymi sportami i niekoniecznie konkurują o tych samych pracowników czy inne gwiazdy.

Michael Burry, znany niedźwiedź z filmu „The Big Short", przyznaje się do błędu inwestycyjnego na Twitterze

udostępnij: