Przejdź do treści

udostępnij:

Kategorie

Zielony briefing 14 stycznia [codziennie o 7.00 rano]. Hertz redukuje swoją flotę Tesli, eskalacja napięcia na rynkach naftowych, kazachski producent uranu z problemami

Udostępnij

Informacja dnia

Szybka utrata wartości pojazdu i wysokie koszty serwisu oraz napraw spowodowały, że Hertz, jedna z największych wypożyczalni samochodów działających na rynkach międzynarodowych, postanowił zmienić swoją strategię w zakresie uzupełniania swojej floty o auta elektryczne.

Hertz wycofa aż jedną trzecią swoich samochodów elektrycznych, w tym Tesli Modelu 3, na rynek samochodów używanych. Będzie je można kupić za około 18 tys. USD (nieco ponad 70 tys. zł).  

Nagłówki warte uwagi

RZ: Trochę więcej wojny na Bliskim Wschodzie

Jak informuje RZ: Amerykanie i Brytyjczycy zbombardowali infrastrukturę militarną Hutich w nocy z czwartku na piątek, w sobotę doszło do kolejnych nalotów. Mogą być następne. To, jak oświadczył prezydent Joe Biden, odpowiedź na bezprecedensowe ataki Hutich na statki przepływające przez Morze Czerwone, w tym amerykańskie.

E24: Alarm w branży jądrowej. Czy dostawy paliwa w 2025 roku mogą być zagrożone?

Według E24: Kazatomprom, największa na świecie spółka wydobywająca uran, z powodu globalnych niedoborów kwasu siarkowego oraz opóźnień w budowie nowo odkrytych złóż, może nie osiągnąć zakładanych celów produkcyjnych na bieżący rok. Istnieje obawa, że dostawy paliwa do elektrowni jądrowych kontrahentów w 2025 roku mogą być zagrożone.

X files 

Wysoka cena ropy naftowej może wynikać z różnych czynników, w tym potencjalnych zagrożeń dla infrastruktury naftowej. W rejonie Morza Czerwonego, choć kluczowy dla światowego rynku terminal Saudi Aramco w Janbu jest dobrze zabezpieczony, istnieje ryzyko ataków, zwłaszcza na odcinki ropociągów czy mniej chronione obiekty. Systemy obrony powietrznej nie są gwarancją absolutnej ochrony, jak pokazują wcześniejsze ataki Huti na podobne obiekty. Ponadto, istnieje ryzyko ataków ze strony sił proirańskich w innych regionach, takich jak Syria czy Irak, co może wpływać na dostawy ropy naftowej.

 

Udostępnij