LUG oczekuje utrzymania dobrej dynamiki wzrostu w II półroczu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 sie 2017, 14:16

LUG oczekuje utrzymania dobrej dynamiki wzrostu w II półroczu

LUG oczekuje utrzymania dobrej dynamiki wzrostu w II półroczu, poinformował prezes Ryszard Wtorkowski. 

"Po udanym I półroczu, jest duża szansa utrzymać dość dobrą dynamikę wzrostu w II półroczu, co - jak sądzę - pomoże także naszemu kursowi akcji. Pierwsze półrocze jest zawsze słabsze od II półrocza w naszym biznesie. W tym okresie generujemy większy wolumen"

powiedział Wtorkowski na spotkaniu z dziennikarzami.

Z jego słów wynika, że LUG może w całym bieżącym roku znacząco przekroczyć wyniki poprzedniego roku. Po I półroczu ma 2,14 mln zł zysku netto przy niemal 64 mln zł przychodów.

W kwestii dywidendy prezes wskazał, że intencją byłaby docelowo kwota wypłat rzędu min. 1 mln zł, czyli na poziomie zbliżonym do tegorocznej kwoty dywidendy. 

Wtorkowski wskazał, że oczekuje utrzymywania rentowności rzędu 40% marży brutto. 

"Mamy trzyletnią perspektywę ze względu na tak długi okres projektowania inwestycji, w których uczestniczymy, co pozwala przejrzyście ocenić nasze szacunki na taki okres i sprzyja przewidywalności biznesu. W efekcie jestem optymistycznie nastawiony, gdyż mamy produkty wysokiej jakości i designu"

podsumował prezes. 

LUG S.A. to jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews), #LUG

Ostatnie wiadomości