SurgeCloud partnerem Grupy Orange | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 wrz 2017, 11:32

SurgeCloud partnerem Grupy Orange

Start-upSurgeCloud, wykorzystujący technologię Internetu Rzeczy do badania oraz monitorowania zdarzeń w sklepach, podpisał umowę partnerską ze spółką Integrated Solutions z Grupy Orange. Spółki będą współpracować przy projektach z zakresu Handlometrii i Cyfrowej Transformacji.

„Już w tym momencie realizujemy wspólnie z Integrated Solutions trzy wspólne, innowacyjne projekty. Dzięki naszej współpracy klienci Grupy Orange otrzymają dostęp do technologii badania zachowań klientów w czasie rzeczywistym, co oznacza dla nich wpływ na poprawę tak istotnych aspektów działalności jak skuteczność ekspozycji, efektywność czasu pracy handlowców, czy optymalizacja stanu zatowarowania sklepów”

wyjaśnia Marcin Dąbrowski, prezes i współzałożyciel SurgeCloud.

Transformacja przemysłu, administracji i gospodarstw domowych za sprawą „Internetu Rzeczy” (Internet of Things – IoT) dopiero się zaczęła, ale już teraz stwarza wiele okazji biznesowych. Otwiera przed przedsiębiorcami tysiące nowych dróg komunikacji z konsumentem – łatwiejszych,szybszych i efektywniejszych od tradycyjnych.

Do korzyści płynących z rozwiązań IoT należy zaliczyć m.in.:redukcję kosztów, zwiększenie produktywności i bezpieczeństwa pracowników, lepsząalokację kapitału czy poprawę relacji z klientami. SurgeCloud już od 3 lat projektuje, testuje i produkuje specjalistyczne urządzenia badawcze na potrzeby klientów zajmujących się handlem offline.

„W ciągu pięciu najbliższych lat liczba wdrożeń z zakresu Internet of Things w polskim handlu znacząco wzrośnie. Natomiast SurgeCloud planuje już realizację projektów w Hiszpanii, Niemczech oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich”

powiedział Marcin Dąbrowski.

W tym roku zdolności technologiczne startupu zostały dodatkowo wzmocnione drugą rundą inwestycyjną od Meta-Ventures, sięgającą 1,8 miliona złotych, choć nie pieniądze są w tym przypadku najistotniejsze.

„Ważniejszy w tym przypadku był wybór partnera, za którym stoi biznes. W przypadku Meta-Ventures mówimy o udziale naszych potencjalnych klientów – inwestorów i właścicieli marek, które mogą być beneficjentami naszych projektów”

zaznaczył Marcin Dąbrowski, współzałożyciel i CEO SurgeCloud.

O Spółce

SurgeCloud to polska firma specjalizująca się w procesach Cyfrowej Transformacji i Handlometrii dla punktów sprzedażowych. Stosując kompleksowe rozwiązania w tych obszarach, bazujemy na naszym ponad 3-letnim we wdrażaniu systemów opartych na Internecie Rzeczy.

Handlometria, czyli ewolucja w handlu stacjonarnym

Handlometria to pojęcie dotyczące procesów, które stanowią rdzeń działalności SurgeCloud. Wykorzystując technologię informatyczną i elektroniczną mierzymy i analizujemy dane o wszelkich zdarzeniach w handlu stacjonarnym – badamy zachowanie towaru i ludzi. Posiadając własne zaplecze R&D samodzielnie tworzymy sensory, nadajniki, bramki sieciowe, tudzież oprogramowanie, które pozwalają na bezinwazyjne i skuteczne przeprowadzania tych działań. Rozwiązania handlometryczne w sprzedaży offline zostały zainspirowane analityką online, obecną na co dzień w branży e-commerce. Takie narzędzia jak np. Google Analytics z powodzeniem wspomagają sprzedaż internetową. SurgeCloud z równie dużą mocą wspiera handel offline. Powoduje to swoistą ewolucję handlu stacjonarnego. Efektami naszych działań są: automatyzacja merchandisingu, gruntowne wsparcie personelu sklepowego, czy też analiza zachowań klientów, którą ukazujemy postaci przejrzystych danych. To wszystko przekłada się na optymalizację kosztów sprzedaży.

Cyfrowa Transformacja

Wprowadza dynamiczne zmiany w środowisku rynkowym w wyniku rozwoju rozwiązań elektronicznych i informatycznych (czyli technologii cyfrowych). W organizacji jest to proces przemiany technologicznej zakładającej wybór i wdrożenie narzędzi, pozwalających na optymalizację kosztów, dostosowanie się do rynku lub stworzenie przewagi konkurencyjnej. SurgeCloud dokonuje tego poprzez kompleksowe dostarczanie najnowszych rozwiązań opartych na Internecie Rzeczy - jednym z największych trendów technologicznych ostatnich lat.

Zaufali nam

Jesteśmy wyłącznym partnerem technologicznym firmy z branży konsultingowej – PwC Polska. Współpracujemy również z Grupą Orange i agencją badawczą Nielsen. Wspólnie oferujemy nową jakość w zakresie analityki w punktach sprzedaży offline.

Źródło: Spółka, #OPL

Ostatnie wiadomości