Nakłady inwestycyjne Kruka wzrosły o 27% r/r do 261 mln zł w III kw. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 paź 2017, 11:45

Nakłady inwestycyjne Kruka wzrosły o 27% r/r do 261 mln zł w III kw.

Wartość nominalna wierzytelności nabytych przez grupę Kruk wyniosła 2 638 mln zł w III kw., co oznacza wzrost o 34% w skali roku, zaś nakłady inwestycyjne wyniosły 261 mln zł i były wyższe o 27% r/r, podał Kruk. 

"W trzecim kwartale zwiększyliśmy naszą aktywność w Polsce - nabyliśmy 10 portfeli wierzytelności za około 150 mln zł, głównie bankowych. Największy pochodził od Getin Noble Banku, o wartości nominalnej 420 mln zł"

powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie. 

Wartość nominalna 85 wierzytelności nabytych przez Grupę Kruk w I-III kw. br. wyniosła 9 994 mln zł (wzrost o 19% r/r), zaś nakłady sięgnęły w tym czasie 767 mln zł i były niższe o 18% w ujęciu rocznym. 

"Do końca roku zostały jeszcze trzy miesiące, ale już teraz widzimy, że 2017 rok będzie bardzo aktywny pod względem nakładów. W każdym kwartale udało się nam inwestować średnio ćwierć miliarda złotych. To z pewnością nie koniec. Rynek przynosi nam nowe możliwości inwestycyjne, a my bierzemy udział w przetargach w każdym z siedmiu europejskich krajów"

podkreślił prezes. 

Kruk podał także, że wartość spłat z tytułu obsługi portfeli nabytych przez grupę wyniosła 347 mln zł w III kw. (wzrost o 36% r/r), zaś spłaty w okresie I-III kw. 2017 były wyższe o 42% r/r i wyniosły 994 mln zł. 

"Większość spłat pochodzi od klientów spoza Polski, z rosnącym udziałem krajów Europy Zachodniej. Obserwujemy postęp zwłaszcza we Włoszech, gdzie kolejny kwartał zakończył się wzrostem spłat, pomimo przypadającego na trzeci kwartał okresu wakacyjnego. Równocześnie pracujemy nad rozbudową lokalnych operacji. Z przyjemnością komunikuję, że liczba pracowników we Włoszech na dzisiaj przekroczyła już 200 osób" 

powiedział także Krupa.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews), #KRU

Ostatnie wiadomości