Szacunkowe wyniki Grupy Kapitałowej LUG za III kw. 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 paź 2017, 12:40

Szacunkowe wyniki Grupy Kapitałowej LUG za III kw. 2017 r.

  • 39 239,30 tys. zł przychodów ze sprzedaży w III kwartale 2017 r. (+17% kw./kw.)
  • Zysk netto po trzech kwartałach br. wyniósł 4 260,19 mln zł i był wyższy o 36% niż w całym 2016 roku.
  • 2 996,86 tys. zł wyniku EBITDA w III kwartale (wzrost o 11% r/r)

LUG S.A., jeden z czołowych europejskich producentów systemowych rozwiązań z zakresu profesjonalnej techniki świetlnej, opublikował szacunkowe wyniki za III kwartał 2017 roku. Spółka szacuje, że jednostkowy zysk netto w III kwartale br. wyniesie 2 118,40 tys. zł. Po trzech kwartałach 2017 roku, spółka zrealizowała najwyższy w historii firmy poziom przychodów, wykazując dodatnią dynamikę na wszystkich poziomach. Dynamika zysku netto w pierwszych dziewięciu miesiącach roku wyniosła 66%, natomiast w ujęciu narastającym, zysk netto był wyższy o 136% rok do roku. Natomiast przychody ze sprzedaży osiągną wartość 39 239,30 tys. zł, czyli o 17% wyższą niż w roku ubiegłym.

Szacunkowe wyniki finansowe III kwartału dowodzą, że rok 2017 jest dla nas bardzo dobry. Po rekordowych wynikach II kwartału i I półrocza, odnotowaliśmy kolejne wzrosty wolumenów sprzedaży i zysku netto. Po bardzo dobrych wynikach II kwartału i I półrocza, odnotowaliśmy kolejne wzrosty wolumenów sprzedaży i zysku netto. Osiągnięte przychody ze sprzedaży są wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Branża oświetleniowa, podobnie jak budowlana, cechuje się sezonowością. Dla nas, tradycyjnie druga połowa roku jest atrakcyjniejsza sprzedażowo. Spółka efektywnie wykorzystała ten czas i poprawiła wyniki

komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG SA.

W trzecim kwartale br., spółka realizowała wyłącznie projekty oparte o rozwiązania diodowe, które posiadała w swoim portfelu. Sukces zawdzięcza też systematycznie rozbudowywanej bazie klientów.

Wysokość zysku, to widoczny efekt koncentracji na produkcji opraw LED

dodaje Ryszard Wtorkowski.

Raport z pełnymi wynikami za III kw. 2017 r., LUG S.A. opublikuje 14 listopada.

O Spółce

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brazil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina oraz LUG Argentina SA. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. W połowie 2017 r. spółka rozpoczęła przygotowania do przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW.

Źródło: Spółka, #LUG

Ostatnie wiadomości