Bank Handlowy nie widzi zagrożenia dla wypłaty dywidendy z zysku za 2017 r.  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lis 2017, 10:32

Bank Handlowy nie widzi zagrożenia dla wypłaty dywidendy z zysku za 2017 r. 

Bank Handlowy chce wypłacić dywidendę z zysku za 2017 rok i nie widzi obecnie zagrożeń dla tego planu, poinformowali przedstawiciele zarządu. 

„Według stanu na dzisiaj, nie mamy żadnych informacji, które by nas zmuszały do zmiany deklaracji długoterminowej polityki dywidendowej"

powiedział prezes Sławomir Sikora podczas konferencji prasowej.

„Ten poziom adekwatności kapitałowej i plany wzięcia ryzyka sprawiają, że z pozycji zarządu nie widzimy zagrożenia wypłaty dywidendy. My mamy współczynnik 17,3%, sektor 17%, ale należy pamiętać, że bufory nakładane przez regulatora kształtują się różnie w poszczególnych bankach"

powiedział wiceprezes Witold Zieliński podczas konferencji. 

Na dziś bank jest w stanie dywidendę wypłacić, dodał. 

Z zysku za 2016 rok bank wypłacił dywidendę w kwocie 591,8 mln zł, czyli 4,53 zł na akcję (wobec odpowiednio: 611,4 mln zł, tj. 4,68 zł/ akcję rok wcześniej). 

Wskaźnik kapitału Tier 1 wyniósł 17,3% na koniec III kw. 

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews), #BHW

Ostatnie wiadomości