Amica: Cel 3,2 mld zł przychodów w 2018 r. jest bardzo ambitny | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 gru 2017, 11:59

Amica: Cel 3,2 mld zł przychodów w 2018 r. jest bardzo ambitny

Amica ocenia, że cel wypracowania 3,2 mld zł przychodów w przyszłym roku jest bardzo ambitny, ale oznaczałby solidny wzrost w stosunku do 2,8 mld zł, które spółka chciałaby wypracować w tym roku, poinformował wiceprezes Wojciech Kocikowski. W przyszłym roku spółka liczy też na poprawę rentowności EBITDA.

"3,2 mld zł to będzie ambitny cel [na 2018 r.], raczej zweryfikujemy to w dół" 

powiedział Kocikowski podczas konferencji prasowej, zastrzegając, że nie będzie to jednak znacząca korekta i że spółka z osiąganymi obrotami "nie odchodzi od strategii", która zakłada docelowo 5 mld zł przychodów w 2023 r.

Przypomniał, że w ub.r. Amica miała ok. 2,5 mld zł przychodów, a w tym roku widzi możliwości na wypracowanie ok. 2,8 mld zł.

"Potencjał na solidne wzrosty w przyszłym roku jest. Widzimy możliwości wzrostu na kluczowych rynkach w Polsce, Rosji i Niemczech" 

powiedział.

Wiceprezes wskazał, że o ile z osiąganymi obrotami spółka trzyma się strategii, to "gorzej jest z rentownością".

"W tym roku osiągnięcie 7% [rentowności] EBITDA to będzie sukces, a celujemy w 9%" 

powiedział.

Z drugiej strony, według niego, w przyszłym roku mniej powinny być odczuwalne czynniki, które obniżyły rentowność w 2017 r. - przede wszystkim wzrost cen komponentów i wynagrodzeń. Według Kocikowskiego, rentowność EBITDA może wzrosnąć w przyszłym roku ze względu choćby na korzystniejszą relację sprzedaży własnych produktów do kupowanych na sprzedaż towarów.

Kocikowski poinformował także, że w przyszłym roku nakłady inwestycyjne spółki mogą sięgnąć ok. 60 mln zł.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,47 mld zł w 2016 r.

(ISBnews), #AMC

Ostatnie wiadomości