Zarząd BSC Drukarni Opakowań rekomenduje wypłatę wyższej dywidendy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 kwi 2018, 15:45

Zarząd BSC Drukarni Opakowań rekomenduje wypłatę wyższej dywidendy

Zarząd BSC Drukarni Opakowań rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 9,8 mln zł, co daje 1 zł na akcję. Producent wysokiej jakości opakowań z tektury i papieru pozostałą część zysku wypracowanego w 2017 r., tj. 11,4 mln zł przeznaczy na kapitał zapasowy.

Chcemy, aby beneficjentami rozwoju BSC Drukarni Opakowań byli nasi akcjonariusze, stąd, zgodnie z zapowiedzią, jako zarząd rekomendujemy wypłatę dywidendy. W ubiegłym roku w tej postaci przekazaliśmy inwestorom 0,63 zł na akcję, co oznacza wyraźny wzrost. Pomimo znaczących inwestycji – w bieżącym roku zamierzamy wydać na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup nowoczesnych maszyn 58,1 mln zł - nie zamierzamy ograniczać kwot dywidendy w kolejnych latach. Oczywiście ostateczną decyzja odnośnie do podziału zysku podejmą akcjonariusze spółki

komentuje Janusz Schwark, prezes BSC Drukarni Opakowań.

Biorąc pod uwagę aktualną cenę akcji BSC Drukarni Opakowań, która kształtuje się na poziomie 41 zł, stopa dywidendy wyniosłaby 2,4 proc.

O Spółce:

BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald’s, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 400 pracowników. Należy do międzynarodowej grupy poligraficznej rlc, poprzez inwestora strategicznego - spółkę Colorpack GmbH, która kontroluje 36% akcji. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW.

Źródło: Spółka, #BSC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości