Eko Export miało 3,68 mln zł straty netto w I-III kw. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl

 Publiczna oferta obligacji PCC Rokita

Obrazek użytkownika Wiadomości
30 lis 2018, 08:53

Eko Export miało 3,68 mln zł straty netto w I-III kw. 2018 r.

Eko Export odnotowało 3,68 mln zł skonsolidowanej straty netto w I-III kw. 2018 r. wobec 4,25 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 3,47 mln zł wobec 0,63 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 24,6 mln zł w I-III kw. 2018 r. wobec 18,8 mln zł rok wcześniej.

"W 2018, pod względem uzyskanych przychodów oraz zyskowności netto, nastąpiła poprawa wyników Grupy Eko Export w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Za 9 miesięcy 2018 strata netto wyniosła 3,7 mln zł i została zmniejszona o 15% z poziomu 4,3 ml zł. za trzy kwartały 2017 roku"

czytamy w raporcie.

"Wynik na sprzedaży jest obciążony ujemnym wynikiem uzyskanym w spółce Eko Sphere KZ, która nie osiągnęła jeszcze planowanej, pod względem wydajności, produkcji, szczególnie jeśli chodzi o linie automatycznego pozyskiwania mikrosfery"

czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 0,92 mln zł wobec 1,73 mln zł zysku rok wcześniej.

"Zarząd wdrażając nową strategię sprzedażową dąży do realizacji w 2018 roku i latach następnych następujących założeń: 1) Zwiększenie przychodów nastąpiło dzięki bardzo dobrej technologii, jak też stosunkowo niskim cenom sprzedaży, które były konieczne „na wejściu" do kluczowych naszych klientów by doprowadzić do tego, że w znacznej części Eko Export jest już jedynym dostawcą. Zwiększenie przychodów zaczęło się już od 2017 roku gdzie osiągnięto wzrost 25%[...] 2) Stała dywersyfikacja klientów i branż, do których Grupa Eko Export będzie dostarczać mikrosferę, 3) Stopniowe zwiększanie cen sprzedaży mikrosfer do odbiorców, u których Grupa Eko Export jest już stałym dostawcą"

podano także.

Eko Export S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie. Dzięki swym specyficznym cechom mikrosfera znajduje szerokie zastosowanie, przede wszystkim w branżach motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej i w produkcji tworzyw sztucznych. Spółka importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Polski. Po przetworzeniu w zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej kieruje blisko 100% produkcji na eksport, głównie do Europy i Stanów Zjednoczonych. Od 2010 r. spółka notowana jest na głównym rynku GPW.

(ISBnews) #EEX

Ostatnie wiadomości