Serinus Energy ma umowę z Vitol Gas and Power BV ws. sprzedaży gazu w Rumunii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 gru 2018, 09:43

Serinus Energy ma umowę z Vitol Gas and Power BV ws. sprzedaży gazu w Rumunii

Serinus Energy Romania - spółka zależna będąca w całości własnością Serinus Energy - zawarł ze spółką Vitol Gas and Power BV umowę w sprawie sprzedaży gazu dotyczącą ilości przyszłej produkcji gazu w ramach Projektu Gazowego Moftinu w Rumunii, które nie będą podlegać sprzedaży na scentralizowanym rumuńskim rynku gazowym, podał Serinus Energy.

"Umowa obowiązuje od dnia rozpoczęcia produkcji do dnia zakończenia kolejnego tzw. roku gazowego (który rozpoczyna się od października danego roku do końca września kolejnego roku i odpowiada rocznemu okresowi rezerwacji mocy przesyłowych firmy Transgas) z opcją przedłużenia po tym czasie. Umowa definiuje cenę sprzedawanego gazu, która odwołuje się do średniej ceny transakcji zawartych na rumuńskich scentralizowanych rynkach gazu" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami umowy, spółka dysponuje elastycznością przy określaniu wolumenu gazu dla dostaw w danym miesiącu, co jest szczególnie ważne ze względu na okres rozruchu stacji przetwarzania gazu Moftinu oraz wychodzi naprzeciw obowiązkowi sprzedaży pozostałych ilości gazu bezpośrednio na rumuńskich scentralizowanych rynkach gazu. W Rumunii działają dwa rynki obrotu gazem, których spółka jest członkiem i na których będzie mogła sprzedawać pozostałą część produkcji na otwartym rynku, gdy tylko produkcja zostanie rozpoczęta, podano również.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews), #SEN

Ostatnie wiadomości