AccorHotels podnosi cenę w wezwaniu na akcje Orbis S.A. do 95,0 zł za jedną akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 sty 2019, 08:46

AccorHotels podnosi cenę w wezwaniu na akcje Orbis S.A. do 95,0 zł za jedną akcję

W dniu 26 listopada 2018 r., Grupa AccorHotels ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 21.800.593 akcji Orbis S.A. („Wezwanie”), których nie posiadała w dniu ogłoszenia Wezwania, stanowiących 47,31% kapitału zakładowego Orbis S.A. i ogólnej liczby głosów, po cenie 87 zł za jedną akcję.

Dziś, AccorHotels ogłosiła ostateczne podniesienie ceny proponowanej w Wezwaniu z 87,0 zł do 95,0 zł za jedną akcję Orbis S.A. Pozostałe warunki i terminy Wezwania nie zmieniły się.

Nowa cena 95 zł za jedną akcję jest wyższa o 30.5% od kursu zamknięcia notowań akcji Orbis S.A. na rynku podstawowym GPW w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym ogłoszenie Wezwania oraz o 9.2% wyższa wobec pierwotnie zaproponowanej ceny.

Wezwanie jest bezwarunkowe. Zgodnie z treścią Wezwania, zakończenie przyjmowania zapisów przypada na 18 stycznia 2019 r.

O Orbis S.A.

Orbis to wiodący operator hotelowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z siedzibą w Polsce. Jest wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek AccorHotels w regionie. Do portfela Orbisu należy 128 hoteli (z 21 tys. pokoi) w 16 krajach (Polsce, a także Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech), działających pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, Ibis, Ibis Styles oraz Ibis Budget.

O AccorHotels

AccorHotels to wiodąca globalna grupa działająca w branży turystycznej i cyfrowy innowator oferujący wyjątkowe doznania w ponad 4600 hotelach, ekskluzywnych ośrodkach wypoczynkowych i rezydencjach, rozsianych w stu krajach na świecie.

Posiadając niezrównany portfel znanych na całym świecie marek hotelarskich, od hoteli luksusowych po ekonomiczne, od ekskluzywnych po marki lifestylowe i o średnim standardzie, AccorHotels dostarcza know-how i doświadczenie zarządcom hoteli od ponad 50 lat.

W uzupełnieniu do podstawowej działalności hotelarskiej, AccorHotels z sukcesem rozwija szeroką gamę usług. Jest światowym liderem wynajmu luksusowych rezydencji, z portfelem ponad 10.000 zapierających dech w piersiach nieruchomości na całym świecie. Grupa jest także aktywna na polu usług concierge, co-workingu, restauracyjnych, eventowych oraz cyfrowych.

Dzięki zaangażowaniu ponad 250.000 pracowników, AccorHotels realizuje swą podstawową misję: sprawienia, by każdy gość czuł się mile widziany. Nasi Goście mogą skorzystać z jednego z najatrakcyjniejszych programów lojalnościowych na świecie – Le Club AccorHotels.

Źródło: Spółka, #ORB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości