Crossroads Inn podbija serca graczy - zbiórka na Kickstarterze zakończona sukcesem! | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 mar 2019, 08:46

Crossroads Inn podbija serca graczy - zbiórka na Kickstarterze zakończona sukcesem!

Z powodzeniem zakończyła się akcja crowdfundingowa na Kickstarterze dla symulatora tawerny, gry Crossroads Inn. Tytuł wewnętrznego studia produkcyjnego spółki Klabater, zgromadził 1265 użytkowników, którzy zdecydowali się zainwestować w jego rozbudowę 38,6 tys. dolarów. Gra zadebiutuje na PC w 2019 roku.

Prowadzona przez 30 dni kampania wzbudziła ogromne zainteresowanie użytkowników na całym świecie – 1265 osób zdecydowało się zainwestować w pierwszy własny tytuł studia Kraken Unleashed – Crossroads Inn. – W krótkim czasie wokół naszego symulatora tawerny udało się zgromadzić społeczność graczy, która nie tylko zdecydowała się zainwestować w nasz tytuł, ale także przekazała nam bardzo wiele cennych wskazówek na jego temat. Finalnie zebraliśmy ponad 38,6 tys. dolarów, które zgodnie z zapowiedzią przeznaczymy na rozbudowę Crossroads Inn. Osiągnięty rezultat bardzo nas cieszy, tym bardziej że była to pierwsza akcja crowdfundingowa, którą przeprowadziliśmy. Zdobyte doświadczenie z pewnością wykorzystamy w przyszłości przy kolejnych tego typu przedsięwzięciach. – informuje Michał Gembicki, prezes spółki Klabater.

Crossroads Inn jest jedną z niewielu polskich produkcji, której w ostatnich latach udało się na Kickstarterze zakończyć zbiórkę tak spektakularnym sukcesem. Kickstarter to największy serwis crowdfundingowy na świecie, który działa przede wszystkim na tradycyjnie trudnym dla polskich spółek rynku amerykańskim. Sukces zbiórki jest więc dobrą prognozą dla gry Klabatera w perspektywie sprzedaży gry pod koniec roku.

Crossroads Inn łączy w sobie gatunki – management sim i RPG. Tytuł zaoferuje graczom trzy różne tryby – Kampanii, Sandbox oraz Scenariusze. W trybie pierwszym, gracz rozpocznie przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe podejmowane przez niego odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych sił na politycznej scenie Delcrys. Druga opcja szczególnie spodoba się fanom symulacji – rozgrywka skoncentruje się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy. Tryb Scenariusze stanowią listę konkretnych wyzwań, które trzeba pokonać w określonych warunkach.

- Okazało się, że możliwość spróbowania swoich sił w prowadzeniu własnego lokalu to bardzo interesująca propozycja dla graczy. Odkąd zapowiedzieliśmy Crossroads Inn spotykamy się z pytaniami o funkcjonalności, których pierwotnie nie planowaliśmy. Dodatkowe środki przeznaczymy więc na spełnienie oczekiwań graczy – m.in. zwiększymy tzw. cut-scen (przerywniki filmowe), rozbudujemy warstwę muzyczną oraz zatrudnimy najwyższej klasy lektorów. Wszystko po to, aby gra dotarła do jak największej liczby graczy – informuje Robert Wesołowski, członek zarządu.

Crossroads Inn pojawi się na PC i Xbox One w Q4 br.

O Spółce: Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox ONE, PlayStation oraz Nintendo oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości