Columbus Energy podsumował I kwartał 2019 roku: wzrost przychodów i zysków | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 maj 2019, 11:42

Columbus Energy podsumował I kwartał 2019 roku: wzrost przychodów i zysków

Columbus Energy, lider rynku fotowoltaiki w Polsce, podsumował pierwszy kwartał 2019 roku - spółka zamknęła go z wynikiem ponad 22,5 mln zł skonsolidowanego przychodu. To 240% wzrost r/r. Spółka wykazała również zysk netto w wysokości prawie 2 mln zł.

- Jesteśmy świadkami megatrendu, jakim jest przerzucenie ciężaru wytwarzania energii z centralnych źródeł nieodnawialnych na zdecentralizowaną i rozproszoną energetykę odnawialną. Ten proces będzie trwał dziesiątki lat, a Columbus Energy jest dzisiaj w centrum tej transformacji, skutecznie rozwijając się ponad 2 razy rok do roku - komentuje prezes zarządu spółki, Dawid Zieliński.    

Ponad 4900 rodzin i przedsiębiorców, którzy jak dotąd zaufali Columbus Energy, dzisiaj produkuje rocznie blisko 25mln kWh czystej energii rocznie,co przyczynia się do zmniejszania śladu węglowego poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla o 20 mln ton rocznie. Spółka ma ambicje, aby w tym roku każdy kwartał był lepszy od poprzedniego.

- To pokazuje również wzrost zainteresowania fotowoltaiką w Polsce wśród przedsiębiorców, których szczególnie dotknęła niestabilność cen energii elektrycznej. Z myślą o ich potrzebach Grupa Kapitałowa Columbus Energy powołała Spółkę GoBloo, która oferuje fotowoltaikę dla firm z gwarancją najniższej ceny. Dostarczając skuteczną i porządną technologię, projektujemy ją tak, żeby przedsiębiorcy zwróciła się po 7 latach - dodaje Dawid Zieliński.   

Kreując zmiany na rynku energetyki, spółka Columbus Energy wypracowała standardy kompleksowej obsługi klientów, obejmującej m.in.ciągłość dostaw komponentów do instalacji fotowoltaicznych, gwarancję krótkich terminów montażu, czy pozyskiwanie finansowania na inwestycję. Columbus Energy postawiła na pełną informatyzację procesów oraz na wdrożenie Business Intelligence oraz Lean Management.

Spółka jest w trakcie procesu przenoszenia notowań z NewConnect na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie.

Źródło: Spółka, #CLC

Ostatnie wiadomości