Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki OEX S.A | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 cze 2024, 08:05

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki OEX S.A

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki OEX S.A. z siedzibą w Warszawie - komunikat

zgodnie z art. 73 ust. 1 i art. 91 ust. 5 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 2554) („Ustawa”) oraz z przepisami rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 maja 2022 r. w sprawie wzorów wezwań do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki publicznej, sposobu i trybu składania i przyjmowania zapisów w wezwaniu oraz dopuszczalnych rodzajów zabezpieczenia (Dz. U. z 2022 r., poz. 1134) („Rozporządzenie”)

Oznaczenie akcji objętych wezwaniem, ich rodzaju i emitenta, ze wskazaniem liczby głosów na walnym zgromadzeniu lub w innym właściwym organie stanowiącym spółki publicznej, do jakiej uprawnia jedna akcja danego rodzaju.

Przedmiotem niniejszego wezwania („Wezwanie”) są akcje o wartości nominalnej 0,20 PLN (dwadzieścia groszy) każda, spółki pod firmą OEX S.A. z siedzibą w Warszawie, pod adresem: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000222514 („Spółka”), tj. zdematerializowane akcje zwykłe na okaziciela Spółki („Akcje”), z których każda uprawnia do jednego głosu na walnym zgromadzeniu Spółki („WZA”), zarejestrowane pod kodem ISIN PLTELL000023 w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. („KDPW”) oraz dopuszczone i wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. („GPW”), będącym rynkiem podstawowym – Rynku Głównym GPW („Rynek Główny GPW”).

2. Imię i nazwisko lub firma (nazwa), miejsce zamieszkania (siedziba) oraz adres wzywającego albo adres do doręczeń – w przypadku wzywającego będącego osobą fizyczną.

Obowiązek ogłoszenia Wezwania spoczywa łącznie na 12 (dwunastu) podmiotach (dalej „Wzywający”), reprezentowanych w tym zakresie przez Spółkę, którymi są:

Spółka, tj. OEX S.A. z siedzibą w Warszawie, pod adresem: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

spółka pod firmą Neo Fund 1 sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie, pod adresem: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

spółka pod firmą Precordia Capital sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, pod adresem: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

spółka pod firmą Real Management S.A. z siedzibą w Warszawie, pod adresem: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

spółka pod firmą Silquern S.à r.l., spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (société à responsabilité limitée) prawa luksemburskiego z siedzibą w Luksemburgu, pod adresem: 23, rue Aldringen, L – 1118 Luksemburg, Wielkie Księstwo Luksemburga;

Pan Rafał Stempniewicz, obywatel polski, adres do doręczeń: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

Pan Robert Krasowski, obywatel polski, adres do doręczeń: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa

Pan Tomasz Kwiecień, obywatel polski, adres do doręczeń: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

Pan Artur Kucner, obywatel polski, adres do doręczeń: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

Pan Bartosz Terlecki, obywatel polski, adres do doręczeń: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

Pan Konrad Rochalski, obywatel polski, adres do doręczeń: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa;

Pan Marek Sobczyński, obywatel polski, adres do doręczeń: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa.

Zgodnie z Ustawą, Wzywający działają w porozumieniu spełniającym przesłanki określone w art. 87 ust. 1 pkt 5 Ustawy, które zostało przez nich zawarte w dniu 29 kwietnia 2024 r. („Porozumienie”), o czym Spółka informowała w tym samym dniu w raporcie bieżącym nr 10/2024 r. Wzywający, z wyjątkiem Spółki, posiadali na datę Porozumienia oraz posiadają na datę Wezwania łącznie: 6.352.293 akcje Spółki, w tym zarówno Akcje, jak i akcje imienne uprzywilejowane co do głosu (dwa głosy na akcję), reprezentujące 7.733.605 głosów na WZA, które stanowią 94,05% ogólnej liczby głosów na WZA.

Spoczywający łącznie na wszystkich stronach Porozumienia obowiązek ogłoszenia Wezwania wykonywany jest wyłącznie przez Spółkę, jako stronę Porozumienia, która zgodnie z art. 87 ust. 3 Ustawy została w treści Porozumienia upoważniona przez Wzywających do działania w ich imieniu w zakresie wykonywania obowiązków wynikających z Ustawy.

Wezwanie jest ogłaszane w wykonaniu obowiązku z:

art. 73 ust. 1 Ustawy - w związku z faktem, że wskutek zawarcia Porozumienia łączny stan posiadania akcji Spółki przez Wzywających (jako strony Porozumienia) spowodował przekroczenie progu 50% ogólnej liczby głosów na WZA, z czym wiąże się zamiar nabycia w ramach Wezwania pozostałych Akcji od innych akcjonariuszy Spółki, tj. Akcji w liczbie powodującej osiągnięcie łącznie przez Wzywających (jako strony Porozumienia) 100% ogólnej liczby głosów na WZA;

art. 91 ust. 5 Ustawy – w związku z zamiarem doprowadzenia przez Wzywających (jako strony Porozumienia) do wycofania Akcji z obrotu na rynku regulowanym w ramach realizacji postanowień Porozumienia, stosownie do wymogów procedury określonej w art. 91 Ustawy.

Ogłoszenie Wezwania zostało poprzedzone przekazaniem do Komisji Nadzoru Finansowego („KNF”), w dniu 29 kwietnia 2024 r., w stosownym trybie, zawiadomienia o zamiarze ogłoszenia Wezwania, zgodnie z wymogami art. 77a Ustawy („Zawiadomienie o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania”).

3. Imię i nazwisko lub firma (nazwa), miejsce zamieszkania (siedziba) oraz adres podmiotu nabywającego akcje albo adres do doręczeń – w przypadku nabywającego będącego osobą fizyczną.

Jedynym podmiotem nabywającym Akcje w wyniku Wezwania jest Spółka, tj. OEX S.A. z siedzibą w Warszawie, pod adresem: ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa („Nabywający”), jako strona Porozumienia wykonująca obowiązek ogłoszenia Wezwania w imieniu wszystkich Wzywających.

Czynności podejmowane w związku z Wezwaniem przez Nabywającego stanowią wykonanie zobowiązań wynikających z zawartego Porozumienia.

4. Firma, siedziba, adres, numery telefonu, faksu oraz adres poczty elektronicznej podmiotu pośredniczącego.

Firma (nazwa): Santander Bank Polska S.A. - Santander Biuro Maklerskie, wyodrębniona jednostka organizacyjna Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (“Podmiot Pośredniczący”)

Siedziba: Warszawa

Adres: al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, Polska

Adres korespondencyjny: Al. Jana Pawła II 17, 9 piętro, 00-854 Warszawa, Polska, Zespół Transakcji Kapitałowych

Telefon: +48 61 856 44 44

Adres poczty elektronicznej: bm.sekretariat[at]santander[dot]pl

5. Procentowa liczba głosów z akcji objętych wezwaniem i odpowiadająca jej liczba akcji, jaką podmiot nabywający akcje zamierza osiągnąć w wyniku wezwania, ze wskazaniem akcji zdematerializowanych i liczby głosów z tych akcji.

Liczba akcji Spółki, jaką Nabywający zamierza osiągnąć w wyniku Wezwania wynosi 489.514 Akcji, reprezentujących 489.514 głosów na WZA, które stanowią 5,95% ogólnej liczby głosów na WZA, z zastrzeżeniem że Spółka nie będzie wykonywać prawa głosu z Akcji jako akcji własnych.

6. Łączna, procentowa liczba głosów z akcji i odpowiadająca jej liczba akcji, jaką podmiot nabywający akcje zamierza osiągnąć po przeprowadzeniu wezwania.

Nabywający, będąc Spółką, nie posiada dotychczas akcji własnych.

Łączna liczba akcji Spółki, jaką Nabywający zamierza osiągnąć po przeprowadzeniu Wezwania wynosi 489.514 Akcji, reprezentujących 489.514 głosów na WZA, które stanowią 5,95% ogólnej liczby głosów na WZA, z zastrzeżeniem że Spółka nie będzie wykonywać prawa głosu z Akcji jako akcji własnych.

Wraz z powyższą liczbą Akcji nabytych przez Nabywającego w Wezwaniu, akcje Spółki posiadane łącznie przez wszystkich Wzywających (jako strony Porozumienia) będą reprezentowały 100% ogólnej liczby głosów na WZA.

7. Określenie proporcji, w jakich nastąpi nabycie akcji przez każdy z podmiotów –jeżeli na podstawie wezwania akcje zamierza nabywać więcej niż jeden podmiot.

Nie dotyczy – zgodnie z informacją w pkt 3 Wezwania, Nabywający jest jedynym podmiotem nabywającym Akcje w Wezwaniu.

8. Cena, po której będą nabywane akcje objęte wezwaniem, określona odrębnie dla każdego z rodzajów akcji o tożsamych uprawnieniach co do prawa głosu – jeżeli akcje objęte wezwaniem różnią się pod względem liczby głosów na walnym zgromadzeniu lub w innym właściwym organie stanowiącym spółki publicznej, do jakiej uprawnia akcja danego rodzaju.

Cena, po której Nabywający będzie nabywał Akcje w Wezwaniu wynosi 54,00 PLN (pięćdziesiąt cztery złote i 00 groszy) za jedną Akcję.

Wszystkie Akcje są akcjami tego samego rodzaju i o tożsamych uprawnieniach (każda Akcja uprawnia do jednego głosu na WZA).

9. Cena, od której, zgodnie z art. 79 i art. 79a ust. 1 lub art. 91 ust. 6 lub 7 ustawy, nie może być niższa cena określona w pkt 8, określona odrębnie dla każdego z rodzajów akcji o tożsamych uprawnieniach co do prawa głosu – jeżeli akcje objęte wezwaniem różnią się pod względem liczby głosów na walnym zgromadzeniu, do jakiej uprawnia akcja danego rodzaju, ze wskazaniem podstaw ustalenia tej ceny.

Cena Akcji w Wezwaniu (wskazana powyżej w punkcie 8 Wezwania) nie jest niższa niż minimalna cena określona zgodnie z powyższymi przepisami, w tym z art. 79 Ustawy.

48,51 PLN (czterdzieści osiem złotych i 51 groszy) wynosi średnia cena rynkowa jednej Akcji z okresu ostatnich 6 (sześciu) miesięcy poprzedzających przekazanie Zawiadomienia o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania, w czasie których dokonywany był obrót Akcjami na Rynku Głównym GPW. Z kolei 51,01 PLN (pięćdziesiąt jeden złotych i 1 grosz) wynosi tego rodzaju średnia z okresu ostatnich 3 miesięcy. W obu przypadkach średnia ta została obliczona zgodnie z art. 79 ust. 7 Ustawy, jako średnia arytmetyczna ze średnich, dziennych cen ważonych wolumenem obrotu notowań Akcji w systemie notowań ciągłych na Rynku Głównym GPW.

W okresie 12 (dwunastu) miesięcy poprzedzających przekazanie Zawiadomienia o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania, żaden z Wzywających, podmioty wobec nich dominujące lub od nich zależne, bądź będące stronami porozumień, o której mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5 Ustawy, nie nabywały ani nie zobowiązały się nabyć Akcji po cenie wyższej niż cena Akcji w Wezwaniu, jak też nie wydawały ani nie zobowiązały się wydać rzeczy lub praw w zamian za Akcje o wartości wyższej niż cena Akcji w Wezwaniu. Najwyższą ceną za Akcje zapłaconą w tym okresie przez osobę należącą do powyższej grupy podmiotów była kwota 52,00 PLN (pięćdziesiąt dwa złote i 00 groszy), po jakiej Akcje zostały nabyte w obrocie na Rynku Głównym GPW (w wyniku transakcji zawartych w dniach 2 kwietnia 2024 r., 8 kwietnia 2024 r., 11 kwietnia 2024 r. i 16 kwietnia 2024 r.).

W okresie 3 miesięcy poprzedzających przekazanie Zawiadomienia o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania, obrót Akcjami nie był dokonywany na mniej niż jednej trzeciej sesji i na co najmniej jednej trzeciej z tych sesji nie występowała co najmniej 5% różnica cen Akcji na zamknięciu notowań w stosunku do ceny zamknięcia na poprzedniej sesji w tym okresie. Wolumen obrotu Akcjami na GPW w okresie 6 miesięcy poprzedzających przekazanie Zawiadomienia o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania, stanowił więcej niż 1% wszystkich Akcji Spółki dopuszczonych do obrotu na GPW.

W okresie 12 (dwunastu) miesięcy poprzedzających przekazanie Zawiadomienia o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania, żaden z Wzywających, w tym Nabywający, ani podmioty od nich zależne lub wobec nich dominujące, nie byli ani nie są stronami porozumień, o której mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5 Ustawy, z wyjątkiem Porozumienia (wskazanego w pkt 2 Wezwania).

10. Oświadczenie wzywającego o uwzględnieniu ceny pośredniego nabycia przy ustalaniu ceny w wezwaniu wraz ze wskazaniem firmy audytorskiej, która wyznaczyła tę cenę – w przypadku, o którym mowa w art. 79a ust. 1 ustawy

Nie dotyczy - art. 79a ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania do Wezwania, gdyż Wezwanie nie zostało poprzedzone pośrednim nabyciem Akcji Spółki przez Wzywających lub podmioty będące stronami zawartego porozumienia, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5, w okresie 12 miesięcy poprzedzających przekazanie Zawiadomienia o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania.

11. Czas trwania wezwania, w tym termin przyjmowania zapisów na akcje objęte wezwaniem, ze wskazaniem, czy i przy spełnieniu jakich warunków nastąpi skrócenie lub przedłużenie terminu przyjmowania zapisów.

Data ogłoszenia Wezwania – 6 czerwca 2024 r.

Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na sprzedaż Akcji – 10 czerwca 2024 r.

Termin zakończenia przyjmowania zapisów na sprzedaż Akcji – 9 lipca 2024 r.

Przewidywana data zawarcia transakcji nabycia Akcji w Wezwaniu - nie później niż 12 lipca 2024 r. (do 3 dni roboczych od dnia zakończenia przyjmowania zapisów).

Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia Akcji - nie później niż 16 lipca 2024 r. (do 3 dni roboczych od dnia zawarcia transakcji).

Na datę ogłoszenia Wezwania Wzywający nie przewidują możliwości skrócenia lub przedłużenia okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż Akcji w Wezwaniu, jednakże gdyby na dalszym etapie miało do tego dojść, nastąpi to z zachowaniem trybu i warunków wynikających z przepisów Ustawy.

12. Wskazanie podmiotu dominującego wobec wzywającego.

Żaden z Wzywających nie posiada podmiotu dominującego w rozumieniu art. 4 pkt 14 Ustawy, poza poniższymi przypadkami, gdy:

Neo Fund 1 Sp. z o. o. jest spółką bezpośrednio zależną od spółki pod firmą Neo Investments S.A. z siedzibą w Warszawie;

2) Precordia Capital Sp. z o. o. jest spółką zależną od Pana Jerzego Motz, Prezesa Zarządu Spółki;

3) Real Management S.A. jest spółką bezpośrednio zależną od Wzywającego - Precordia Capital Sp. z o. o., i pośrednio zależną od Pana Jerzego Motz, Prezesa Zarządu Spółki;

4) Wzywający Silquern S.à r.l. jest spółką zależną od Pana Piotra Cholewy, Członka Rady Nadzorczej Spółki.

13. Wskazanie podmiotu dominującego wobec podmiotu nabywającego akcje.

Nie dotyczy – Nabywający nie jest podmiotem zależnym w rozumieniu art. 4 pkt 15 Ustawy.

14. Procentowa liczba głosów z akcji oraz odpowiadająca jej liczba akcji, jaką wzywający posiada wraz z podmiotem dominującym, podmiotami zależnymi lub podmiotami będącymi stronami zawartego porozumienia, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5 ustawy.

Łącznie Wzywający, jako strony Porozumienia, posiadają samodzielnie 6.352.293 akcje Spółki reprezentujące 7.733.605 głosów na WZA, które stanowią 94,05% ogólnej liczby głosów na WZA, z czego:

Spółka nie posiada akcji własnych;

Neo Fund 1 Sp. z o. o. posiada: (i) 1.622.812 Akcji uprawniających do 19,73% ogólnej liczby głosów na WZA, oraz (ii) 1.221.704 akcje imienne serii A Spółki, uprzywilejowane co do głosu, uprawniające do 2.443.408 głosów na WZA, tj. do 29,71% ogólnej liczby głosów na WZA – co daje łącznie 2.844.516 akcji Spółki uprawniających do 49,45% ogólnej liczby głosów na WZA;

Precordia Capital Sp. z o.o. posiada: (i) 1.006.761 Akcji uprawniających do 12,24% ogólnej liczby głosów, oraz (ii) 159.608 akcji imiennych serii A Spółki, uprzywilejowanych co do głosu, uprawniających do 319.216 głosów na WZA, tj. do 3,88% ogólnej liczby głosów – co daje łącznie 1.166.369 akcji Spółki uprawniających do 16,12% ogólnej liczby głosów na WZA;

Real Management S.A. posiada 1.125.254 Akcje uprawniające do 13,68% ogólnej liczby głosów na WZA;

Silquern S.à r.l. posiada 801.096 Akcji uprawniających do 9,74% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Rafał Stempniewicz posiada 100.000 Akcji uprawniających do 1,22% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Robert Krasowski posiada 10.889 Akcji uprawniających do 0,13% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Tomasz Kwiecień posiada 27.350 Akcji uprawniających do 0,33% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Artur Kucner posiada 28.732 Akcje uprawniające do 0,35% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Bartosz Terlecki posiada 35.235 Akcji uprawniających do 0,43% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Konrad Rochalski posiada 37.485 Akcji uprawniających do 0,46% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Marek Sobczyński posiada 175.367 Akcji uprawniających do 2,13% ogólnej liczby głosów na WZA.

Neo Investments S.A. - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Neo Fund 1 Sp. z o. o. - nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

Pan Jerzy Motz - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Precordia Capital Sp. z o. o. oraz pośrednio (poprzez tę spółkę) dominujący wobec Wzywającego - Real Management S.A. - nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

Pan Piotr Cholewa – jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego - Silquern S.à r.l. - nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

Spośród Wzywających: (i) Neo Fund 1 Sp. z o.o., (ii) Precordia Capital Sp. z o. o., (iii) Real Management S.A. i (iv) Silquern S.à r.l., posiadają wskazane wyżej podmioty dominujące.

Żaden z niebędących stronami Porozumienia podmiotów zależnych od Wzywających nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

15. Łączna, procentowa liczba głosów z akcji i odpowiadająca jej liczba akcji, jaką wzywający zamierza osiągnąć wraz z podmiotem dominującym i podmiotami zależnymi, po przeprowadzeniu wezwania.

Wzywający, jako strony Porozumienia, po przeprowadzeniu Wezwania zamierzają osiągnąć łącznie – uwzględniając odpowiednio (stosownie do poniższych wyjaśnień) ich podmioty dominujące i zależne – 100% ogólnej liczby głosów z 6.841.807 akcji Spółki, w tym 489.514 głosów reprezentowanych przez 489.514 Akcji nabytych w Wezwaniu (uprawniających do 5,95% liczby ogólnej liczby głosów), z zastrzeżeniem że Spółka nie będzie wykonywać prawa głosu z Akcji jako akcji własnych.

Wzywającym nie jest wiadome, aby jakiekolwiek decyzje co do bezpośredniego zaangażowania w akcje Spółki po przeprowadzeniu Wezwania zamierzali podejmować:

Neo Investments S.A. - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Neo Fund 1 Sp. z o.o.;

2) Pan Jerzy Motz - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Precordia Capital Sp. z o.o. oraz pośrednio (poprzez tę spółkę) dominujący wobec Wzywającego - Real Management S.A.;

3) Pan Piotr Cholewa – jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego - Silquern S.à r.l.;

4) podmioty zależne od Wzywających, niebędące stronami Porozumienia.

16. Procentowa liczba głosów z akcji oraz odpowiadająca jej liczba akcji, jaką podmiot nabywający akcje posiada wraz z podmiotem dominującym, podmiotami zależnymi lub podmiotami będącymi stronami zawartego porozumienia, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5 ustawy.

Nabywający, będąc Spółką, jest jednym z Wzywających działających w Porozumieniu. Wzywający, jako strony Porozumienia, posiadają samodzielnie 6.352.293 akcje Spółki (w tym zarówno Akcje, jak i akcje imienne uprzywilejowane co do głosu), reprezentujące 7.733.605 głosów, które stanowią 94,05% ogólnej liczby głosów na WZA, z czego:

Spółka nie posiada akcji własnych;

Neo Fund 1 Sp. z o. o. posiada: (i) 1.622.812 Akcji uprawniających do 19,73% ogólnej liczby głosów na WZA, oraz (ii) 1.221.704 akcje imienne serii A Spółki, uprzywilejowane co do głosu, uprawniające do 2.443.408 głosów na WZA, tj. do 29,71% ogólnej liczby głosów na WZA – co daje łącznie 2.844.516 akcji Spółki uprawniających do 49,45% ogólnej liczby głosów na WZA;

Precordia Capital Sp. z o.o. posiada: (i) 1.006.761 Akcji uprawniających do 12,24% ogólnej liczby głosów, oraz (ii) 159.608 akcji imiennych serii A Spółki, uprzywilejowanych co do głosu, uprawniających do 319.216 głosów na WZA, tj. do 3,88% ogólnej liczby głosów – co daje łącznie 1.166.369 akcji Spółki uprawniających do 16,12% ogólnej liczby głosów na WZA;

Real Management S.A. posiada 1.125.254 Akcje uprawniające do 13,68% ogólnej liczby głosów na WZA;

Silquern S.à r.l. posiada 801.096 Akcji uprawniających do 9,74% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Rafał Stempniewicz posiada 100.000 Akcji uprawniających do 1,22% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Robert Krasowski posiada 10.889 Akcji uprawniających do 0,13% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Tomasz Kwiecień posiada 27.350 Akcji uprawniających do 0,33% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Artur Kucner posiada 28.732 Akcje uprawniające do 0,35% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Bartosz Terlecki posiada 35.235 Akcji uprawniających do 0,43% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Konrad Rochalski posiada 37.485 Akcji uprawniających do 0,46% ogólnej liczby głosów na WZA;

Pan Marek Sobczyński posiada 175.367 Akcji uprawniających do 2,13% ogólnej liczby głosów na WZA.

Neo Investments S.A. - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Neo Fund 1 Sp. z o. o. - nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

Pan Jerzy Motz - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Precordia Capital Sp. z o. o. oraz pośrednio (poprzez tę spółkę) dominujący wobec Wzywającego - Real Management S.A. - nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

Pan Piotr Cholewa – jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego - Silquern S.à r.l. - nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

Spośród Wzywających: (i) Neo Fund 1 Sp. z o.o., (ii) Precordia Capital Sp. z o. o., (iii) Real Management S.A. i (iv) Silquern S.à r.l., posiadają wskazane wyżej podmioty dominujące.

Żaden z niebędących stronami Porozumienia podmiotów zależnych od Wzywających nie posiada samodzielnie akcji Spółki.

17. Łączna, procentowa liczba głosów z akcji i odpowiadająca jej liczba akcji, jaką podmiot nabywający akcje zamierza osiągnąć, wraz z podmiotem dominującym i podmiotami zależnymi, po przeprowadzeniu wezwania.

Nabywający, będąc Spółką, jest jednym z Wzywających działających w Porozumieniu. Wzywający, jako strony Porozumienia, po przeprowadzeniu Wezwania zamierzają osiągnąć łącznie – uwzględniając odpowiednio (stosownie do poniższych wyjaśnień) ich podmioty dominujące i zależne – 100% ogólnej liczby głosów z 6.841.807 akcji Spółki, w tym 489.514 głosów reprezentowanych przez 489.514 Akcji nabytych w Wezwaniu (uprawniających do 5,95% ogólnej liczby głosów), z zastrzeżeniem że Spółka nie będzie wykonywać prawa głosu z Akcji jako akcji własnych.

Wzywającym nie jest wiadome, aby jakiekolwiek decyzje co do bezpośredniego zaangażowania w akcje Spółki po przeprowadzeniu Wezwania zamierzali podejmować:

Neo Investments S.A. - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Neo Fund 1 Sp. z o.o.;

2) Pan Jerzy Motz - jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego – Precordia Capital Sp. z o.o. oraz pośrednio (poprzez tę spółkę) dominujący wobec Wzywającego - Real Management S.A.;

3) Pan Piotr Cholewa – jako podmiot bezpośrednio dominujący wobec Wzywającego - Silquern S.à r.l.;

4) podmioty zależne od Wzywających, niebędące stronami Porozumienia.

18. Wskazanie rodzaju powiązań między wzywającym a podmiotem nabywającym akcje – jeżeli są to różne podmioty, oraz między podmiotami nabywającymi akcje.

Nabywający, będąc Spółką, jest jednym z Wzywających działających w Porozumieniu oraz jedynym podmiotem nabywającym Akcje w Wezwaniu. Pozostali Wzywający są akcjonariuszami Nabywającego.

19. Wskazanie rodzajów podmiotów, o których mowa w § 3 ust. 1 i § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 maja 2022 r. w sprawie wzorów wezwań do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki publicznej, sposobu i trybu składania i przyjmowania zapisów w wezwaniu oraz dopuszczalnych rodzajów zabezpieczenia (Dz. U. poz. 1134), w których akcjonariusz może złożyć zapis, oraz opis sposobu składania zapisów w wezwaniu.

Zapisy na sprzedaż Akcji zapisanych na rachunku papierów wartościowych lub na rachunku zbiorczym, przyjmowane będą w podmiocie prowadzącym ww. rachunek papierów wartościowych lub rachunek zbiorczy, o ile podmiot ten świadczy usługę maklerską polegającą na przyjmowaniu i przekazywaniu zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, o której mowa w art. 69 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r. poz. 1500 z późn. zm.) („Ustawa o Obrocie”), a inwestor składający zapis na sprzedaż Akcji w odpowiedzi na Wezwanie zawrze z tym podmiotem umowę na świadczenie tych usług („Umowa Maklerska”).

W przypadku, gdy podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych albo rachunek zbiorczy, na którym zapisane są Akcje nie świadczy usługi maklerskiej, o której mowa w zdaniu poprzednim, zapis na sprzedaż Akcji składany jest w firmie inwestycyjnej, z którą inwestor zamierzający złożyć zapis na sprzedaż Akcji w Wezwaniu ma zawartą uprzednio Umowę Maklerską.

Wraz ze złożeniem zapisu na sprzedaż Akcji w Wezwaniu inwestor zobowiązany jest do złożenia:

- dyspozycji blokady Akcji będących przedmiotem złożonego zapisu, która to dyspozycja musi być ważna do dnia zakończenia Wezwania, o którym mowa w art. 77d ust. 3 Ustawy, lub skutecznego cofnięcia zapisu zgodnie z Ustawą przez osobę, która go złożyła, oraz

- zlecenia sprzedaży Akcji na rzecz Nabywającego z terminem ważności do dnia zawarcia transakcji w ramach Wezwania włącznie.

Podmioty przyjmujące zapisy na sprzedaż Akcji, będą przyjmować zapisy po przeprowadzeniu weryfikacji, czy osoba składająca zapis lub osoba, w imieniu której zapis został złożony, posiada Akcje oraz czy Akcje zostały zablokowane w związku z Wezwaniem.

Zapis może być złożony wyłącznie przez właściciela Akcji, jego przedstawiciela ustawowego lub należycie umocowanego pełnomocnika. Pełnomocnictwo powinno być sporządzone na piśmie i poświadczone przez podmiot przyjmujący zapis albo sporządzone w formie aktu notarialnego albo z podpisem poświadczonym notarialnie.

Dopuszcza się również inną formę poświadczenia podpisu akcjonariusza lub osoby działającej w jego imieniu, zgodną z regulacjami obowiązującymi w danym podmiocie przyjmującym zapis na sprzedaż Akcji w Wezwaniu. Po przyjęciu zapisu na sprzedaż Akcji w Wezwaniu podmiot przyjmujący ten zapis zobowiązany jest do niezwłocznego przekazania, do Podmiotu Pośredniczącego, w postaci elektronicznej (plik excel zabezpieczony hasłem) na adres Podmiotu Pośredniczącego: wezwanie_santander[at]santander[dot]pl, informacji o przyjętych zapisach, zawierających:

indywidualny numer zapisu,

liczbę akcji objętych zapisem,

datę przyjęcia zapisu.

Informacje, o których mowa powyżej, podmiot przyjmujący zapis powinien przekazać do Podmiotu Pośredniczącego niezwłocznie po jego przyjęciu, jednak nie później niż do godziny 12:00 czasu środkowoeuropejskiego w dniu następującym po dniu przyjęcia zapisu od inwestora.

Inwestorzy zamierzający złożyć zapis na sprzedaż Akcji w Wezwaniu powinni skontaktować się z podmiotami, w których zamierzają złożyć te zapisy, w celu potwierdzenia miejsca, godzin i sposobów przyjmowania zapisów przez te podmioty, w tym możliwości złożenia zapisu na sprzedaż Akcji w Wezwaniu na podstawie dyspozycji telefonicznej lub dyspozycji złożonej za pośrednictwem Internetu albo w inny sposób, zgodnie z regulacjami wewnętrznymi tych podmiotów, z zastrzeżeniem terminów wskazanych w punkcie 11 powyżej.

Inwestorzy, których Akcje są zdeponowane na rachunku w banku powierniczym lub podmioty upoważnione do zarządzania cudzym portfelem papierów wartościowych właściwie umocowane do działania w imieniu inwestorów, którzy zdecydują się na złożenie zapisu w odpowiedzi na Wezwanie w Podmiocie Pośredniczącym (pod warunkiem zawarcia z Podmiotem Pośredniczącym Umowy Maklerskiej), będą mogli złożyć zapis w następującej lokalizacji: Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie, Zespół Wsparcia Sprzedaży Instytucjonalnej, al. Jana Pawła II 17 (X piętro), 00-854 Warszawa, Polska, w godzinach 9:00 - 17:00 czasu środkowoeuropejskiego, przy czym postanowienia poprzedniego akapitu stosuje się odpowiednio.

Przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów w odpowiedzi na Wezwanie zgodnie z harmonogramem wskazanym w punkcie 11 powyżej, Podmiot Pośredniczący udostępni wszystkim podmiotom, świadczącym usługę maklerską, o której mowa w art. 69 ust. 2 pkt. 1 Ustawy o Obrocie oraz bankom powierniczym, szczegółowe procedury przyjmowania zapisów w ramach Wezwania wraz z wzorami formularzy niezbędnymi do przyjęcia zapisu w odpowiedzi na Wezwanie. Zapisy na sprzedaż Akcji w odpowiedzi na Wezwanie będą przyjmowane wyłącznie na formularzach zgodnych z wzorami udostępnionymi przez Podmiot Pośredniczący.

W przypadku, gdy inwestor składający zapis na sprzedaż Akcji posiada Akcje zapisane na rachunkach papierów wartościowych lub rachunkach zbiorczych prowadzonych przez różne podmioty, zapis na sprzedaż Akcji jest składany w każdym z tych podmiotów i odnosi się do Akcji będących przedmiotem zapisu zarejestrowanych na rachunkach papierów wartościowych lub rachunkach zbiorczych prowadzonych przez dany podmiot.

Zwraca się uwagę, iż w przypadku osób, których Akcje są zapisane na rachunku papierów wartościowych albo na rachunku zbiorczym, prowadzonym przez podmiot nieświadczący usługi maklerskiej, o której mowa powyżej, zapis na sprzedaż Akcji powinien zostać złożony w firmie inwestycyjnej na podstawie zawartej uprzednio Umowy Maklerskiej w terminie umożliwiającym wykonanie – przez podmiot, który prowadzi rachunek papierów wartościowych lub rachunek zbiorczy, na którym zapisane są Akcje objęte zapisem – blokady Akcji objętych zapisem i przekazanie potwierdzenia wykonania tej blokady do firmy inwestycyjnej, która przyjęła formularz zapisu od akcjonariusza, niezwłocznie, lecz nie później niż do godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego pierwszego dnia po zakończeniu okresu przyjmowania zapisów w Wezwaniu.

Podpisując formularz zapisu osoba składająca zapis składa nieodwołalne oświadczenie woli, że akceptuje warunki wskazane w Wezwaniu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia wszelkich czynności związanych z Wezwaniem (formularz zapisu na sprzedaż Akcji w ramach Wezwania zawiera stosowne oświadczenia w tym zakresie).

W okresie przyjmowania zapisów na sprzedaż Akcji treść Wezwania będzie udostępniana przez Podmiot Pośredniczący, firmy inwestycyjne oraz banki powiernicze w punktach obsługi klienta przyjmujących zapisy na sprzedaż Akcji w Wezwaniu. Treść Wezwania dostępna jest również na stronie internetowej Podmiotu Pośredniczącego: https://www.santander.pl/inwestor.

Transakcje zostaną zawarte wyłącznie w odniesieniu do tych Akcji, na których sprzedaż zostały złożone zapisy zgodnie z powyższymi warunkami. W przypadku braku potwierdzenia blokady Akcji, Akcje objęte takim zapisem nie będą brały udziału w transakcji giełdowej.

20. Wskazanie terminów, w jakich w czasie trwania wezwania podmiot nabywający akcje będzie nabywał akcje od osób, które odpowiedziały na wezwanie.

W czasie trwania Wezwania Nabywający nie będzie nabywał Akcji od osób, które odpowiedziały na Wezwanie.

Nabywający zamierza nabyć Akcje w Wezwaniu w jednym terminie, przypadającym nie później niż w trzecim dniu roboczym po dniu zakończenia przyjmowania zapisów na Akcje w Wezwaniu, co jest przewidywane do dnia 12 lipca 2024 r.

Rozliczenie transakcji nabycia Akcji w Wezwaniu nastąpi w terminie trzech dni roboczych od dnia jej zawarcia, co jest przewidywane do dnia 16 lipca 2024 r.

21. Określenie rodzaju oraz wartości papierów wartościowych, które będą wydawane w zamian za nabywane akcje, oraz zasad dokonania ich wyceny –jeżeli wezwanie przewiduje zapisywanie się na zamianę akcji.

Nie dotyczy – Wezwanie nie przewiduje zamiany akcji.

22. Stosunek zamiany lub szczegółowy sposób jego ustalenia – jeżeli wezwanie przewiduje zapisywanie się na zamianę akcji.

Nie dotyczy - Wezwanie nie przewiduje zamiany akcji.

23. Wskazanie przypadków, w których parytet zamiany może ulec zmianie – jeżeli wezwanie przewiduje zapisywanie się na zamianę akcji.

Nie dotyczy - Wezwanie nie przewiduje zamiany akcji.

24. Tryb i sposób dokonania zamiany – jeżeli wezwanie przewiduje zapisywanie się na zamianę akcji.

Nie dotyczy - Wezwanie nie przewiduje zamiany akcji.

25. Oświadczenie wzywającego, iż zapewnił możliwość rozliczenia transakcji zamiany – jeżeli wezwanie przewiduje zapisywanie się na zamianę akcji.

Nie dotyczy - Wezwanie nie przewiduje zamiany akcji.

26. Wskazanie, czy wzywający jest podmiotem dominującym albo zależnym wobec emitenta akcji objętych wezwaniem, z określeniem cech tej dominacji albo zależności.

Żaden z Wzywających nie jest podmiotem dominującym ani zależnym wobec Spółki będącej emitentem Akcji objętych Wezwaniem.

27. Wskazanie, czy podmiot nabywający akcje jest podmiotem dominującym albo zależnym wobec emitenta akcji objętych wezwaniem, z określeniem cech tej dominacji albo zależności.

Nabywający jest emitentem Akcji objętych Wezwaniem.

28. Oświadczenie podmiotu nabywającego akcje o otrzymaniu wymaganego zawiadomienia właściwego organu o udzieleniu zezwolenia na dokonanie koncentracji przedsiębiorców, lub udzieleniu zgody lub zezwolenia na nabycie akcji będących przedmiotem tego wezwania, albo o braku sprzeciwu wobec nabycia akcji będących przedmiotem tego wezwania.

Nie istnieją warunki prawne, od spełnienia których uzależnione byłoby skuteczne nabycie Akcji w Wezwaniu oraz nie jest wymagane w tym celu ani uzyskanie jakichkolwiek decyzji właściwych organów w sprawie udzielenia zgody lub zezwolenia na nabycie Akcji, ani niewyrażenie przez takie organy sprzeciwu wobec nabycia Akcji w Wezwaniu.

Nabywający (Spółka) oświadcza, że w związku z zawarciem Porozumienia, w terminie 10 dni od dnia przekazania Zawiadomienia o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania zostanie skierowane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów („UOKiK”), w trybie właściwych przepisów ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1689, ze zm.) („Ustawa o Ochronie”), stosowne zgłoszenie zamiaru koncentracji w celu uzyskania decyzji o wyrażeniu zgody („Zgoda UOKiK”) na koncentrację przedsiębiorców polegającą na przejęciu kontroli nad Spółką wskutek wykonania zobowiązań wynikających z Porozumienia („Koncentracja”). Bazując na przepisach Ustawy o Ochronie i dotychczasowej praktyce rynkowej Wzywający przewidują, że uzyskanie Zgody UOKiK powinno nastąpić w terminie poprzedzającym rozpoczęcie przyjmowania zapisów na sprzedaż Akcji w Wezwaniu. Jeżeli w tym terminie Zgoda UOKiK nie zostanie wydana, przyjmowanie zapisów na Akcje zostanie rozpoczęte i będzie kontynuowane mimo niezakończenia postępowania przed Prezesem UOKiK w sprawie Koncentracji. Brak wydania Zgody UOKiK przed dniem zakończenia przyjmowania zapisów nie będzie stanowić przeszkody dla nabycia Akcji w Wezwaniu, z uwagi na spełnienie w tym przypadku przesłanek z art. 97 ust. 1 Ustawy o Ochronie, który pozwala na skuteczne nabycie Akcji mimo niewydania Zgody UOKiK, jeżeli nie będą wykonywane prawa głosu z tych Akcji; z uwagi na fakt, że Akcjami nabywanymi w Wezwaniu przez Nabywającego będą akcje własne Nabywającego, niemożność wykonywania prawa głosu z akcji własnych przez Spółkę będącą ich emitentem wynika z zakazu określonego w art. 364 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 18) („KSH”).

Ponadto, Wzywający wskazują, że w związku z zawarciem Porozumienia zostanie zwołane, na dzień przypadający przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów na sprzedaż Akcji w Wezwaniu, WZA, celem podjęcia (głosami z akcji Spółki posiadanych przez Wzywających jako strony Porozumienia): (i) uchwały zatwierdzającej nabywanie, w trybie Wezwania, akcji własnych Spółki w celu umorzenia lub zaoferowania przez Spółkę w ramach programu motywacyjnego (na zasadzie art. 362 § 1 pkt 5 i pkt 8 KSH), (ii) uchwały o utworzeniu odpowiedniego kapitału rezerwowego, służącego celom finansowania nabycia przez Spółkę akcji własnych; podjęcie tych uchwał nie jest jednak samo w sobie konieczne dla skutecznego nabycia przez Nabywającego (Spółkę) Akcji w Wezwaniu.

29. Szczegółowe zamiary wzywającego w stosunku do spółki, której akcje są przedmiotem wezwania.

Stosownie do treści zawartego przez Wzywających Porozumienia, każdy z Wzywających będący akcjonariuszem Spółki wyraził intencję i wolę spowodowania wycofania akcji Spółki z obrotu na rynku regulowanym, tj. doprowadzenia do stanu, w którym Spółka nie będzie spółką publiczną, notowaną w obrocie giełdowym na Rynku Głównym GPW („Wycofanie Akcji”). Spółka, jako jeden z Wzywających będący Nabywającym - uznając za zasadną realizację powyższej woli akcjonariuszy dysponujących akcjami Spółki reprezentującymi większość ogólnej liczby głosów na WZA – będzie współdziałać z tymi akcjonariuszami w ramach zawartego Porozumienia, w szczególności podejmując wszelkie niezbędne działania służące Wycofaniu Akcji.

Wzywający zamierzają docelowo doprowadzić do zwołania WZA, na którym, z inicjatywy Wzywających, zostanie podjęta uchwała o wycofaniu Akcji, o której mowa w art. 91 ust. 3 Ustawy („Uchwała o Wycofaniu Akcji”). Jeżeli w wyniku nabycia Akcji w Wezwaniu łączny stan posiadania akcji Spółki przez Wzywających, jako strony Porozumienia, zapewni osiągnięcie lub przekroczenie 95% ogólnej liczby głosów na WZA, przed zwołaniem WZA w celu podjęcia Uchwały o Wycofaniu Akcji, pozostała liczba Akcji należących do akcjonariuszy Spółki innych niż Wzywający zostanie nabyta w drodze przeprowadzenia przymusowego wykupu tych Akcji na zasadach określonych w art. 82 Ustawy.

Po podjęciu przez WZA Uchwały o Wycofaniu Akcji, Spółka złoży do KNF wniosek o wyrażenie zgody na Wycofanie Akcji, stosownie do art. 91 ust. 1 Ustawy.

W dalszej kolejności, Wzywający będą z pozycji akcjonariuszy Spółki wspierać działania Spółki w celu umorzenia Akcji nabytych w Wezwaniu lub zaoferowania ich przez Spółkę w ramach programu motywacyjnego.

Wzywający nie zamierzają powodować wprowadzenia istotnych zmian w stosunku do dotychczasowej działalności operacyjnej Spółki po nabyciu Akcji w wyniku Wezwania. W okresie po przeprowadzeniu Wezwania Wzywający utrzymają wpływ na Spółkę, wynikający obecnie z działania w Porozumieniu; tego rodzaju współdziałanie między Wzywającymi będącymi akcjonariuszami Spółki będzie kontynuowane po Wycofaniu Akcji. Wzywający zamierzają utrzymywać swoje zaangażowanie kapitałowe w Spółce, traktując to jako trwałą inwestycję, oczekując, że Spółka utrzyma dotychczasowy przedmiot działalności i podejmie nowe przedsięwzięcia zgodne z realizowaną strategią, a jej udział w rynkach, na których uczestniczy będzie się konsekwentnie zwiększał, zarówno w perspektywie krótko- jak i długoterminowej.

30. Szczegółowe zamiary podmiotu nabywającego akcje w stosunku do spółki, której akcje są przedmiotem wezwania.

Nabywający, będąc Spółką, jest jednym z Wzywających działających w Porozumieniu oraz jedynym podmiotem nabywającym Akcje w Wezwaniu. Zawarty powyżej w pkt 29 Wezwania opis zamiarów Wzywających wobec Spółki znajduje odpowiednie zastosowanie w przypadku Nabywającego (z uwzględnieniem faktu, że jest on Spółką).

31. Wskazanie możliwości odstąpienia od wezwania.

Wzywający nie przewidują możliwości odstąpienia od Wezwania.

32. Szczegółowy opis ustanowionego zabezpieczenia, o którym mowa w art. 77 ust. 1 ustawy, jego rodzaju i wartości oraz wzmianka o przekazaniu Komisji Nadzoru Finansowego zaświadczenia o ustanowieniu zabezpieczenia.

Zabezpieczenie zapłaty ceny Akcji w Wezwaniu, obejmujące kwotę stanowiącą 100% wartości Akcji przewidzianych do nabycia w Wezwaniu (liczonej według ceny wskazanej w pkt 8 Wezwania), stanowi ustanowiona w dniu 29 kwietnia 2024 r. bezwarunkowa i nieodwołalna blokada środków pieniężnych, znajdujących się na prowadzonym dla Nabywającego przez Podmiot Pośredniczący rachunku pieniężnym służącym do obsługi rachunku papierów wartościowych Nabywającego.

Powyższe zabezpieczenie zostało ustanowione na okres obejmujący rozliczenie transakcji nabycia Akcji w Wezwaniu.

Zgodnie z wymogami Ustawy, stosowne zaświadczenie o ustanowieniu powyższego zabezpieczenia zostało przekazane przez Podmiot Pośredniczący do KNF wraz z Zawiadomieniem o Zamiarze Ogłoszenia Wezwania.

33. Inne informacje, które wzywający uznaje za istotne dla inwestorów.

Pozostałe informacje dotyczące sprzedaży Akcji w Wezwaniu:

Niniejsze Wezwanie:

wraz z ewentualnymi późniejszymi aktualizacjami i zmianami treści informacji w nim zamieszczonych (które zostaną przekazane do publicznej wiadomości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), stanowi jedyny prawnie wiążący dokument zawierający informacje na temat tego Wezwania, mającego za przedmiot Akcje;

2) skierowane jest do wszystkich akcjonariuszy Spółki niebędących Wzywającymi;

3) jak również czynności podejmowane w ramach odpowiedzi na Wezwanie, podlegają prawu polskiemu;

4) nie jest skierowane do podmiotów, w przypadku których w celu złożenia zapisów na sprzedaż Akcji wymagane jest sporządzenie dokumentu ofertowego, dokonanie rejestracji lub podjęcie innych czynności poza czynnościami przewidzianymi w prawie polskim;

5) nie może być rozpowszechniane w innym państwie, jeżeli jego dystrybucja zależeć będzie od podjęcia czynności innych niż przewidziane w prawie polskim albo gdy mogłyby to doprowadzić do naruszenia przepisów obowiązujących w tym państwie.

Akcje objęte zapisami składanymi w odpowiedzi na Wezwanie i będące przedmiotem transakcji sprzedaży w ramach Wezwania muszą być w pełni zbywalne i wolne od obciążeń jakimikolwiek prawami osób trzecich, których treść uniemożliwia ich zbycie w Wezwaniu, w szczególności nie mogą być obciążone zastawem.

Podmiot Pośredniczący nie ponosi odpowiedzialności za brak realizacji zapisów, w odniesieniu do których informacje o przyjętym zapisie zostały przekazane do Podmiotu Pośredniczącego po upływie terminu, o którym mowa w punkcie 19 powyżej, tj. po godzinie 12:00 czasu środkowoeuropejskiego w dniu następującym po dniu przyjęcia zapisu od inwestora.

Podmioty przyjmujące zapisy w Wezwaniu nie ponoszą odpowiedzialności za brak realizacji zapisów, które zostaną złożone przez inwestorów po upływie terminu przyjmowania zapisów lub za brak realizacji zapisów, które zostały złożone w sposób nieprawidłowy lub które są nieczytelne.

Zwraca się uwagę na fakt, że akcjonariusz odpowiadający na Wezwanie ponosi wszelkie konsekwencje prawne, finansowe oraz podatkowe podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

Zapisy złożone w Wezwaniu będą mogły być cofnięte jedynie w sytuacjach przewidzianych w Ustawie.

Akcjonariusze składający zapisy na sprzedaż Akcji poniosą zwyczajowe koszty opłat maklerskich, a także opłat pobieranych przez biura/domy maklerskie związanych z zawarciem i rozliczeniem transakcji sprzedaży Akcji w ramach Wezwania. Akcjonariusze powinni skontaktować się z podmiotami, prowadzącymi ich rachunki papierów wartościowych, na których zdeponowane są Akcje, lub z podmiotami przyjmującymi zapisy w przypadku, gdy Akcje są rejestrowane na rachunku papierów wartościowych w banku powierniczym, aby ustalić kwoty ewentualnych prowizji i opłat.

Wzywający ani Podmiot Pośredniczący nie ponoszą odpowiedzialności za zwrot kosztów poniesionych przez akcjonariuszy, ich pracowników, pełnomocników lub przedstawicieli ustawowych w związku z podejmowaniem czynności niezbędnych do złożenia zapisu na sprzedaż Akcji w Wezwaniu ani nie będą zobowiązane do zwrotu żadnych kosztów lub do zapłaty odszkodowań w przypadku niedojścia Wezwania do skutku na zasadach określonych w Wezwaniu.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące procedury składania zapisów w odpowiedzi na Wezwanie można uzyskać telefonicznie od Podmiotu Pośredniczącego pod następującymi numerami: (+48) 691 510 168, (+48) 607 082 607.

Zastrzeżenie prawne

Wezwanie nie powinno być uznane za rekomendację ani za prognozę ze strony Wzywającego, ani Podmiotu Pośredniczącego.

Tomasz Słowiński – Członek Zarządu

Tomasz Słowiński – Członek Zarządu

podpisy osób działających w imieniu Nabywającego

Robert Krasowski – Członek Zarządu

Robert Krasowski – Członek Zarządu

podpisy osób działających w imieniu Wzywającego

Anna Kucharska - pełnomocnik

Małgorzata Jachymek - pełnomocnik

podpisy osób działających w imieniu

Podmiotu Pośredniczącego

kom abs

Zobacz także: OEX SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost