Wartość CD PROJEKT właśnie przekroczyła 10 mld zł. To już 17. najwyżej wyceniana spółka na polskiej giełdzie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
12 wrz 2017, 13:34

Wartość CD PROJEKT właśnie przekroczyła 10 mld zł. To już 17. najwyżej wyceniana spółka na polskiej giełdzie

Ten dzień musiał w końcu nadejść. Wartość spółki CD PROJEKT na polskiej giełdzie przekroczyła 10 mld zł i jest najwyższa w historii. W tej chwili producent Wiedźmina jest siedemnastą najwyżej wycenianą polską spółką na giełdzie. Jest więcej warty niż Bank Handlowy (9,3 mld zł), sieć komórkowa Play (9,5 mld zł), Alior Bank (8,5 mld zł), czy Bank Millenium (8,5 mld zł). Nic nie wskazuje na to, aby miał to być koniec wzrostów, bo zwyżki wpisują się w globalną hossę gamingową.

+5 mld zł wyceny CD PROJEKT od początku 2017 roku

Nie tak dawno temu, bo na początku roku, cały CD PROJEKT był wyceniany na giełdzie na 5 mld zł. Nie minął jeszcze cały rok 2017, a kurs akcji producenta Wiedźmina jest o 100% wyżej, co przekłada się na to, że wycena całej firmy przekroczyła 10 mld zł.

Zobacz także: Wartość CD PROJEKT właśnie przekroczyła 5 mld zł

Wartość rynkowa

Wycena rynkowa CD PROJEKT lata 2011 - 2017

Dynamiczny wzrost kursu akcji CD PROJEKT to w głównej mierze efekt świetnie sprzedającej się gry Wiedźmin i coraz lepszych perspektyw rozwoju całej spółki. Większość inwestorów wciąż widzi perspektywę premiery gry CyberPunk 2077, ale największym zaskoczeniem jest świetny rozwój gry GWINT.

Jest to pierwsza polska produkcja o charakterze e-sportowym. Wszystkie znaki na ziemi i niebie pokazują, że gra będzie maszynką do zarabiania pieniędzy. GWINT był dość pobłażliwie traktowany do tej pory przez inwestorów, jak się okazuje niesłusznie. CD PROJEKT co prawda nie publikuje oficjalnych danych finansowych w rozbiciu na konkretne produkcje. Niemniej jednak po świetnych wynikach za pierwszą połowę 2017 roku można szacować, że GWINT mógł wygenerować nawet 45 mln zł przychodu od początku roku. To daje około 7,5 mln zł przychodu miesięcznie, a sama produkcja jest cały czas w fazie beta i to dopiero początek jej drogi rozwoju.

Jej model biznesowy to zupełnie coś innego niż to, do czego do tej pory byli przyzwyczajeni inwestorzy. Produkcja generuje stały comiesięczny dochód z perspektywą na dalszy wzrost. CD PROJEKT ma bardzo poważne plany na dalszy rozwój karcianki GWINT włącznie z podbojem rynku Chińskiego, aktualnie największego rynku gamingowego na świecie – większego niż amerykański.

Myślisz, że CD PROJEKT jest drogi? Mylisz się.

Imponujące wzrosty CD PROJEKT mogą oszałamiać, ale jeżeli wyjrzymy na inne rynki, to zobaczymy, że wpisują się one w globalne trendy. Przyzwyczajmy się już do tego, że polska spółka jest liczącą się globalnie firmą w dynamicznie rosnącej branży gamingowej i należy ją porównywać do najlepszych spółek z tej właśnie branży, ale na świecie, a nie w Polsce.

Tymczasem akcje lidera branży gamingowej na świecie, spółki Activision Blizzard, producenta między innymi gry, Call of Duty wzrosły w tym roku 84%, a wycena rynkowa całej firmy przekracza 175 mld zł.

Kurs akcji Electronic Arts, twórców między innymi gry FIFA, wzrósł od początku roku o 53%. Cała spółka jest warta 131 mld zł. Wycena rynkowa francuskiego Ubisoftu, producenta takich gier, jak Tom Clancy czy Far Cry wynosi obecnie 27,6 mld zł. Kurs akcji tylko w tym roku wzrósł o 76%.

 

Wykres interaktywny wyceny spółek gamingowych

Przy tych wartościach 10 mld zł CD PROJEKTU to wciąż atrakcyjne poziomy. Wiedźmin 3 jest uznawany przez wielu ekspertów branży za najlepszą grę w historii. Patrząc na dynamikę rozwoju gry GWINT i jej przychody, to karciana produkcja może być wielkim hitem. Pod względem komercyjnym większym sukcesem niż Wiedźmin 3.

Zobacz także: Gram w Gwinta już miesiąc i myślę, że CD PROJEKT zarobi na nim więcej niż na Wiedźminie III

Nie zapominajmy też o zbliżającej się dużymi krokami premiery gry Cyber Punk 2077. Na razie nie wiadomo kiedy ona nastąpi, ale będzie to największa produkcja w historii CD PROJEKT. Na ostatniej konferencji wynikowej Prezes spółki powiedział, że nad produkcją pracuje obecnie 300 deweloperów. Pozostałe szczegółów mamy poznać "w swoim czasie".

Zobacz także: CD PROJEKT ma tak dużo pieniędzy, że musiał powołać departament skarbu. Wiemy na co chce przeznaczyć gotówkę

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost