Najpopularniejsze krytpowaluty opisane maksimum 4 słowami | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
28 lis 2017, 09:49

Najpopularniejsze krytpowaluty opisane maksimum 4 słowami

Cyfrowe złoto. Bitcoin dający totalną anonimowość. Waluta Internetu rzeczy. Chińskie ethereum. Oto wybrane skrótowe opisy jednych z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Tak, kryptowaluty da się opisać w taki prosty sposób – maksimum czterema słowami.

Warto upraszczać. Świat i tak jest już wystarczająco skomplikowany. Czy da się w prosty i przystępny sposób opisać kryptowaluty? „Zapewne tak” – odpowie chyba niemal każdy zapytany.

A czy da się opisać każdą z najpopularniejszych kryptowalut góra czterema słowami? „Oj, to chyba niemożliwe” – padnie odpowiedź.

Cyfrowe haiku, czyli jak opisać kryptowaluty góra 4 słowami

Tymczasem Nate Murray, współpracownik portalu TechCrunch, zrobił właśnie coś takiego – opisał maksimum 4 słowami każdą ze 100 najpopularniejszych kryptowalut istniejących w tej chwili na świecie. Całość jego „cyfrowego haiku” można przeczytać TUTAJ.

Jego pomysł tak nas urzekł, że spróbowaliśmy zrobić podobną rzecz w j. polskim, dla 10 najbardziej popularnych kryptowalut. Poniżej efekt:

1

Źródło: coinmarketcap.com

Bitcoin wcale nie jest najlepszą krypto-inwestycją tego roku

Przy okazji, chcieliśmy przypomnieć, co dzieje się z wycenami najpopularniejszych kryptowalut w ostatnim czasie. Wszyscy dużo mówią o Bitcoinie, który jest już drugą największą w historii bańką i goni tę sprzed kilku wieków, uformowaną na cebulkach tulipanów...

Prasa donosi, że już nawet australijskie instruktorki pole dancingu inwestują w BTC...

Zobacz także: Polscy youtuberzy emitują własne kryptowaluty: Wapniak Coin, BEZ KANAŁU Coin czy Bentyn Coin już w obiegu 

Ale warto zerknąć także na inne kryptowaluty, takie jak Ethereum czy powołany kilka miesięcy temu do życia Bitcoin Cash. Czy one gwarantują równie spektakularne stopy zwrotu, jak cyfrowy pieniądz stworzony przez legendarnego Satoshi Nakamoto? Poniżej odpowiedź, czyli stopy zwrotu dla 10 najpopularniejszych walut od początku 2017 roku do 27 listopada do 12:00:

  • Bitcoin: +993%
  • Ethereum: +5,940%
  • Bitcoin Cash: +295% (od 23 lipca br.)
  • Ripple: +3,846%
  • Bitcoin Gold: +76% (od 23 października br.)
  • Litecoin: +2,087%
  • Dash: +5,546%
  • NEO: +26,013%
  • Moreno: +1,190%
  • IOTA: +165% (od 13 czerwca br.)

Zobacz także: IOTA to nowy Bitcoin, który powstaje z udziałem Polaków

Okazuje się więc, że wśród najbardziej popularnych kryptowalut w tym roku najmocniej podrożała waluta NEO, a na podium znalazły się także Ethereum i Dash. Bitcoin w tym zestawieniu jest dopiero na 7 pozycji i wyprzedza jedynie te wirtualne waluty, które trafiły do obrotu w trakcie roku...

Kryptowaluty drożeją w niesamowitym tempie. Coraz większe kręgi osób zaczynają w nie inwestować. Pojawiają się kontrakty terminowe i fundusze inwestycyjne, dla których aktywem bazowym są kryptowaluty. Wygląda na to, że bańka bitcoinowa ma szansę na przebicie, jeśli chodzi o skalę, tulipmanii sprzed kilku wieków. Przypominamy jednak, że gdy pękła bańka na cebulkach tulipanów, ludzie zostali z czymś w ręku. Tymczasem kryptowaluty to tylko elektroniczne zapisy, bez żadnej wewnętrznej wartości...

Zobacz także: Inwestujesz w tokeny w ramach ICO? KNF ostrzega, że istnieje 5 ryzyk z tym związanych

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.