Panika na akcjach Juventusu Turyn po porażce z Ajaxem w Lidze Mistrzów
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
17 kwi 2019, 10:37

Panika na akcjach spółki Juventus Turyn po porażce z Ajaxem Amsterdam w ćwierćfinale Liga Mistrzów. Magia Cristiano Ronaldo już nie działa

Akcje klubu piłkarskiego Juventus Turyn na dzisiejszej sesji tanieją już o blisko 20% (stan na godz. 10:00) bo jego przygoda z Ligą Mistrzów zakończyła się na ćwierćfinale. Jest to wielkie rozczarowanie dla inwestorów, którzy liczyli na magię Cristiano Ronaldo.

Akcje Juventusu były ostatnio ostro pompowane. Inwestorzy liczyli na triumf w Lidze Mistrzów dzięki magii Cristiano Ronaldo. W rok do wczoraj kurs klubu poszedł w górę o 170%. Ale ta magia CR7 przestała działać...

Juventus przegrał z Ajaxem. To idzie młodość!

Juventus odpadł wczoraj z Ligi Mistrzów, przegrywając u siebie 1:2 z Ajaxem Amsterdam. W pierwszym meczu w Holandii było 1:1. Cristiano Ronaldo strzelił w obydwu meczach po golu, ale to nie wystarczyło do wyeliminowania fantastycznie grającej młodej drużyny z Amsterdamu.

Ta porażka zabolała bardzo inwestorów giełdowych posiadających akcje Juventusu. Tąpnięcie na otwarciu jest naprawdę znaczące. Wygląda na to, że w ciągu jednej sesji kurs spadnie do poziomu z początku marca, gdy wydawało się, że Juventus odpadnie w 1/8 z Atletico Madryt. W rewanżu klub z Turynu został uratowany przez CR7, który strzelił 3 gole.

Notowania Juventusu Turyn – 1 rok

juv

Czy Juventus wpadnie w kłopoty finansowe

Klub z Turynu zapłacił w ubiegłym roku za Cristiano Ronaldo 100 mln euro, w dwóch ratach (połowę w ub. roku, połowę w tym). Władze Juventusu nie ukrywały, że kupują CR7 nie tylko po to, by zarabiać na koszulkach, ale głównie po to, by wreszcie wygrać Ligę Mistrzów. W ostatnich latach Juventus seryjnie wygrywał włoską ligę, a w Lidze Mistrzów odpadał, często trafiając na Real Madryt w którym grał właśnie CR7.

Co ciekawe, wydaje się, że magia CR7 przestaje działać nie tylko na boisku, ale również na rynku finansowym. W połowie lutego Juventus chciał uplasować na rynku długu swoje 5-letnie obligacje o wartości 200 mln USD. Znalazł chętnych tylko na połowę papierów.

Pojawia się więc ważne pytanie: czy Juventus poradzi sobie w nadchodzącym sezonie finansowo? W końcu zakończenie przygody z Ligą Mistrzów to nie tylko utrata sporych wpływów z biletów czy reklam telewizyjnych, ale także zawiedzenie nadziei różnych sponsorów i reklamodawców... Lektura sprawozdania finansowego tego klubu za rok 2018 zapewne będzie pasjonującą lekturą dla znawców branży piłkarskiej i analityków finansowych.

Dziś już wiadomo, że cel sportowy transferu Cristiano Ronaldo do Juventusu nie został zrealizowany. Juventus znów nie wygra Ligi Mistrzów. Na drodze stanęły młokosy z Amsterdamu. Co dalej będzie się działo z kursem akcji klubu? Jaką wartość dla akcjonariuszy miał puchar UEFA Champions League? To się okaże podczas najbliższych sesji.

Źródło wykresu: Trading View