Polska gra planszowa zebrała już ponad 4,8 mln USD na Kickstarterze
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 cze 2020, 06:40

Polska gra planszowa zebrała już ponad 4,9 mln USD na Kickstarterze

Wrocławska spółka Awaken Realms zebrała na Kickstarterze ponad 4,9 mln zł na produkcję gry planszowej Nemesis Lockdown.

To kolejny polski sukces na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Wrocławskie studio Awaken Realms zorganizowało zbiórkę na produkcję gry planszowej Nemesis Lockdown. Celem było pozyskanie około 50 tys. USD, które zebrano w 2 godziny. Na kilka dni przed zakończeniem kampanii na koncie spółki jest już ponad 4,9 mln USD.

Awaken Realms jest znany również z gry planszowej This War of Mine: The Board Game. Aktualna zbiórka jest przeznaczona na produkcję rozszerzenia do wcześniejszej produkcji studia, czyli Nemesis. Kampania na Kickstarterze potrwa do 18 czerwca, a już wsparło ją ponad 30 tys. osób.
 

Nemesis Lockdown

Polskie gry planszowe podbijają Kickstartera

Awaken Realms to specjalista na rynku gier planszowych. Wrocławska spółka jest znana m.in. z wykonania wersji planszowej hitu od 11 bit studios, czyli This War of Mine. Aktualnie polskie studio prowadzi zbiórkę na Kickstarterze, w ramach której planowała pozyskać około 50 tys. USD na produkcję gry Nemesis Lockdown.

Kampania na Kickstarterze okazała się absolutnym hitem. Udało się już zebrać… ponad 4,9 mln USD, a do końca zostało jeszcze kilka dni. Polską spółkę wsparło już ponado 30 tys. osób. Nie jest to pierwszy sukces Awaken Realms. Do tej pory wrocławskie studio zorganizowało 9 zbiórek, które kończyły się podobnym wynikiem. Przykładowo w 2018 roku na grę Tainted Grail zebrano blisko 5 mln GBP.

Nemesis Lockdown to gra planszowa, która będzie samodzielnym rozszerzeniem do tytułu Nemesis. Stworzył ją Adam Kwapiński. Jest to produkcja typu survival horror, przeznaczona dla 1 do 5 graczy. Zapewnia rozrywkę na wiele godzin, a gracze mogą liczyć na jej wysyłkę we wrześniu 2021 roku. W nowej wersji zostaną przedstawione nowi bohaterowie, a gracze przeniosą się do nieznanego laboratorium na Marsie.

Kickstarter jest jednym z najpopularniejszych źródeł finansowania tego typu produkcji. Nie tylko Awaken Realms korzysta z tego rozwiązania. Również Silver Lynx Games, zależna spółka Gaming Factory produkuje gry planszowe i organizuje zbiórki crowdfundingowe.

„Pomogliśmy spółce zrealizować kampanię crowdfundingową na Kickstarterze, która zakończyła się sukcesem. Ostatnio odbyła się również zbiórka dla gry Down to Hell od Red Dev Studio, która także się powiodła. Widać, że ten rynek może mieć potencjał, gry planszowe dobrze się sprzedają (…)” - mówił w wywiadzie dla Strefy Inwestorów Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.