Najpopularniejsze czaty inwestorskie w 2020 na Strefie Inwestorów

5 najpopularniejszych czatów inwestorskich 2020 roku

W tym roku na Strefie Inwestorów przeprowadziliśmy rekordową liczbę czatów inwestorskich. Było ich aż 76. Oto 5, które cieszyły się największym zainteresowaniem.

Czaty inwestorskie to jedna z form komunikacji, jaką wybierają spółki giełdowe lub te szykujące się do debiutu na warszawskim parkiecie. W dobie pandemii COVID-19 cieszyły się one zainteresowaniem zarówno wśród firm jak i inwestorów. Na Strefie Inwestorów w 2020 roku przeprowadzono aż 76 czatów inwestorskich.

Ze wszystkich czatów przeprowadzonych w 2020 roku wybraliśmy 5 najpopularniejszych wśród inwestorów pod względem liczby uczestników:

SpółkaLiczba uczestnikówZadano pytańUdzielono odpowiedzi
PCF Group19009560
ML System147012030
PlayWay145014375
OncoArendi130012235
MBF Group130025794

Numer 1: PCF Group - 1900 osób, 60 odpowiedzi

Absolutnym numerem jeden pod względem liczby uczestników, nie tylko w tym roku, ale w całej historii prowadzonych czatów na Strefie Inwestorów jest czat z debiutującą w tym roku spółką People Can Fly. W internetowej rozmowie z prezesem spółki wzięło udział 1900 osób, a same akcje producenta gier przed IPO rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Sebastian Wojciechowski odpowiedział na ponad 60 pytań, a spotkanie w formie online odbyło się na początku grudnia, przed debiutem PCF na głównym rynku GPW.

Zobacz także: „Pracujemy obecnie nad trzema tytułami AAA. Obok Outriders są to projekty Dagger i Gemini” - relacja z czatu z prezesem PCF Group (People Can Fly)

Numer 2: ML System - 1470 osób, 30 odpowiedzi

Fotowoltaika i energia odnawialna była w tym roku na giełdowej fali. Nic więc dziwnego, że czat inwestorski z ML System przyciągnął dużą grupę inwestorów. W internetowym spotkaniu z prezesem spółki wzięło udział ponad 1400 osób. Czat z prezesem zarządu, Dawidem Cyconiem odbył się pod koniec lipca. Głównym tematem czatu inwestorskiego z ML System była nowa strategia rozwoju spółki na lata 2020-2024.

Zobacz także: „Strategia rozwoju na lata 2020-2024 zakłada konsekwentną poprawę rentowności” - relacja z czatu z prezesem ML System

Numer 3: PlayWay - 1450 osób, 75 odpowiedzi

Co to był za czat! Pytań z do Krzysztofa Kostowskiego nie brakowało, a prezes zarządu PlayWay odpowiedział na prawie wszystkie. W internetowym spotkaniu z producentem gier wzięło udział ponad 1400 osób. Spotkanie odbyła się pod koniec i podczas spotkania prezes PLW zasygnalizował inwestorom, że jego spółka planuje większe zaangażowanie na rynku gier mobilnych.

Zobacz także: „Chcemy udostępnić nasze najważniejsze gry pod nowe konsole” - relacja z czatu z prezesem zarządu Grupy PlayWay

Numer 4: OncoArendi Therapeutics - 1300 osób, 35 odpowiedzi

W tym roku polska biotechnologia za sprawą OncoArendi Therapeutics weszła na giełdowe salony. Po podpisanej umowie z belgijską firmą Galapagos o wyłącznej współpracy i licencji na globalny rozwój oraz komercjalizację OATD-01 (cząsteczki rozwijanej przez OncoArendi) już żaden inwestor nie wątpi w to, że polska branża wynajdowania innowacyjnych leków jest w stanie generować dużą wartość. Dlatego też w spotkaniu z zarządem OncoArendi wzięła udział szeroka grupa inwestorów, których było ponad 1300.

Zobacz także: „Po transakcji z Galapagos, OATD-02 jest naszym najbardziej zaawansowanym projektem” - relacja z czatu z zarządem OncoArendi Therapeutics

Numer 5: MBF Group - 1300 osób, 94 odpowiedzi

Przykład MBF Group pokazuje, że nie tylko duże spółki mogą liczyć na dużą frekwencję inwestorów podczas internetowych spotkań. Przeprowadzone w ważnym momencie spotkanie z inwestorami nawet mniejszej spółki może spotkać się z dużym zainteresowanie. W spotkaniu z zarządem MBF Group wzięło udział niemal 1300 osób. Ówczesny prezes zarządu, Robert Krassowski odpowiedział na rekordową liczbę pytań – ponad 90.

Zobacz także: „W przypadku dobrego wyniku za cały rok idealnym rozwiązaniem będzie podzielenie się nim z naszymi akcjonariuszami” - relacja z czatu z prezesem zarządu MBF Group

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost