Najpopularniejsze czaty inwestorskie w 2020 na Strefie Inwestorów

5 najpopularniejszych czatów inwestorskich 2020 roku

W tym roku na Strefie Inwestorów przeprowadziliśmy rekordową liczbę czatów inwestorskich. Było ich aż 76. Oto 5, które cieszyły się największym zainteresowaniem.

Czaty inwestorskie to jedna z form komunikacji, jaką wybierają spółki giełdowe lub te szykujące się do debiutu na warszawskim parkiecie. W dobie pandemii COVID-19 cieszyły się one zainteresowaniem zarówno wśród firm jak i inwestorów. Na Strefie Inwestorów w 2020 roku przeprowadzono aż 76 czatów inwestorskich.

Ze wszystkich czatów przeprowadzonych w 2020 roku wybraliśmy 5 najpopularniejszych wśród inwestorów pod względem liczby uczestników:

SpółkaLiczba uczestnikówZadano pytańUdzielono odpowiedzi
PCF Group19009560
ML System147012030
PlayWay145014375
OncoArendi130012235
MBF Group130025794

Numer 1: PCF Group - 1900 osób, 60 odpowiedzi

Absolutnym numerem jeden pod względem liczby uczestników, nie tylko w tym roku, ale w całej historii prowadzonych czatów na Strefie Inwestorów jest czat z debiutującą w tym roku spółką People Can Fly. W internetowej rozmowie z prezesem spółki wzięło udział 1900 osób, a same akcje producenta gier przed IPO rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Sebastian Wojciechowski odpowiedział na ponad 60 pytań, a spotkanie w formie online odbyło się na początku grudnia, przed debiutem PCF na głównym rynku GPW.

Zobacz także: „Pracujemy obecnie nad trzema tytułami AAA. Obok Outriders są to projekty Dagger i Gemini” - relacja z czatu z prezesem PCF Group (People Can Fly)

Numer 2: ML System - 1470 osób, 30 odpowiedzi

Fotowoltaika i energia odnawialna była w tym roku na giełdowej fali. Nic więc dziwnego, że czat inwestorski z ML System przyciągnął dużą grupę inwestorów. W internetowym spotkaniu z prezesem spółki wzięło udział ponad 1400 osób. Czat z prezesem zarządu, Dawidem Cyconiem odbył się pod koniec lipca. Głównym tematem czatu inwestorskiego z ML System była nowa strategia rozwoju spółki na lata 2020-2024.

Zobacz także: „Strategia rozwoju na lata 2020-2024 zakłada konsekwentną poprawę rentowności” - relacja z czatu z prezesem ML System

Numer 3: PlayWay - 1450 osób, 75 odpowiedzi

Co to był za czat! Pytań z do Krzysztofa Kostowskiego nie brakowało, a prezes zarządu PlayWay odpowiedział na prawie wszystkie. W internetowym spotkaniu z producentem gier wzięło udział ponad 1400 osób. Spotkanie odbyła się pod koniec i podczas spotkania prezes PLW zasygnalizował inwestorom, że jego spółka planuje większe zaangażowanie na rynku gier mobilnych.

Zobacz także: „Chcemy udostępnić nasze najważniejsze gry pod nowe konsole” - relacja z czatu z prezesem zarządu Grupy PlayWay

Numer 4: OncoArendi Therapeutics - 1300 osób, 35 odpowiedzi

W tym roku polska biotechnologia za sprawą OncoArendi Therapeutics weszła na giełdowe salony. Po podpisanej umowie z belgijską firmą Galapagos o wyłącznej współpracy i licencji na globalny rozwój oraz komercjalizację OATD-01 (cząsteczki rozwijanej przez OncoArendi) już żaden inwestor nie wątpi w to, że polska branża wynajdowania innowacyjnych leków jest w stanie generować dużą wartość. Dlatego też w spotkaniu z zarządem OncoArendi wzięła udział szeroka grupa inwestorów, których było ponad 1300.

Zobacz także: „Po transakcji z Galapagos, OATD-02 jest naszym najbardziej zaawansowanym projektem” - relacja z czatu z zarządem OncoArendi Therapeutics

Numer 5: MBF Group - 1300 osób, 94 odpowiedzi

Przykład MBF Group pokazuje, że nie tylko duże spółki mogą liczyć na dużą frekwencję inwestorów podczas internetowych spotkań. Przeprowadzone w ważnym momencie spotkanie z inwestorami nawet mniejszej spółki może spotkać się z dużym zainteresowanie. W spotkaniu z zarządem MBF Group wzięło udział niemal 1300 osób. Ówczesny prezes zarządu, Robert Krassowski odpowiedział na rekordową liczbę pytań – ponad 90.

Zobacz także: „W przypadku dobrego wyniku za cały rok idealnym rozwiązaniem będzie podzielenie się nim z naszymi akcjonariuszami” - relacja z czatu z prezesem zarządu MBF Group

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.