Przejdź do treści

udostępnij:

Kategorie

Perspektywy Ryvu Therapeutics – czat inwestorski z zarządem spółki

Udostępnij

Wchodzące w skład indeksu mWIG40 Ryvu Therapeutics jest polską firmą biotechnologiczną, rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii. Na przełomie 2023/2024 spółka będzie posiada dwa projekty na etapie fazy II badań klinicznych. W przypadku RVU120, który w fazie I wykazał korzystny profil bezpieczeństwa i liczne oznaki aktywności klinicznej, Ryvu zachowuje 100% praw do projektu.

W grudniu 2022 r. Ryvu pozyskało z oferty publicznej akcji ponad 250 mln zł. Obecnie dysponuje łącznie ok. 500 mln zł budżetu, co zabezpiecza potrzeby gotówkowe do 2026 r. W kolejnych okresach spółka spodziewa się dodatkowych wpływów z nierozwadniających źródeł, takich jak kolejne partneringi, wpływy z kamieni milowych w aktywnych współpracach, czy grantów. Historycznie Ryvu podpisało 11 umów partneringowych. Posiada aktywne współprace m.in. z BioNTech, Exelixis i Menarini.

Niedawno spółka poinformowała o planach rozwoju flagowego projektu – RVU120 – w ramach fazy II badań klinicznych, koncentrując się na wskazaniach hematologicznych. Zaktualizowany plan rozwoju klinicznego RVU120 obejmuje badania, które mogą w latach 2026-2027 doprowadzić do trzech zatwierdzeń w wyniku procedur przyspieszonego dopuszczenia do rynku. Ryvu skoncentruje się na badaniach klinicznych RIVER-52 (monoterapia w AML/HR-MDS – ostrej białaczce szpikowej i zespołach mielodysplastycznych wysokiego ryzyka), RIVER-81 (terapia skojarzona w AML), REMARK (monoterapia w LR-MDS – zespołach mielodysplastycznych niskiego ryzyka) oraz POTAMI-61 (monoterapia i terapia skojarzona w MF – mielofibrozie). Całkowity budżet na rozwój kliniczny fazy II RVU120, obejmujący rekrutację ponad 270 pacjentów wynosi około 68 mln euro i jest w pełni zabezpieczony. Badania mają być prowadzone w ponad 170 ośrodkach na terenie co najmniej 10 krajów.

Równolegle Ryvu rozwija projekty wczesnej fazy, głównie w obszarze syntetycznej śmiertelności, posiadając w portfolio m.in. potencjalnie najlepszy w swojej klasie MTA-kooperacyjny inhibitor PRMT5, wykazujący znacznie ulepszony profil farmakokinetyczny, skuteczność przeciwnowotworową oraz zaangażowanie celu in vivo. Harmonogram rozwoju projektu zakłada rozpoczęcie procedury prowadzącej do rozpoczęcia badań klinicznych w 2024 r.

W poniedziałek, 6 listopada 2023 r. o godz. 11:00 zapraszamy na czat inwestorski z zarządem spółki. W spotkaniu wezmą udział:

  • Paweł Przewięźlikowski, Chief Executive Officer,
  • Kamil Sitarz, Chief Operating Officer.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 6 listopada 2023 r. o godz. 11:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Udostępnij