Cena akcji Ten Square Games ustalona na 46 zł, możliwa redukcja zapisów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
20 kwi 2018, 10:05

Cena akcji Ten Square Games ustalona na 46 zł, możliwa redukcja zapisów

Wchodzący na GPW jeden z największych producentów gier mobilnych, Ten Square Games informuje o pozyskaniu od inwestorów deklaracji objęcia wszystkich zaoferowanych akcji po cenie wynoszącej 46 zł za jedną. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie ponad 94 mln zł, a kapitalizacja spółki w momencie debiutu na GPW zostanie ustalona na ok. 335 mln zł.

Cena bliska maksymalnej i możliwa redukcja zapisów

Znaleźli się chętni na wszystkie akcje oferowane przez spółkę, czyli na ok 2 mln akcji stanowiących 28,1% kapitału spółki. Co więcej cena ostateczna 46 zł na akcję nie odbiega znacznie od ceny maksymalnej, która wynosiła 48 zł (-4%). Zainteresowanie akcjami ze strony inwestorów istotnie przekroczyło liczbę oferowanych akcji.

- Zainteresowanie ofertą jest bardzo duże. W ciągu kilku dni spotkaliśmy się z wieloma inwestorami, którzy docenili nasz model biznesowy i konsekwentną realizację przyjętych planów. Doceniamy zaufanie, którym obdarzyli cały zespół Ten Square Games i cieszymy się, że chcą wspólnie z nami rozwijać Grupę – powiedział współzałożyciel i wiceprezes Arkadiusz Pernal.

Spółka nie podała stopnia redukcji zapisów, ale bardzo duże zainteresowanie akcjami, ustalenie ceny ostatecznej bliskiej cenie maksymalnej i ulokowanie wszystkich oferowanych papierów niewątpliwie świadczą o możliwej redukcji zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Może ona jednak nie być tak duża jak w przypadku ostatnich debiutów, gdyż wielkość transzy jest znaczna. Zgodnie z dokonanym podziałem, w transzy inwestorów indywidualnych znajdzie się 396 tys. walorów, stanowiących aż 19,4% sprzedawanych akcji.

Przydział akcji jeszcze w kwietniu. Debiut w maju

Zgodnie z harmonogramem oferty, przydział akcji nastąpi w środę, 25 kwietnia. Debiut na głównym rynku GPW planowany jest w pierwszej połowie maja, prawdopodobnie 11 maja.

Do obrotu na GPW wprowadzone mają zostać wszystkie 7,275 mln. Akcji Ten Square Games. Wartość oferty wyniesie ponad 94 mln zł, a kapitalizacja spółki w momencie debiutu na GPW zostanie ustalona na ok. 335 mln zł.

Zobacz także: Debiut Ten Square Games: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

O spółce:

Ten Square Games S.A. to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych i przeglądarkowych. Studio zostało założone w 2011 r. przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), w ramach którego rozwinęli jedną z pierwszych platform gier free-to-play. Obecnie w Grupie pracuje ponad 120 specjalistów, a portfolio wrocławskiego dewelopera gier to około 200 tytułów, których łączna liczba pobrań na świecie przekroczyła 280 mln. Produkcje Grupy udostępniane są w modelu free‑to-play, a ich monetyzacja odbywa się poprzez mikropłatności oraz reklamy. Najbardziej popularne produkcje Ten Square Games to gry sportowo-symulacyjne „Fishing Clash”, „Let’s Fish” („Na ryby”), „Wild Hunt”.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.