IPO Danwood Holding zawieszone, debiut spółki na giełdzie odwołany | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 kwi 2018, 15:06

IPO Danwood Holding zawieszone, debiut spółki na giełdzie odwołany

Danwood Holding poinformował w środę po południu o zawieszeniu oferty publicznej. Powodem zawieszenia oferty jest cena zgłoszona przez inwestorów instytucjonalnych, która w opinii akcjonariusza sprzedającego nie odzwierciedla wartości fundamentalnej spółki i jej potencjału rozwoju.

Nieznany termin wznowienia IPO

W ofercie publicznej zaoferowano 50% akcji należących do jedynego akcjonariusza spółki, funduszu DHH zależnego od Enterprise Investors. Wartość oferty akcji wyniosła 360 mln zł.

Po negocjacjach z funduszami, inwestor sprzedający zawiesił proces wejścia na giełdę. Nie zostały określone warunki ani termin wznowienia procesu IPO.

Inwestorzy indywidualni mogą wycofać deklaracje zapisów na akcje

Inwestorzy indywidualni mogą wycofać swój zapis na akcje i odzyskać środki:

„(...) każdy z Inwestorów Indywidualnych może w okresie trwania zawieszenia Oferty podjąć decyzję o cofnięciu zapisu na akcje poprzez złożenie oświadczenia na piśmie w dowolnym punkcie obsługi klienta firmy inwestycyjnej przyjmującej zapisy na Akcje Oferowane. W takim przypadku zwrot dokonanych przez Inwestora Indywidualnego wpłat na Akcje Oferowane nastąpi w terminie 7 dni od dnia złożenia takiego oświadczenia.” - czytamy w aneksie do prospektu emisyjnego Danwood Holding

Zobacz także: Debiut Danwood Holding: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce? 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.