Medical Finance Group planuje debiut na giełdzie. Złożyła prospekt do KNF
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 sie 2018, 14:29

Medical Finance Group udzielająca kredyty na leczenie planuje debiut na giełdzie. Spółka złożyła prospekt emisyjny w KNF

Medical Finance Group, spółka zajmująca się finansowaniem usług medycznych złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka informowała wcześniej o potrzebie dokapitalizowania kwotą ok. 35-45 mln zł z przeznaczeniem na zwiększenie skali działalności.

Kredyty na leczenie i rozwój gabinetów lekarskich

Grupa specjalizuje się w finansowaniu płatności ratalnych za komercyjnie świadczone usługi medyczne (stomatologiczne, chirurgii plastycznej, rehabilitacji, weterynaryjne itp.) Oprócz pożyczek dla klientów indywidualnych, spółka oferuje pożyczki lekarzom na rozwój placówek medycznych.

Prezes Krzysztof Sokalski zapowiada skokowy rozwój działalności poprzez wdrożenie długofalowej strategii dla firmy.

- Rynek medical consumer finance jest w Polsce wciąż w początkowej fazie rozwoju. Dlatego potencjał jest ogromny. W Niemczech czy we Włoszech ok. 60% zabiegów stomatologicznych finansowanych jest przez pacjentów z wykorzystaniem produktów kredytowych, w Polsce ten odsetek jest wielokrotnie niższy. – mówi prezes dla ISB News.

Zarząd MGF oszacował potrzeby finansowe na rozwój działalności od 35 do 45 mln zł. Spółka nie określiła jeszcze planowanej daty rozpoczęcia procesu IPO.

Zobacz także: Debiuty giełdowe 2018. Lista spółek, które mogą przeprowadzić IPO na giełdzie w drugiej połowie tego roku 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.