Debiut T-bull na GPW w najbliższą środę. To będzie ósma spółka gamingowa na dużym parkiecie
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 sie 2018, 10:45

Ósma spółka gamingowa zadebiutuje na GPW. W środę T-Bull zmieni parkiet

Deweloper gier specjalizujący się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji gier na urządzenia mobilne zadebiutuje w środę na rynku głównym GPW. Spółka, przy okazji zmiany rynku z NewConnect, przeprowadziła emisję akcji i pozyskała na dalszy rozwój 2 mln zł.

 

Przyspieszenie rozwoju

Spółka skupia się na tworzeniu darmowych gier na urządzenia mobilne. Do tej pory studio stworzyło ponad 200 gier, a kilka tytułów to prawdziwe hity z rekordową ilością pobrań.

Obecnie T-Bull pracuje nad ukończeniem własnego systemu multiplayer, który uatrakcyjni rozgrywkę. Firma zapowiedziała ostatnio, że już w najbliższym czasie planuje wprowadzenie swoich produkcji na rynek chiński, a także debiut na platformie Steam. Dalsza część roku to także wzmożona praca nad kolejnymi i już istniejącymi tytułami, między innymi nad grą "Top Speed 2". Ponadto studio zamierza rozwinąć własny zespół deweloperski.

Zobacz także: Debiut T-Bull: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce? 

Ósma spółka gamingowa na GPW

T-Bull zadebiutował w 2016 r. na NewConnect i zapowiedział szybkie przejście na parkiet główny GPW. Przy okazji spółka wyemitowała akcje i pozyskała 2 mln zł na dalszy rozwój. Teraz deweloper przenosi notowania na główny parkiet GPW. Debiut został zapowiedziany na środę, 29 sierpnia br.

- W naszym studiu wakacje zdecydowanie nie były czasem relaksu i wypoczynku. Cały okres letni to dla nas przygotowania do debiutu na GPW. To dla naszej spółki niezwykle ważny dzień. Od dawna jasno wytyczaliśmy sobie cele biznesowe, zdając sobie sprawę, że nasza długoterminowa strategia zmierza między innymi w tym kierunku - powiedział współzałożyciel i członek zarządu T-Bull Damian Fijałkowski

T-Bull będzie ósmą spółką gamingową notowaną na GPW. Przy obecnej cenie akcji  jej kapitalizacja wynosi 48,3 mln zł. Tym samym, będzie to najmniejsza, pod względem kapitalizacji spółka gamingowa na rynku głównym. Swoje przejście na rynek główny zapowiedziała też kolejna spółka z branży gier mobilnych, Cherrypick Games.

Zobacz także: Dotarliśmy do wyników finansowych spółki Techland. Oto ile twórca Dying Light byłby wart, gdyby zadebiutował na giełdzie 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.