KNF zatwierdził prospekt emisyjny DataWalk. W styczniu spółka rozpocznie IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
21 gru 2018, 18:01

KNF zatwierdził prospekt emisyjny DataWalk. Spółka chce przejść z NewConnect na GPW i pozyskać kapitał na rozwój

Do spółek z rynku głównego ma zamiar dołączyć DataWalk z sektora technologicznego. KNF zatwierdziła właśnie prospekt emisyjny spółki i wkrótce rozpocznie się proces IPO, czyli oferty publicznej akcji związanej z przejściem na rynek główny GPW. Od 2012 roku DataWalk jest notowany na NewConnect, wcześniej pod nazwą PiLab.

Analiza gigantycznych złóż danych – nisza warta miliardy dolarów

DataWalk oferuje platformę analityczną do analizy sieci połączeń pomiędzy danymi w dużych, rozproszonych zbiorach, gdzie wielkość baz danych i ilość informacji, które trzeba analizować, rośnie lawinowo. Spółce, jako jednej z nielicznych na świecie udało się zbudować na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk znajduje zastosowanie w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością i w identyfikacji nadużyć (np. ubezpieczeń). Spółka już współpracuje z amerykańskimi agencjami do spraw bezpieczeństwa oraz z ubezpieczycielami.

Zobacz także: Analiza gigantycznych złóż danych - polska spółka wchodzi w niszę rynkową wartą miliardy

- DataWalk to nowy wymiar polskiego IT. Zbudowaliśmy produkt w systemie COTS na bazie własnej technologii, który rozpoczynamy komercjalizować na rynkach międzynarodowych. Nasza platforma do analizy relacji pomiędzy danymi zmienia zasady gry na globalnym rynku analityki śledczej. Łączymy dane z wielu źródeł uruchamiając produkcyjnie system w ciągu kilku tygodni. Wiemy, że na tym polu jesteśmy w stanie efektywnie wspierać instytucje i korporacje tracące miliardy na wyłudzeniach. Umożliwiamy właściwym służbom szybko reagować na zagrożenia, a zatem możemy mieć realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na świecie – mówi Sergiusz Borysławski, członek zarządu DataWalk.

DataWalk akcja edukacyjna

Nisza, w której działa DataWalk jest dość wąska, ale warta miliardy dolarów. Pokazała to wycena spółki Palantir. Przed jej IPO zapowiadanym na 2019 rok, analitycy oszacowali jej wartość na 41 mld dolarów.

Zobacz także: 10 pytań, które powinieneś zadać zanim zainwestujesz we wzrostową spółkę technologiczną

Przejście z NewConnect na rynek główny GPW

DataWalk zbudował i opatentował autorską technologię, służącą do analizy połączeń pomiędzy ogromnymi zestawami danych. Dalszy rozwój ma wspomóc przeniesienie notowań na rynek główny GPW. Przy okazji zmiany rynku DataWalk wyemituje akcje.

Cele emisji akcji nie zostały jeszcze podane, ale prawdopodobnie spółka zamierza pozyskać finansowanie na dalsze etapy wdrażania własnej platformy na rynki światowe. Do tej pory na stworzenie swojego rozwiązania spółka poświęciła kilka lat i wydała 50 mln zł, obecnie rozpoczyna etap komercjalizacji.

Prospekt emisyjny został już zatwierdzony. Czekamy więc na jego publikację w czwartek 27 grudnia. Wtedy poznamy wielkość emisji, cenę akcji i szczegółowe plany spółki na dalszy rozwój.

Zobacz także: Lista debiutów na GPW, artykuły i analizy

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.