KNF zatwierdziła prospekt emisyjny XTPL. Spółka przechodzi z NewConnect na rynek główny GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 sty 2019, 17:23

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny XTPL. Spółka przechodzi z NewConnect na rynek główny GPW

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny XTPL SA. Spółka, obecnie notowana na NewConnect zamierza przejść na rynek regulowany GPW.  Zmianie rynku nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

W opinii zarządu zmiana rynku notowań otworzy dostęp do szerszej bazy inwestorów instytucjonalnych, którzy z powodów ograniczeń statutowych mogą inwestować jedynie na rynkach regulowanych. Obecność na głównym parkiecie to również wzmocnienie wiarygodności spółki wśród potencjalnych partnerów biznesowych.

Ponadto spółka liczy, że dzięki dopuszczeniu akcji do obrotu na rynku regulowanym otworzy się przed nią droga do ubiegania się o dual-listing. XTPL ma zamiar podjąć kroki, by być notowany także na rynku Open Market (Freiverkehr), działającym przy Deutsche Börse we Frankfurcie.

- Open Market to dynamiczny rynek dla małych i średnich podmiotów, obserwowany przez liczących się niemieckich inwestorów a zarazem nie objęty restrykcyjnymi regulacjami. Dual listing to nasz kolejny krok w budowie międzynarodowego ekosystemu inwestorskiego wokół XTPL – wyjaśnia dr Filip Granek, prezes i założyciel XTPL.

XTPL zadebiutował na rynku NewConnect we wrześniu 2017 r. pozyskując od inwestorów ponad 10 mln zł. Kurs od debiutu wzrósł o 200%. Obecnie kapitalizacja spółki wynosi ok. 320 mln zł, co bez problemów kwalifikuje spółkę na główny parkiet GPW. Spółka ma zamiar zadebiutować na rynku głównym jak najszybciej.

XTPL tworzy rozwiązania technologiczne ultraprecyzyjnego druku nanomateriałów: unikatową głowicę drukującą i kompatybilny z nią nanotusz. Komercjalizacja tej technologii odbywa się w szeroko rozumianym sektorze elektroniki drukowanej: m.in. wyświetlaczy, półprzewodników czy inteligentnego szkła.

Zobacz także: 9 spółek, które mogą przejść z NewConnect na główny rynek w 2019 r.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.