Debiut DataWalk na GPW już w czwartek
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 lut 2019, 09:23

Debiut DataWalk na GPW już w czwartek

DataWalk, spółka działająca w branży nowoczesnych technologii w obszarze enterprise IT , zadebiutuje na rynku głównym w czwartek 28 lutego.

Emisja akcji po cenie niższej od oczekiwanej w prospekcie

W prospekcie emisyjnym DataWalk założył wyemitowanie do 1,35 mln nowych akcji i pozyskanie około 57 mln zł. Zarząd po zakończonym roadshow wśród inwestorów, spółka ustaliła cenę emisyjną w wysokości 22 zł za akcję. Ustalona cena emisyjna akcji ograniczy pozyskane środki do maksymalnej wartości 30 mln zł. Spółka więc będzie musiała ograniczyć inwestycje w najważniejsze cele strategiczne. Według zapisów w prospekcie emisyjnym, nie zamierza rezygnować z żadnego z nich.

– W ramach przeprowadzonego roadshow mieliśmy okazję spotkać się z licznym gronem przedstawicieli instytucji finansowych. Przedstawiona przez nas strategia rozwoju spółki high-tech w modelu z Doliny Krzemowej, oparta o kwantyfikowalne efekty realizowanych kolejno etapów, spotkała się z uznaniem inwestorów, zaś przyjęta przez nas metodologia rozwoju produktu skalowalnego globalnie, została uznana przez naszych rozmówców za godną polecenia innym, polskim spółkom z ambicjami międzynarodowymi – mówi Sergiusz Borysławski, członek zarządu DataWalk

Ponad połowa zebranej kwoty ma być przeznaczona na rozwój działalności w USA, czyli na budowę zespołu sprzedażowo-marketingowego i stworzenie struktur sprzedażowych. Według spółki te działania doprowadzą do zdobycia referencji, które z kolei umożliwią sprzedaż produktu DataWalk do największych globalnych klientów.

Zobacz także: "W spółkach technologicznych kluczem jest nie tylko bycie liderem w niszy, ważne jest, by nisza była odpowiednio duża" - Rozmowa z Gabe’m Gotthardem, DataWalk 

Debiut już w czwartek

GPW poinformowała w komunikacie o wykluczeniu z alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect i wprowadzeniu z dniem 28 lutego 2019 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym akcji DataWalk.

Prawa do akcji nowej emisji będą notowane pod nazwą skróconą „DATAWALK-PDA” i oznaczeniem „DATA” poinformowała giełda.

Zobacz także: Analiza gigantycznych złóż danych - polska spółka wchodzi w niszę rynkową wartą miliardy 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.